Results 1 to 10 of 10

Thread: Настройка на фаровете на Алфа 159 (ръчно)

  1. #1

    Default Настройка на фаровете на Алфа 159 (ръчно)

    Здравейте, дали някой, който си е настройвал ръчно фаровете може да ми каже със сигурност коя врътка (от двете) каква роля играе, тъй като трябва да понастроя моите и не искам да си правя експерименти без да съм сигурен. Едната за късите, а другата за дългите ли отговарят? Благодаря!

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default



    1 е за настройка по вертикала, 2 - по хоризонтала.

    Настройката се прави на къси светлини.
    Last edited by ecotronic; 12-02-2019 at 15:08.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Колеги, мога ли да ви помоля да качите снимка как ви светят фаровете? С/у стена ме интересува, като не силата а __/__/ ли светят или само __/? И другото, което ме интересува е винта, който е за реглаж на фара по хоризонтала, ако е ръждясал (както са моите) и не работят в смисъл, че ги въртя и нищо не се променя, мога ли да направя нещо по въпроса?

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Моите светят като първият символ,който си показал.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Моите светят като първият символ,който си показал.
    Моите също.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by Doctora88 View Post
    Колеги, мога ли да ви помоля да качите снимка как ви светят фаровете? С/у стена ме интересува, като не силата а __/__/ ли светят или само __/? И другото, което ме интересува е винта, който е за реглаж на фара по хоризонтала, ако е ръждясал (както са моите) и не работят в смисъл, че ги въртя и нищо не се променя, мога ли да направя нещо по въпроса?
    На стена е малко относително. Не излизат реално снимките. Относно силата, когато се разминаваш с насрещен автомобил имаш чувството че не виждаш, то най-вероятно ти е потъмнял рефлектора. Можеш да извадиш фаровете и да ти изчистиш, лупите излизат отзад през капачката. Вадиш, чистиш, оглеждаш дали са потъмняли, ако е така ги пращаш в Стрелча в Евертлак да ги възстановят и после сглобяваш. Стават като нови. Моите са рециклирани там, вече 2г си светят прилично. Междувременно можеш да ползваш услугите на някой автобияджия да шкурне, полира и лакира "стъклата". Гарантирам че след тия прицедури нещата са в пъти по-добре и ще имаш прилични фарове. Също така ще огледаш защо ти липсва движението на проблемния фар.

    Пс Един съвет, ако не си правил подобно нещо, вземи си телефона и снимай кое как стои, също и при разглабяне на лупата от рефлектора и. Не е нищо сложно.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7

    Default

    Благодаря на всички! Помогнахте ми определено. Сега знам, че не са за реглаж ✊ ще сменя крушките преди да ги разглабям защото сега съм с китайски ксенон за 100 лв. Ще взема по хубави крушки, ще видя как е и ако не е ок като се стопли ще направя препоръчаното от Мирчозо Още веднъж благодаря!

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Дори покритието на рефлекторите да не е нарушено, дори лекото запрашаване, видимо с просто око, драстично влошава крайният ефект от ксесона.

    Накратко - разглобяването дори с цел само почистване, никак не е излишно, особено ако се забелязва потъмняване на стъкла и лупи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Здравейте! Смених си крушките от 4300 на 6000 сега свети осезаемо по добре с тези крушки, като сила, но нз дали не съм направил аз нещо или крушките не са ок...когато ги пусна се получава в средата един неосветен участък а освен това има 2 буквално линии които се получават, които падат пред колата, които са със супер силна светлина, но нз как да ви го опиша... Мига да приложа снимка довечера. Та въпроса е възможно ли е да съм направил нещо на фара при монтажа на новите крушки и възможно ли е крушките да не са наред? При старите нямах подобен проблем

  10. #10

    Default

    Най-вероятно е от крушките.

    Виж дали могат самите крушки да се регулират.Има някои които могат да се завъртат повече или по-малко .
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •