Page 18 of 23 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast
Results 256 to 270 of 341

Thread: dhtj, ecotronic и компания срещу Jtdm

  1. #256
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Да,точно така,опитай и после пиши.Аз не видях да е карал 159,пък доста категорично я характеризира от база опит със 156.Нищо,че приликите между 156 и 159 са горе-долу като голф 3 и голф 6,т.е. нищо общо.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  2. #257

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Единственият който гледам е 1,75 ТБИ и ако ми изпадне читав и на приемлива цена ще го имам.
    Гледам, масово всички фенове на 159ките припадат по това "велико" тби, дето никой не го е виждал, ама всички викат че "много бега"

    Я да вземем да го развенчаем и тоя мит, стига сте се хващали като удавник за сламка.

    Чипнато ТБИ върви колкото стоков сеат 180 коня.
    А едно атмосферно арезе (мотор на 40 години) ги убива.

    https://www.youtube.com/watch?v=a8MW9gHSmQM

    -GT 3.2 Stock +2 passenger
    -Brera Tuned (Ragazzon downpipe + BMC Sports Air Filter + chip by SquadraTuning + Novitec Sport Shifter)
    -Leon Stock 1.8 (180hp) DSG

  3. #258
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Не вярвам да даде повече от 1-1,5л разлика,просто 1,4 го напъваш да върви,а големия мотор няма смисъл да го напъваш,ако караш с една и съща скорост.Аз съм доста агресивен шофьор и с този стил на каране,159-ката ми дава макс 10 газ,а аудито 15-18 газ.Относно поддръжката,не ми е проблем,защото си имам магазин и сервиз,но и думата ми беше за разхода.В крайна сметка тия вериги се сменят един път в живота на мотора.Слязох от аудито само за да карам по-икономична кола,иначе не съм имал драми,то и с алфата нямам.
    То е един път, ама обикновено е в един диапазон от изминати километри, в който са баш тези, дето се продават по автокъщите. Много ми харесва идеята за комби с V8 под капака, ама аз нямам магазин за части и сервиз и нямаше да мога да си го позволя за съжаление. Имам и други разходи, та го прежалих. Като цяло Аудитата са хубави коли, но поддръжката им не е за всеки, а и не всички модификации си струват. Някой ден ще се качи и моя гъ* на 8мак, ама не съм там още.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  4. #259

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Много ми харесва идеята за комби с V8 под капака, ама аз нямам магазин за части и сервиз и нямаше да мога да си го позволя за съжаление. Имам и други разходи, та го прежалих. Като цяло Аудитата са хубави коли, но поддръжката им не е за всеки, а и не всички модификации си струват. Някой ден ще се качи и моя гъ* на 8мак, ама не съм там още.

    Е каква разлика виждаш между твоя V6 и едно ауди V8 в поддръжката и евентуалните ремонти?
    Същата V конфигурация е oт няколко вериги и обтегачи, като при аудито липсват драмите с директното впръскване.

    Разбира се, на 350 коня и 4.2 литра данъка и застраховката ще са по-високи от на 3.2 , но пък винаги можеш да компенсираш с една газова.

    И преди някой да се е изцепил "ама как такаа, анатема, V8 на газ лелеемалеее" ... ще ви кажа че от край време си ги карат хората без никакви проблеми и предрасъдъци, масово.

    Koe ти се вижда по-страшно, две свещи повече ли?

  5. #260
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Да,точно така,опитай и после пиши.Аз не видях да е карал 159,пък доста категорично я характеризира от база опит със 156.Нищо,че приликите между 156 и 159 са горе-долу като голф 3 и голф 6,т.е. нищо общо.
    Това, че не съм го писал, не значи че не съм го карал?!
    Карал съм го, и то 200 коня дизел. Доста по-вървежен от твоя асматик. И съм я карал не само магистрално. Именно за това написах: първо покарай и тогава пиши! Покарай едно Мито с турбобензин и ще останеш очарован от тази малка кола.
    Нещо не ти се връзват постовете? Казваш че гори колкото аудито, а в същото време имаш 159-ка която ако я караш агресивно както твърдиш под 13-15 газ няма да падне. А за сравнение в динамиката на Аудито с 3,5 мотор с Алфата е меко казано смешно.

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Гледам, масово всички фенове на 159ките припадат по това "велико" тби, дето никой не го е виждал, ама всички викат че "много бега"

    Я да вземем да го развенчаем и тоя мит, стига сте се хващали като удавник за сламка.

    Чипнато ТБИ върви колкото стоков сеат 180 коня.
    А едно атмосферно арезе (мотор на 40 години) ги убива.

    https://www.youtube.com/watch?v=a8MW9gHSmQM

    -GT 3.2 Stock +2 passenger
    -Brera Tuned (Ragazzon downpipe + BMC Sports Air Filter + chip by SquadraTuning + Novitec Sport Shifter)
    -Leon Stock 1.8 (180hp) DSG
    Няма как да сравняваш 1700+ кила с 1250.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  6. #261

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Няма как да сравняваш 1700+ кила с 1250.
    Кое, къде, как?
    Тва да не е 159 2.4 q4 комби че да е "1700+"


    Брерата с тоя турбо-миксер е около 1500 кила , колкото и GT 3.2.
    Отделно че в гт-то са 3ма човека вътре.

  7. #262
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    "Покарай едно Мито с турбобензин и ще останеш очарован от тази малка кола."
    Освен, че вози доста по твърдо и се усещат нашите прекрасни пътища, защо забравяте шума от двигателя при високи скорости над 110км/ч което при дизела 159 лиспва.
    Моят смесен разход 100км магистрала и 20 градско е 6;6.2;6.5 магистрала 120км/ч
    Предполагам, че мито ще гори повече бензин
    Комфорта за мен е по- важен от 2 секунди по- бързо развъртане до 100км/ч
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #263
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    "Покарай едно Мито с турбобензин и ще останеш очарован от тази малка кола."
    Освен, че вози доста по твърдо и се усещат нашите прекрасни пътища, защо забравяте шума от двигателя при високи скорости над 110км/ч което при дизела 159 лиспва.
    Моят смесен разход 100км магистрала и 20 градско е 6;6.2;6.5 магистрала 120км/ч
    Предполагам, че мито ще гори повече бензин
    Комфорта за мен е по- важен от 2 секунди по- бързо развъртане до 100км/ч
    Темата е съвсем друга, от това да сравняваме 159 и Мито.
    Те са различен клас коли, и няма база за сравнение. Става въпрос за бюджетният 1.4 и всемогъщият 1.9. Разход от 10/100 газ при 140-150 магистрала е доста по-малко от 7/100 дизел. Тествано е много пъти, Пазарджик - София - Пазарджик. Скорост 130-150, 234 километра, 21 лева газ. При тази скорост Митото не е никак шумно. Доста е приятно за каране. Сравнено с 156-цата при същия маршрут и скорост 7/100 дизел. Разликата е доста като пари.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  9. #264

    Default

    Аз си мислех че караш 1.4 турбо бензин, а то се оказа 1.4 турбо газ ...

    И "приятно за каране" за всеки е различно.
    За шума няма как да ме убедиш, че нисък клас кола -Мито е по-обезшумена от кола правена на шаси на разработено за премиум D сегмент...

    Отделно оборотите на двигателя при мен до започвам да ги чувам със слаба музика едва при 2400-2600, ако е по силна музиката от 2800 нагоре.Ама на 140кмч съм със 2350 оборота по магистралата.

    =================================================

    Пишете тъпотии, все едно всеки ден се състезавате в пистови серии...
    Last edited by alfa racer GTA; 24-02-2019 at 11:44.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #265
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Аз си мислех че караш 1.4 турбо бензин, а то се оказа 1.4 турбо газ ...
    Кой, каквото иска да си пише! Всичко опира до Финикийски знаци. При годишен пробег от 20-25к, си направи разлика. Съпругата ми минава всеки ден по 100 километра до работа и обратно. Колата е на 20к за девет месеца.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  11. #266

    Default

    Така напиши!

    Водещото при теб не е представянето, а икономията...
    Купил си тази, за да "се почешеш когато те присърби" ...

    И аз харесвам МиТо, може и да съм виждал твоето, ама по комфорт няма как да се сравняват.
    Е, на старт сигурно ще дръпне мито въшката, особено ако е 150 коня...

    Моята е за дълъг път предимно извън града.Шофирам я предимно петък събота и неделя, а през седмицата само ако имам работа извън града.Работата и моята и на жената са близко- 500 -800метра .

    Всеки си има неговите приоритети.

    Новата Джулия(без да съм карал) ми се струва и с по-малко и по-тясно купе от 159-ката.На широчина дори е по-широка от 159-ката мисля с 2-3 см, но кат място за краката отзад и за хората ...

    Може би затова единствената която ми харесва е QV, но пък не съм състезател...
    Не съм привърженик на СЮВ-ове ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #267

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Новата Джулия(без да съм карал) ми се струва и с по-малко и по-тясно купе от 159-ката.На широчина дори е по-широка от 159-ката мисля с 2-3 см, но кат място за краката отзад и за хората ...
    Не мисля.
    Сядал съм и в двете и мисля че в джулията има малко повече място, особено пък за задните пътници.

    159ката е феномен в тая област, чупи всички закони на физиката и геометрията, не съм виждал друга такава кола, която отвън е голяма като пасат, а вътре по-тясна от голф...

  13. #268

    Default

    Дано да е така.
    Багажникът на джулията е по- голям
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #269
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Колега Nikotm,не знам какво си карал,знам какво си писал,че си имал.Коментирам тук и споделям от опит,без ни най-малко да имам намерение да те обидя.Относно разхода,моята 159 никога не ми е давала повече от 11 газ,казах че с карането което правя,ми дава 10 газ средно,а аудито 15-18газ,като минавам 25-30 000км средно,от които 80% са градско в Плевен.Слязох от аудито,защото исках по-малка кола,подходяща за градско и след това гледах разхода.Взех 159 с този мотор,защото за мен лично това е единствения смислен мотор в това купе.Всички други мотори в 159 вървят по-малко и горят повече от конкуренцията.И точно от тази гледна точка казах,че за мен мотор 1,4 с никакви коне,с никакво тегло на купето,горящ 15 газ е абсолютно безмислен,при положение,че едно айде да не е ауди,едно Бмв е60 с 3,0 бензин-газ,гори 15 газ,а е в пъти по кола.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  15. #270
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Е каква разлика виждаш между твоя V6 и едно ауди V8 в поддръжката и евентуалните ремонти?
    Същата V конфигурация е oт няколко вериги и обтегачи, като при аудито липсват драмите с директното впръскване.

    Разбира се, на 350 коня и 4.2 литра данъка и застраховката ще са по-високи от на 3.2 , но пък винаги можеш да компенсираш с една газова.

    И преди някой да се е изцепил "ама как такаа, анатема, V8 на газ лелеемалеее" ... ще ви кажа че от край време си ги карат хората без никакви проблеми и предрасъдъци, масово.

    Koe ти се вижда по-страшно, две свещи повече ли?
    Сравни колко 3,2 JTS са сменяли банани и вериги и колко 4,2 TFSI,колко струва etc. И не, не са само свещите. Разходите по Аудито са по-големи по всички параграфи и като сумираш накрая и става тегаво. Началната цена също играе роля,а разлика от 3000+ лева мисля е достатъчно красноречива. И то за кола, на повече години. Карах ги и двете и реших, че към момента не ми се влиза във филма, а и да си кажа честно, 159 ми хареса повече като външен вид и специално моята като екстри и интериор. А да си взема Еска и да й сложа газ...няма да го коментирам. Освен това на мен ми трябва и багажника...Не съжалявам за избора си грам. Даже си мисля, че и сегашната ми е малко оувъркил, ама пък един път се живее. Но при все, че чакам второ дете, няма как да гледам само собствения си кеф.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

Page 18 of 23 FirstFirst ... 81617181920 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •