Page 10 of 23 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 341

Thread: dhtj, ecotronic и компания срещу Jtdm

  1. #136
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз лично не съм виждал някой да слага газово на турбо бензинова кола направена за каране. Подходящ е за да стигнеш от точка А до точка Б и толкова. Вярно е че повечето газови имат сейфти режим и след определени обороти автоматично прехвърлят на бензин, но това пак са що годе обикновенни автомобили основно за придвижване.
    Има дори Жулиети и Фиати Турбо бензин излизащи с газ от завода. 1.4т в случая
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #137
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз лично не съм виждал някой да слага газово на турбо бензинова кола направена за каране. Подходящ е за да стигнеш от точка А до точка Б и толкова. Вярно е че повечето газови имат сейфти режим и след определени обороти автоматично прехвърлят на бензин, но това пак са що годе обикновенни автомобили основно за придвижване.
    При мен се получи, че газта беше преди турбината.
    Колата докато се движи на газ с цел защита налягането в колектора съм го лимитирал да стига до 0,4.
    На бензин е различно и да се надявам че другия месец ще имам нова графика. Но да не се отклонявам от темата...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #138
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Прочето отново това което си ме цитирал.
    Това са бюджетни коли за придвижване, не за каране.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #139
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Прочето отново това което си ме цитирал.
    Това са бюджетни коли за придвижване, не за каране.
    Прочети отново ти как си се изразил, обикновенните не стават за каране ли?
    Сега като разбрах какво имаш предвид, съм съгласеб, че никой нормален тип няма да си газифицира колата, като ще я използва само за даване на газ.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #140
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    E и аз съм чувал и чел това-онова. Имам познат с такъв двигател. Неговата е на 240 000км и казва че повече от литър на 10 000км не долива. Но през цялата история на колата е сменяно през 10к.

    Иначе комплект оригинални бутала от еуратек (в шкода се слага същия мотор) са 400лв. Веригата е под 200лв. Как ще я докараш тая сметка до 7000 не знам.
    Ами щом си чел, трябва да си разбрал как се стига до тази сметка Твоя познат да стигне до тези километри вариантите са два - двигателя е първо или трето поколение TFSI и наистина пазен и гален, или е второ и вече му е правен този ремонт. Щом смяната на бутала на А4 TFSI е 400лв, ми да ти го докарам това за 5500 Евро бе човек, за 400лв сменаш буталата и като гледам цените в БГ го продаваш за 17 000лв ... Пък и за 200лв като смениш веригата - напълно обслужена кола, със сервизна история, с основен ремонт на двигателя веднага ще ти я вземат - правиш 6000лв печалба, вземаш си мечтаната бензинова 159ка и ни показваш на практика на всикчи дизелаци колко сме бъркали
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  6. #141
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Прочето отново това което си ме цитирал.
    Това са бюджетни коли за придвижване, не за каране.
    Е аз докато се придвижвам и карам също така...
    (за първото понякога ползвам метрото)
    Темата нали беше за по-нормалните коли/возила?!
    Щото при силно модифицираните такива нафтата някак я е хванало почти пълното отсъствие...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #142
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не е ли време да отворим нова тема, озаглавена

    "каране VS возене" ?



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #143
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не е ли време да отворим нова тема, озаглавена

    "каране VS возене" ?

    Темата до тук не е ли за цената на горивото.. или нещо съм се объркал
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #144

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз лично не съм виждал някой да слага газово на турбо бензинова кола направена за каране. Подходящ е за да стигнеш от точка А до точка Б и толкова. Вярно е че повечето газови имат сейфти режим и след определени обороти автоматично прехвърлят на бензин, но това пак са що годе обикновенни автомобили основно за придвижване.
    http://audibg.com/forum/index.php?/t...3%D0%B0%D0%B7/

    Това е тренировъчната кола на Дунев Рейсинг, Субару Импреза турбо, отскоро тя работи на пропан-бутан с газов инжекцион FOBOS, след специални настройки по електрониката на бензиновия инжекцион от екипа на Дунев Рейсинг, на проведения дино тест пред публиката на тунинг шоу в Експо центъра, колата показа мощност от 204 к.с. на бензин и 216 к.с. на газ, измерени на колелата, реално има 12 конски сили повече от мощността си на бензин, надяваме се да повишиме още малко мощността с оптимизации.
    Иначе има и доста аудита 1.8т в ауди форума, надути на по 300-400-500 коня , които хората си ги карат на газ в ежедневието. Имат си и бууст контролер, цък копчето, обръщаш на бензин и отиваш да препарираш пушещи жтд-та по околовръстното.

    Реално и нафтата и газта са компромиси, с цел икономия. Но при ГИ продължаваш да караш бензинов автомобил и винаги можеш да натиснеш копчето и да минеш на бензин.
    А при дизела каквото и копче да натискаш, няма как да спреш тракането или да вдигнеш оборотите

  10. #145

    Default

    Дунев всяква реклама могат да си направят.Дори да напишат, че на пръдня са докарали 400+++++ ... коня.

    Като прочета мненията в нета за сервиза им и ми става ясно колко струват...:

    https://www.google.bg/search?source=...=1550147780972
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #146
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Днес се разписах малко повече, сигорно да си мисля повече за Алфи, че снощи жената ме пречупи в събота да гледаме некъв хибрид Киа Ниро и днес не съм на себе си ...
    Личното ми мнение по въпроса дизел-бензин при 159 при условие, че имам директни впечатления от 1,9 и 2,4 JTDm и 2,2 и 3,2 JTS.
    Дизел:
    - най-балансиран вариант - разходи за поддръжка, разход на гориво, динамика (при качествен ремап) 1,9JTDm - въпреки, че dhtj наскоро беше писал, че този двигател може да ти вземе здравето - така и не разбрах защо. Според мен е изключително надежден двигател, с все по икономична поддръжка и ремонти.
    - за удоволствие - 2,4 JTDm, по възможност Ti - с лек ремап - няма такъв кеф - звук, динамика, тяга. Малко повече проблеми от 1,9 (до колкото знам). Малко по-висок разход. Но кеф - голям!
    Бензин:
    - 3.2 - сръвнено с 2,4 JTDm не ми хареса като динамика. Разхода на гориво сръвнено с Бойнга с който летях последно до БГ е приемлив
    - 2.2 - липсата на близо 200 НМ се усещат и то много. Вариантите за лек ремап и скъпа изпускателна система за да се изцедят още 30 НМ и някоя К.С. отгоре не си струват, ама изобщо. За мен, твърде висок разход за това което предлага.
    Газ - основно заради лични причини - никога вече.

    Всеки сам си избира, решава и харесва. Но при тази визия на колата, да нямаш под капака нещо което може да ти даде динамиката и тягата които предлагат дизеловите двигатели на 159 за мен е сериозен компромис. При все, че в БГ скоро няма да се случат глупостите които немците тръгват да правят (надявам се) Избора ми винаги ще е дизелова 159ка.....
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  12. #147
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Оф, намери какво да дадеш за пример, точно 1.8Т ...
    Тоя коптор и плафона му да изгори влиза в авариен режим.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #148

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Оф, намери какво да дадеш за пример, точно 1.8Т ...
    Тоя коптор и плафона му да изгори влиза в авариен режим.

    Почваш да се излагаш вече.
    Точно пък 1.8т е толкова доказан мотор и във всеки град можеш да видиш някой голф/сеат/ауди с надуто до 300 коня 1.8т.
    Стига глупости, няма жтд което да може да се доближи до потенциала и безпроблемността на 1.8т.

    ---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 14:45 ----------

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    - най-балансиран вариант - разходи за поддръжка, разход на гориво, динамика (при качествен ремап) 1,9JTDm - въпреки, че dhtj наскоро беше писал, че този двигател може да ти вземе здравето - така и не разбрах защо.
    Заради клапите, дпф-а и ръчната скоростна кутия.

    Миналата седмица си взех едни джанти за 156цата от един пич, който е имал 156 1.8тс, а сега (от 1г) има 159 1.9жтд.

    Първо каза, че съжалява че е направил смяната, щото 156цата била доста по пъргава и приятна за каране.
    И второ каза че 159ката му е глътнала почти 4000лв още първия месец след покупката. Кутия, маховик, съединител, дпф и клапи.

  14. #149
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post

    Почваш да се излагаш вече.
    Точно пък 1.8т е толкова доказан мотор и във всеки град можеш да видиш някой голф/сеат/ауди с надуто до 300 коня 1.8т.
    Стига глупости, няма жтд което да може да се доближи до потенциала и безпроблемността на 1.8т.
    Има не едно и две 1,9 JTDm които са на над 300 к.с. и какво? Да си направиш аудито 300 коня, ама да е на газ да ти евтинУ?! Що за глупост по дяволите?!?!
    И много ме кефиш като започнеш да губиш аргументи и започнеш с тракането и пушаците. Моята е пропушвала само в период от една седмица докато и беше спукан маркуча към турбото и имаше проблем с дюзите.
    Така и не разбрах какви са му толкова големите проблемите на JTDm, специално на 1,9 (с 2,4 нямам толкова личен опит) - моята кола я имам от две години и получина, карана е всичко на всичко година и полувина, за това време вече 60 000км. Кажи ми какви проблеми толкова съм имал, които не съм ги разбрал И спри с тези DPF, вихрови клапи и EGR - отстраняването или подмяната на които е по евтино от да сложиш газова уредба на турбо бензин....

    ---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 14:58 ----------

    Quote Originally Posted by dhtj View Post

    П
    Заради клапите, дпф-а и ръчната скоростна кутия.

    Миналата седмица си взех едни джанти за 156цата от един пич, който е имал 156 1.8тс, а сега (от 1г) има 159 1.9жтд.

    Първо каза, че съжалява че е направил смяната, щото 156цата била доста по пъргава и приятна за каране.
    И второ каза че 159ката му е глътнала почти 4000лв още първия месец след покупката. Кутия, маховик, съединител, дпф и клапи.
    Клапи - 400лв чисто нов колектор с клапи - проблема се решава за поне 120 000км
    DPF - 600лв - чисто нов - проблема се решава за същия период.
    Съединител - на определен период се сменя и на бензин и на дизел - консуматив.
    Скоростна кутия - има и проблемни има и такива които никога не са имали проблем. Зависи много как е ръчкана колата преди.
    Ама честно казано, няма как да се води адекватен разговор с аргументи - един пич дето има ми каза, срещу - 60 000км опит от първо лице, нали?
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  15. #150
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Бензин:
    - 3.2 - сръвнено с 2,4 JTDm не ми хареса като динамика. Разхода на гориво сръвнено с Бойнга с който летях последно до БГ е приемлив

    Всеки сам си избира, решава и харесва. Но при тази визия на колата, да нямаш под капака нещо което може да ти даде динамиката и тягата които предлагат дизеловите двигатели на 159 за мен е сериозен компромис. При все, че в БГ скоро няма да се случат глупостите които немците тръгват да правят (надявам се) Избора ми винаги ще е дизелова 159ка.....
    Колега, не съм съгласен за липсата на динамика при 3.2. Цифрите смятам говорят достатъчно. Ако под динамика имаш предвид Въртящ момент долу ниско, да. Но динамиката съвсем не се изчерпва с това, по мое скромно мнение.

    Данните са за коли 2006г преди фейс лифта, защото не намерих за 2008*
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails wykres_power_por.php.jpg   Capture.jpg  
    Last edited by ivo_red; 14-02-2019 at 15:56.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

Page 10 of 23 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •