Page 6 of 23 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 341

Thread: dhtj, ecotronic и компания срещу Jtdm

  1. #76

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Tи не искаш ли да се включиш в играта като знаеш толкова и не ти се вярва?
    Aко си далече, Боби ще ти каже какъв е бил резултата.
    Айде, че събирам за газова на ЖТС-а.
    Честно казано не искам, но ще очаквам резултата с интерес



  2. #77

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Няма трафик......всяка вечер по това време се пребирам от работа по тоя маршрут....тел. номер ми е 0877166703...гледай да си залепиш тежестите...)
    Утре няма да легаме докато не разберем резултата
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #78
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    75 коментара за 1 ден. Бааах тая тема ще засенчи и култовата за Спарка
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  4. #79
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Младеж,

    Нито си му на годините, нито си му на чикиите на Бобеца .. спри се малко !

    Само да те светна, че на 2-ра със 100 не е важно да ли ти е бензинов или дизелов агрегата .. важно е ква е трансмисията пич ! Сещаш ли се ?
    Стефо нека да става екшън и без туй ни е скучен живота...)....в тоя форум се обзалагам за трети път...първият път с ония дългият византиец, наш приятел Кайо......щяхме да се бегаме из Петрохан, аз с оная кошница легендата, той с гта - то...е дойде на село, напихме се и не устиска....а след това и то с печката, тогава карах една 156 2,4 св 140 к.с. без никви модификации...го отнесох на околовръстното след едно посещение на един автосалон.....не, че гта-то е по бавно, или по зле...но просто мойте топки се свиват повече.....)...а той ми се оправда с рейката....абе на крив, капута му виновен.....вторият облог така и не го изпълних...беше с BO....за икономично каране, почти всичко беше договорено, но не продължих, защото щях да приложа измама, и не исках да си петня името....е това е третия облог....дано не изхвърчат тежестите и да стане накой дисбаланс...)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #80
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    Малее малее ЖТ-ЕС земи кацни не бий с гъза тавана ве ПАТРОН.

  6. #81
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Утре няма да легаме докато не разберем резултата
    Благодаря Ви за вниманието......чакам момчето с якият спарк да се обади...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #82
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не говорех толкова за максимални обороти, колкото за диапазон.
    Диапазона на спарка е два пъти по-голям от диапазона на едно жтд. Написах го на предната страница, прочети.
    Пак ми обясни технически защо да имаш широки обороти трябва да е нещо готино? Колко пъти трябва да задам този въпрос, за да ми отговориш?
    Ще ти го представя така. Аз тръгвам с дизела да катеря по оборотите и те бързо свършват, както казваш. Значи съм успял бързо да накарам двигателя да започне да ми отдава 150 коня. Ама ти бавно, бавно във времето правиш 100, 120... 150 коня и ти свършват оборотите и на теб. Дай ми отговор защо твоя вариант е по-добър.
    Last edited by BO; 13-02-2019 at 21:52.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #83
    фи фи перото coca-cola's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Кърджали
    Age
    46
    Posts
    236

    Default

    Щото е чул от някъде за обороти ма колко струват ????? и колко часа издържат ?????? ма когато си Шейх нема значение.Край от мен отивам да ПУША

  9. #84

    Default

    Е така ако е, супер... Нито ще ви снимат камери, нито нищо... Почти на място 200

    https://m.facebook.com/story.php?sto...952649081&_rdr

    ... ама и аз съм един, карам пърделници, пък бензинови давам за пример... ц, ц
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #85

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Пак ми обясни технически защо да имаш широки обороти трябва да е нещо готино?
    Готино е, защото имаш нужда по-малко да работиш със скоростите, по-удобно е. По-мързеливо.

    На практика, аз мога да карам с 50км/ч на всяка предавка от 1ва до 5та. Вярно, на 1ва ще е малко шумно, но е възможно.
    През селата мога да минавам без да свалям предавка.

    Камионите и тракторите що имат 18 скорости? Щото двигателите им работят от 1000 до 1500 оборота и трябва да сменят постоянно за да се задържат в тоя диапазон.

    Да не говорим за субективното - колко е приятно да слушаш и да усещаш едно хубаво изрязване до 6-7-8 хил оборота. Затова колите за кеф са бензинови а не дизелови.

  11. #86
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако правилно съм разбрал, това че те мързи да сменяш предавките прави бензиновия мотор по-як ?
    И още едно нещо не мога да схвана, как изрязването на 7-8000об е яко фън, като достигането до там е мъка ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  12. #87
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    BO, защо концепцията във F1 е бързооборотен и малолитражен мотор вместо обратното?

    При еднакви мощности.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #88

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Ако правилно съм разбрал, това че те мързи да сменяш предавките прави бензиновия мотор по-як ?
    И още едно нещо не мога да схвана, как изрязването на 7-8000об е яко фън, като достигането до там е мъка ?
    На първа и втора мъка ли е?
    И пак ли говорим само за спаркове?
    Мотор не си ли карал? Мотоциклет имам предвид.
    Верно ли нямате усещане към тея неща... баси алфистите...

  14. #89
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ми то това е, 1ва и 2ра. Даже гуми трудно върти. Ако не вярваш опитай, тръгни на 1ра плавно и както се движиш наритай газта до долу, направи същото и на 2ра. Веднага ще усетиш колко му е силата (ако не ти се занимава ще ти кажа - никаква). Само за справка ще кажа че повечето читави жтд и 3та припищяват гуми по този начин.

    Относно Ф1, там нещата са съвсем други и много далечни от дискусията която водим.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #90
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Споко. Не сравнявам дизел с F1.

    Отговарям с въпрос на въпроса на BO.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 6 of 23 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •