Page 9 of 23 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 341

Thread: dhtj, ecotronic и компания срещу Jtdm

  1. #121

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    На колегата ми TFSI-я е на 60к(купи я нова 2015) и вече е за ремонт, установили са си го в сервиза при смяна на маслото. Той каза, че такъв дарак не е карал никога. Негови думи.
    Връща я и ще си взима Волво втора ръка.
    Може ли повече инфо?



  2. #122
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Незнам защо с лека ръка броите газовите системи като нещо което задължително разваля колата!?!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #123
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Никой не е казал че газовите развалят колата, просто са неподходящи понякога (примерно турбо бензин с малко доработки).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #124
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Няма никакъв проблем при газифицирането на турбинатори. Проблемът е при моторите с директна инжекция. Без значение дали са турбинирани или не.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #125
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Никой не е казал че газовите развалят колата, просто са неподходящи понякога (примерно турбо бензин с малко доработки).
    Аз имам турбо бензин с малко доработки, защо е неподходяща газта!?
    Питам от любопитство не се заяждам.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #126

    Default

    Пред мен Румен(РУБИГСЕРВИЗ) директно е казвал, че не харесва газифициране независимо дали LPG или метан, защото скапват двигателите.Не го каза на мен, а на друг негов клиент който го попита "Знам че не харесваш газифицирани, ама не знам защо?"

    Само предполагам че и при двата вида газ горенето е при по високи температури и сплавта на двигателя не е предвидена за такова термично натоварване.

    Имаше статия за такъв проблем при новоразработван бифюъл бензин/газ или метан двигател на Опел- имаше статия преди 3-4 месеца на който му се търси да търси.При постоянна скорост от 140 кмч температурата достигала критични нива
    Last edited by alfa racer GTA; 14-02-2019 at 14:36.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #127
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Няма шанс да избера атмосферка, ако имам избор.
    Директен респонс получаваш и от новите бензинови мотори.
    Дай атмосферка с по-плавно разгръщане на мощността от това например, щом ти харесва:

    Хайде няма нужда да чакам миксера да се развърта, за да започне да се случва нещо, някога във времето.
    Говорим за коли до 10хил лева, които можем да си позволим - ти сам го каза. Съвсем излизаш от темата отново...
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  8. #128

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Общо взето това е обобщението :
    Бензин/газ атмосферка - евтино и не върви (каквито и доработки да направиш, никога няма да тръгне истински
    И по кои критерии не върви?
    Сравни спарка със който и да е турбодизел от същата година и сходен обем.

    98г. (каквато е моята кола) можеш да избираш между 1.9жтд 105 коня или 1.9тди 90/110 коня. Повече ли вървят от спарка?

    Леко с тея изказвания, щото 2.4жтд комби 159 е със същото време 0-100 като 156 2.0 седан - 8.6 секунди.

  9. #129

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Може ли повече инфо?
    Мотора е 1.8 турбо в Шкода Октавия. Има теч на масло от блока, както след някаква проверка са констатирали, че мотора и похапва масълце. Той казва, че я карал да и доливат вече два пъти за една година.
    Отделно проблеми с фаровете, халогените за мъгла и други такива дребни и дразнещи неща.
    Това е всичко. Не е от най-вещите та да се е интересувал от нещо в дълбочина, та не е кой знае каква информацията. Но е факт, че колата е сервизирана редовно, не е тормозена, човека си вози семейството просто.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #130
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Пред мен Румен(РУБИГСЕРВИЗ) директно е казвал, че не харесва газифициране независимо дали LPG или метан, защото скапват двигателите.Не го каза на мен, а на друг негов клиент който го попита "Знам че не харесваш газифицирани, ама не знам защо?"

    Само предполагам че и при двата вида газ горенето е при по високи температури и сплавта на двигателя не е предвидена за такова термично натоварване.

    Имаше статия преди два месеца за такъв проблем при новоразработван бифюъл брньин/газ или метан двигател на Опел- имаше статия преди 3-4 месеца на който му се търси да търси.
    За 30 г. и 5 различни мотора, нито един не ми се е скапал от газта.
    А пък за средния ми експлоатационен пробег на мотор (около 150К) икономията на разходи за гориво възлиза на около 7К пари/на мотор. А това означава, че вместо подмяна на "скапания от газта мотор" бих могъл да сменя цялото возило.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #131
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Пред мен Румен(РУБИГСЕРВИЗ) директно е казвал, че не харесва газифициране независимо дали LPG или метан, защото скапват двигателите.Не го каза на мен, а на друг негов клиент който го попита "Знам че не харесваш газифицирани, ама не знам защо?"

    Само предполагам че и при двата вида газ горенето е при по високи температури и сплавта на двигателя не е предвидена за такова термично натоварване.

    Имаше статия преди два месеца за такъв проблем при новораьрсботеан двигател на определено Опел бифюъл,- имаше статия преди 3-4 месеца на който му се търси да търси.
    Такситата как навъртат по 1000000 на метан!?
    Нормален двигател няма проблеми с газта.
    Дори на колегата Хондата която според някои нестава за газ в момента е на над 500000 като 160000 поне са минати на газ а двигателя си е ок.
    Рубигаз я знае дори колата..


    Според мен се бъркат нещата, защото тук газ се слага за икономия, като това е един вид занемаряване на цялото возило, да пали там някак и да се движи на газ, а на бензин че става зле какво му пука на ганю...
    Ако возилото се обгрижва няма никакво значение с какво се движи!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  12. #132

    Default

    Quote Originally Posted by marin_mv View Post
    Не просто съм чувал имам опит И доста съм чел Проблема не е в обслужването е си е чисто конструктивен и инжинерен, и то най вече във второ поколение TFSI, решава се с доста скъп ремонт - около 7000лв. И няма бройки при които не се налага - рано или късно се прави.Отделно температурите които развива водят до прекомерно износване точно заради интересните инжинерни решения. Виж mobile.de и си задай въпроса, защо А4 TFSI 2008-2009 с повече екстри от 159 Ti същата година, е по-евтино от "чупливата раздрънкана " Алфа и то в Германия, където си харесват произведенията Например - веднага мога да ти докарам А4 TFSI, 2009 на реални 120 000км, със сервизна история, кожен салон, панорамен покрив, автоматик, два чифта оригинални алуминиеви джанти с добри летни и зимни гуми - цена тук 5500 Евро. Е, собтвеника каза, че напоследък му гори по литър масло на 1000км, ама ти като му сменяш маслото на 10 000км, няма да е така
    E и аз съм чувал и чел това-онова. Имам познат с такъв двигател. Неговата е на 240 000км и казва че повече от литър на 10 000км не долива. Но през цялата история на колата е сменяно през 10к.

    Иначе комплект оригинални бутала от еуратек (в шкода се слага същия мотор) са 400лв. Веригата е под 200лв. Как ще я докараш тая сметка до 7000 не знам.

  13. #133

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Нямаш проблеми, ще мина баланс на колелата утре в обедната почивка, че нещо не ми харесват от както ги мих (май съм свалил някоя тежест с водоструйката) и вечерта ще дойда да изкарам някой лев.

    Ако има трафик по околовръстното или милиционери, ще идем на магистралата.
    Няма лъжа, няма измама
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20190214_131406327_1.jpg  

  14. #134
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Каква е целта на тая тема, че нещо се обърках аз!?
    Кое гориво е по-добро или чия кола е по-бърза на драг или писта!?
    Ако питам приятелката коя кола/гориво е по-добра тя ще каже/посочи.... "червената (или зелената, спрямо настроението и в момента)".....

    Та и тука си пишем някакви такива...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #135
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Аз имам турбо бензин с малко доработки, защо е неподходяща газта!?
    Питам от любопитство не се заяждам.
    Аз лично не съм виждал някой да слага газово на турбо бензинова кола направена за каране. Подходящ е за да стигнеш от точка А до точка Б и толкова. Вярно е че повечето газови имат сейфти режим и след определени обороти автоматично прехвърлят на бензин, но това пак са що годе обикновенни автомобили основно за придвижване.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 9 of 23 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •