Page 7 of 23 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 91 to 105 of 341

Thread: dhtj, ecotronic и компания срещу Jtdm

  1. #91
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    BO, защо концепцията във F1 е бързооборотен и малолитражен мотор вместо обратното?

    При еднакви мощности.
    Защото ограниченията го налагат.
    Иначе искат да свалят оборотите за сметка на вътрешното налягане. Демек да се доближат до концепцията на дизела. Защото няма смисъл да "катериш" обороти.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #92

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Ми то това е, 1ва и 2ра. Даже гуми трудно върти. Ако не вярваш опитай, тръгни на 1ра плавно и както се движиш наритай газта до долу, направи същото и на 2ра. Веднага ще усетиш колко му е силата (ако не ти се занимава ще ти кажа - никаква). Само за справка ще кажа че повечето читави жтд и 3та припищяват гуми по този начин.
    Мощността на мотора се измерва в конски сили, а не във въртене на гуми.
    Като това последното не виждам смисъл и да го коментирам даже, щото има сто вида настилки и триста вида гуми.

    Първата ми кола беше едно рено 95 коня на газ, което въртеше гуми и на 3та. Значи е яко като 2.4жтд, така ли?

  3. #93
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Защото ограниченията го налагат.
    Иначе искат да свалят оборотите за сметка на вътрешното налягане. Демек да се доближат до концепцията на дизела. Защото няма смисъл да "катериш" обороти.
    Питам, защо е такава концепцията.

    Ограниченията можеше да ограничават оборотите вместо кубатурата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #94
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    И аз така с Приуса въртя гуми "на трета". На лед.
    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Питам, защо е такава концепцията.

    Ограниченията можеше да ограничават оборотите вместо кубатурата.
    Те ограничават всичко. Ако нямаше ограничения, то на дали щяха да минават 9к оборота.
    Точно такава е концепцията преди години, защото е много по-ефективно при смяна на предавка да смъкнеш малко обороти и да "катериш" много малко и ДВГ-то да е почти винаги в мах мощност. Както правят и съвременните двигатели и кутии / автомобили. Общо взето при смяна на предавки оставаш почти винаги в мах мощност на двигателя и след смяната.
    Ама както разбрах има хора които искат да катерят нещо имагинерно.
    Last edited by BO; 13-02-2019 at 22:48.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #95

    Default

    С 10 годишни менте-гуми пак става. ТигАр, Матадор и т.н.

  6. #96
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    С 10 годишни менте-гуми пак става. ТигАр, Матадор и т.н.
    Да, ако е на подемник.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #97

    Default

    Aбе както и да го въртиш, дизели във Ф1 няма да пуснат. Нито пък в мото ГП.
    Даже и от Льо Ман ги спряха, след като приключи маркетинговата кампания на ВАГ.

  8. #98
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Aбе както и да го въртиш, дизели във Ф1 няма да пуснат. Нито пък в мото ГП.
    Даже и от Льо Ман ги спряха, след като приключи маркетинговата кампания на ВАГ.
    Бая скъпа кампания ще да е било, за да платят на всички да падат.
    Но това пък важи и за големите превозни средства, които не могат да си позволят разходите и ненадежността на бензина.
    А ние караме нещо по средата и за това примерите са неизмерими.
    Аз като се кача на автомобил, нито имам стремежа да карам като Ф1 и да катеря обороти, нито да карам в 500 оборота разлика, като някой Актрос.
    Затова няма как да се каже, че това ставало, защото ракетите на Мъск са в този цвят.

    Приемам, че технически не може да си защитиш тезата и единственото е лично предпочитание, което не го прави "правилното".
    Last edited by BO; 13-02-2019 at 23:23.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #99

    Default

    Не са плащали на никой да пада.
    Просто ограниченията за бензинови и дизелови мотори бяха доста неравностойни през годините на доминация на ТДИ.

    Бензините трябваше да са атмосферни, имаше ограничение върху броя зареждания и големината на резервоара и т.н... Не ги помня нещата конкретно, трябва да проверя точно как беше, но помня че така беше нагласен регламента, че дизелите да имат предимство.

  10. #100
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Само да отбележа мнение номер 100
    Нямам какво да добавя към този момент, освен че съм си взел 2 пакета семки със сол и биричка
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #101

    Default

    Turbo diesels can be 3,7 L, unsupercharged petrol 3,4 L, and petrol turbo 2L.

    Тва е от 2010-11. Смятай колко равностойно.

  12. #102
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Turbo diesels can be 3,7 L, unsupercharged petrol 3,4 L, and petrol turbo 2L.

    Тва е от 2010-11. Смятай колко равностойно.
    Никой не спори, че от бензин може да изкараш по-голяма литрова мощност. Това си е факт.
    Ограниченията се слагат, за да ограничат тоталната мощност. И точно тук идва доминацията на дизела, защото той няма нужда да катери обороти и по този начин средната отдавана мощност при смяна на всяка предавка става по-голяма.
    Това искам да ти кажа, че е тъпо да се изтъква недостатъка като предимство. Това, че те кефи не го прави по-добро.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #103

    Default

    Мани ме мене, аз не разбирам, а и мнението ми няма значение.

    Кажи ти, защо американците не карат дизели, като могат да си го позволят, имат технологии и акъл, летели са в космоса, със сигурност са можели да направят някой турбодизелов мустанг, ама не са го направили? Що? Що 70 години са карали само атмосферни бензинови осмаци и от време на време някой суперчарджнат?

    Защо в дубай, катар, саудитска арабия не карат дизели, като е толкова хубаво по твоите думи? Защо суперколите не ги правят с дизели - ферари, ламборгини и т.н..? Хем щяха да са по-икономични, хем нямаше да "катерят обороти" и щяха да имат мноооого торк....?

    Защо луксозните автомобили не ги правят с дизели?
    Бентли, ролс-ройс, майбах? Това са големи коли по 3 тона, някой тракалник от ивеко щеше да ги влачи много хубаво, ама те ми слагат некви W12 и V12 бензини, що?
    Last edited by dhtj; 14-02-2019 at 00:01.

  14. #104
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Мани ме мене, аз не разбирам, а и мнението ми няма значение.

    Кажи ти, защо американците не карат дизели, като могат да си го позволят, имат технологии и акъл, летели са в космоса, със сигурност са можели да направят някой турбодизелов мустанг, ама не са го направили? Що? Що 70 години са карали само атмосферни бензинови осмаци и от време на време някой суперчарджнат?

    Защо в дубай, катар, саудитска арабия не карат дизели, като е толкова хубаво по твоите думи? Защо суперколите не ги правят с дизели - ферари, ламборгини и т.н..? Хем щяха да са по-икономични, хем нямаше да "катерят обороти" и щяха да имат мноооого торк....?
    Елементарно. Защото горивото им е евтино. Ама ако горивото им е скъпо, като в Европа, това става голямо перо в експлоатационните разходи на един автомобил. И тогава трябва да се бориш с допълнителни технологии и идва на помощ дизела.
    Я само се разрови когато в щатите става кризата през 70 какво става с големите им Ве осмаци. Сигурно ако имаха дизелови модели на пазара като в Европа, то щяха да направят дял от 80%.
    Last edited by BO; 14-02-2019 at 00:20.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #105

    Default

    Ето, сам стигна до извода, че единствения плюс на дизела при леките автомобили е икономията.

    Всичко друго - нютони, обороти, средна мощност и т.н. е ала-бала.
    Защото ако имаше някакво друго предимство, щяха да го осъзнаят хората с евтиното гориво. Но явно не са видели нищо и са решили да си карат на бензин.

Page 7 of 23 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •