Page 11 of 23 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 341

Thread: dhtj, ecotronic и компания срещу Jtdm

  1. #151

    Default

    За какво спорите не знам.

    3.2 jts -са може да стане чудовище, но си иска турбиниране/компресор.

    На Иво Червения му пожелавам пари и ако има желание ето така да я направи:
    https://www.youtube.com/watch?v=Vs3tYHol1ZQ
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #152

    Default




    HTML Code:
    ..дизеловото задвижване. Идеално е за тежка и селскостопанска техника, кораби, багери, трактори, също и за дизел-генератори.... За леки автомобили и мотоциклети, които трябва да са пъргави и да се ускоряват бързо - бензиновите мотори са по-правлния избор, защото са леки и гъвкави, способни да работят от 1000 до 7-8-10 хил оборота....
    Здравейте! Момчета, включвам се в темата с предложение да поставим нещата на по-сериозна основа. Фокусът в мненията е поставен на динамичните показатели в повечето случаи.

    Както се счита за най-уместно, при сравнение динамиката на автомобили се задават такива с еднакво/близко отношение тегло/мощност. Постарах се да направя сравнение за моята Алфа, а който желае може да го направи с които и да са други марки/модели тук:http://www.zeperfs.com
    Дайте сравнения и коментари. Поздрави!



    https://imgur.com/70pitgf
    Last edited by As Walter Röhrl; 14-02-2019 at 18:48.

  3. #153

    Default

    Голям зор да сравнявате 2.4 литров, петцилиндров ТУРБО дизел с 4 цилиндрови бензинови атмосферки и то 2 литра....

    Сравни с една 156-ца 2.5 V6 и виж какво ще излезе

    Или ако искаш може петак срещу петак, турбо срещу турбо.
    2.4 жтд срещу ауди рс2 2.3 или 2.2 беше тоя турбо петак от 94та година, 313 коня, скромно.
    Някой ако иска даже мога да му уредя дръпка с такова ауди, един приятел има.

  4. #154

    Default

    Тегло/мощност? Ето сравнението:
    http://www.zeperfs.com/en/duel1207-10.htm
    Last edited by As Walter Röhrl; 14-02-2019 at 18:49.

  5. #155

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    159ката му е глътнала почти 4000лв още първия месец след покупката. Кутия, маховик, съединител, дпф и клапи.
    То защото туинскрап изобщо не може да глътне пари? Като ще се повтарят навсякъде едни и същи нека за клапи, маховици и така нататък, да направим сравнение с това какво мре по спарка, освен самия него накрая. Свещи - 300 лв NGK Laser Platinum комплекта, вярно не се сменят често, но все някога ще се наложи. Кабели NGK - 190лв, бобина бош една - 80лв, общо четири са, вариатора по някое време задължително, когато имах колата бяха по 300лв. Съединителя и маховика на jtd са ми същите каквито бяха в 166 2.0 туинскрап, и последно като смених съединител на 160 000км маховика не беше в съвсем цветущо здраве. Дебитомер - 200лв, при мен точно след 50 000км започна да прави мизерии и след 10 000 умря тотално. Отделно двойката има баланс валове и допълнителен ремък, който при мен се скъса и беше чист късмет че не скъса и ангренажния и си е още нещо, което трябва да се обслужва. Общо взето нищо по горивната и запалителна система на този мотор не е нито здраво, нито евтино. Отделно, от всички спаркове, които съм карал, бяха единици тези, които вървяха нормално. Повечето нямаха никакъв респонс на газта или някаква тяга, което го отдавам по-скоро на всички лайна, с които е накичен като променливо газоразпределение, променлива геометрия на всмукателния колектор етц.

  6. #156
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    То защото туинскрап изобщо не може да глътне пари? Като ще се повтарят навсякъде едни и същи нека за клапи, маховици и така нататък, да направим сравнение с това какво мре по спарка, освен самия него накрая. Свещи - 300 лв NGK Laser Platinum комплекта, вярно не се сменят често, но все някога ще се наложи. Кабели NGK - 190лв, бобина бош една - 80лв, общо четири са, вариатора по някое време задължително, когато имах колата бяха по 300лв. Съединителя и маховика на jtd са ми същите каквито бяха в 166 2.0 туинскрап, и последно като смених съединител на 160 000км маховика не беше в съвсем цветущо здраве. Дебитомер - 200лв, при мен точно след 50 000км започна да прави мизерии и след 10 000 умря тотално. Отделно двойката има баланс валове и допълнителен ремък, който при мен се скъса и беше чист късмет че не скъса и ангренажния и си е още нещо, което трябва да се обслужва. Общо взето нищо по горивната и запалителна система на този мотор не е нито здраво, нито евтино. Отделно, от всички спаркове, които съм карал, бяха единици тези, които вървяха нормално. Повечето нямаха никакъв респонс на газта или някаква тяга, което го отдавам по-скоро на всички лайна, с които е накичен като променливо газоразпределение, променлива геометрия на всмукателния колектор етц.
    Не искам да се закачам,но опр. се чуствам лично засегнат и ме дърпаш за езика..
    Първо никъде не съм хвалил тс-а..,писах само,че не е редно да алфа да е с друг двг освен бенз.(газ само градско)..,както и да е.Напълно не съм съгласен,че спарка е умрял и капризен.Единственото,което е трябва да се спазва е това,което си е по книжка.
    Да, като я взех имаше нужда от смяна на доста неща,просто защото-предния собственик я е "гърчил"като голф 2,а когато е дошло време за поддръжката на колата и..пас,следващия собсвеник да го поема
    Свещите са НЖК-платинум(180лв.),от преди 5-6 години,откак колата има и газ-никаква забележка откъм палене и вървеж(естествено на газ,пада малко мощта
    Дебитомер Бош(без отстъпки-160лв.)сменен преди 8г. ник'ва забележка.Комплект съединител Валео(под 300 лв..,тук труда за смяната е по-скъп,около 100-120лв.
    Масло само и единствено 10в-40,като не съм я жалил,когато и където и да било,естествено без излишно гаврене- по половин час в "лютеницата".Давал съм я на хора,които цял живот бмв и ауди са карали и твърдят,че много са малко 2-ките бензин,които могат да я бият, тъй че,но мор коментс,плс
    П.С. А да..,щях да забравя и последната "скъпа част" част я сменихме оня ден,мн.ме заболя... -11лв(перка-радиатор с реостата ,за който не вярва,ето линк : https://www.megaparts.bg/product/682290032
    Last edited by Murderer; 14-02-2019 at 19:19.
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  7. #157
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Голям зор да сравнявате 2.4 литров, петцилиндров ТУРБО дизел с 4 цилиндрови бензинови атмосферки и то 2 литра....

    Сравни с една 156-ца 2.5 V6 и виж какво ще излезе

    Или ако искаш може петак срещу петак, турбо срещу турбо.
    2.4 жтд срещу ауди рс2 2.3 или 2.2 беше тоя турбо петак от 94та година, 313 коня, скромно.
    Някой ако иска даже мога да му уредя дръпка с такова ауди, един приятел има.

    Най-накрая се светна че от нещата които опиваш да сравняваш, едното е малко "по-кола" от другото. Плюй колкото искаш, но това е. Браво, имаш напредък.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #158
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    То защото туинскрап изобщо не може да глътне пари? Като ще се повтарят навсякъде едни и същи нека за клапи, маховици и така нататък, да направим сравнение с това какво мре по спарка, освен самия него накрая. Свещи - 300 лв NGK Laser Platinum комплекта, вярно не се сменят често, но все някога ще се наложи. Кабели NGK - 190лв, бобина бош една - 80лв, общо четири са, вариатора по някое време задължително, когато имах колата бяха по 300лв. Съединителя и маховика на jtd са ми същите каквито бяха в 166 2.0 туинскрап, и последно като смених съединител на 160 000км маховика не беше в съвсем цветущо здраве. Дебитомер - 200лв, при мен точно след 50 000км започна да прави мизерии и след 10 000 умря тотално. Отделно двойката има баланс валове и допълнителен ремък, който при мен се скъса и беше чист късмет че не скъса и ангренажния и си е още нещо, което трябва да се обслужва. Общо взето нищо по горивната и запалителна система на този мотор не е нито здраво, нито евтино. Отделно, от всички спаркове, които съм карал, бяха единици тези, които вървяха нормално. Повечето нямаха никакъв респонс на газта или някаква тяга, което го отдавам по-скоро на всички лайна, с които е накичен като променливо газоразпределение, променлива геометрия на всмукателния колектор етц.
    Колега, баланс-валовете се махат За 11 г. и 90 000 км съм сменил 2 пъти свещи, комплект съединител, дебитомер в края и помпа на съединителя 2 пъти. като цяло, обаче 3.2 JTS-a е по-евтин за обслужване от ТС-а. Но говоря за CF1. CF-2&3 не зная как са. Ако се поддържа добре, ТС-а си върви доста прилично. Долу е муден, но над 2,5-3К до 6К си е доста приятна за каране. Засичал съм се доста пъти със 156ци 1.9JTD и си вървим броня до броня. Едиснтвеното преимущество е на старт от място, където дизелът има предимство по обясними причини.

    ---------- Post added at 16:21 ---------- Previous post was at 16:12 ----------

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    За какво спорите не знам.

    3.2 jts -са може да стане чудовище, но си иска турбиниране/компресор.

    На Иво Червения му пожелавам пари и ако има желание ето така да я направи:
    https://www.youtube.com/watch?v=Vs3tYHol1ZQ
    много ме кефи звука на компресора. За мен обаче е оувъркил това. И така мощността ми е повече от достатъчна и трудно намирам къде да я изпъна както си му е реда. Днес ми е дошла призовка и най-вероятно са ме щракнали някъде и ще рева жестоко.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  9. #159

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    То защото туинскрап изобщо не може да глътне пари? Като ще се повтарят навсякъде едни и същи нека за клапи, маховици и така нататък, да направим сравнение с това какво мре по спарка, освен самия него накрая. Свещи - 300 лв NGK Laser Platinum комплекта, вярно не се сменят често, но все някога ще се наложи. Кабели NGK - 190лв, бобина бош една - 80лв, общо четири са, вариатора по някое време задължително, когато имах колата бяха по 300лв. Съединителя и маховика на jtd са ми същите каквито бяха в 166 2.0 туинскрап, и последно като смених съединител на 160 000км маховика не беше в съвсем цветущо здраве. Дебитомер - 200лв, при мен точно след 50 000км започна да прави мизерии и след 10 000 умря тотално. Отделно двойката има баланс валове и допълнителен ремък, който при мен се скъса и беше чист късмет че не скъса и ангренажния и си е още нещо, което трябва да се обслужва. Общо взето нищо по горивната и запалителна система на този мотор не е нито здраво, нито евтино. Отделно, от всички спаркове, които съм карал, бяха единици тези, които вървяха нормално. Повечето нямаха никакъв респонс на газта или някаква тяга, което го отдавам по-скоро на всички лайна, с които е накичен като променливо газоразпределение, променлива геометрия на всмукателния колектор етц.
    По ред на номерата:
    -Свещите не са 300, а 150 лева. И иридиеви и платинени-оригинални. Карат 100-120 хил км поне. Дизела няма ли свещи? Колко струват?

    -Дебитомерите рядко умират. По-скоро се цапат и искат чистене с една спринцовка спирт. Дизела няма ли дебитомер? Даже може и да е същия бош.

    -Ремъка на балансиращите валове можеш да го махнеш и изобщо да не го слагаш.

    -Маховика на всички спаркове (без 166) е твърд. 156, 155, 147, гт, гтв и т.н. Не се поврежда, голям железен диск е, без демпфери.

    Кабели, вариатор и бобини общо са под цената на рециклажа на едно турбо (700-800лв).

    Остават егр, дпф, вихрови клапи, мап сензор и дюзи, без еквивалент. И разни дреболии като демпферна шайба, и турбопътища, пак неща дето не са много евтини.

    ---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 18:25 ----------

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Най-накрая се светна че от нещата които опиваш да сравняваш, едното е малко "по-кола" от другото. Плюй колкото искаш, но това е. Браво, имаш напредък.
    Мани, че имаш чип и си разкарал всичките болежки, иначе ако беше сток щях да ти покажа как "якия" тракалник е същия мъртвец като спарка

    Ама с една дърта атмосферка 330и може да плачеш доста лошо. 6 и малко секунди от място до 100. Такова време не можеш да дадеш никога. Десетина хубави старта от място и те пращам да си купуваш полуоски, карета или съединител.

    https://www.youtube.com/watch?v=exUz26S05rg
    Last edited by dhtj; 14-02-2019 at 18:31.

  10. #160
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ами сложи си и ти чип, къв е проблема ?
    А да, забравих, ще качи едни 7-8кс със зор и то в случай че олекотиш някой неща.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #161
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Колега, не съм съгласен за липсата на динамика при 3.2. Цифрите смятам говорят достатъчно. Ако под динамика имаш предвид Въртящ момент долу ниско, да. Но динамиката съвсем не се изчерпва с това, по мое скромно мнение.

    Данните са за коли 2006г преди фейс лифта, защото не намерих за 2008*
    Да, не се изразих коректно. Има предвид първоначалния тласък при ускорение. А и все пак сравнявам ремапната 2,4. Има и друг момент, че съм изгубил усета да карам атмосферен бензинов двигател и може би в немалка степен ускорението зависи и от мен.
    Едно време горката ми Селика изкачваше Прохода на Репобликата само на 2 и 3 скорост и дясната ръка винаги беше на лоста. Тогава ми харесваше Сега повече ми харесва двете ръце да са на волана и да работя само с десния крак
    Иначе 159 Ti 3,2 Q4 Q-tronic е най-близко до мечтата ми за 159ка, да беше с турбо и по балансиран разход от това което чета, щеше да е супер. Да, турбо китове има и за нея и за 2,2 JTS, ама за 5-6 000 Евро - стар съм за тези неща
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  12. #162
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Относно газифицираните турбо мотори,някои хора са в голяма заблуда.Предната ми кола,битурбо бензин,от оригинално 0,5 налягане я бях надул на 1,5 пик.Газта струваше 1500лв,като на над 4000об довпръскваше бензин,защото не стигаше налягането на газта,но на тия обороти скоростта е близо 180 на 6-та.Та защо да не може колата да е за ръчкане и да е на газ?Даже си е много яко да отвееш някой напомпан дизел 2015-та на магистралата и отзад да види стикера за газта
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  13. #163
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    Малко в страни от темата - въпреки, че доста теми се размиха с подобни спорове и няма съществен смисъл от тях, се радвам на форума Покрай търсенето на втора кола четох доста форуми и предпочитам да виждам теми като тази на първа страница, вместо " Пак харчи много масло след основен ремонт" " Втори месец е в сервиза, какво да правя" "Проблем с автоматика" "Проблем с климатика" и т.н. - каквито изобилстват в други форуми за уж здрави марки. Това само потвърждавам мнението ми че 159 си е един доста добър модел
    Весел Трифон Зарезан на всички! Пожелавам висок разход на вино тази вечер и малко щети по главата утре сутрин!
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  14. #164

    Default

    Какъв Трифон Зарезан, днес е дербито "200 на 4та по околовръстното"



  15. #165
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Истината е че 159 не е лоша кола, доста по-евтина от "съперниците" си. Всеки мотор си има своите болежки, недостатъци и предимства, било то бензин или дизел. Ако се кара и поддържа с акъл ще носи усмивка на шофьора си всеки път щом седне зад волана, че дори и поглеждайки я отвън. Тука може да се ядем, но всеки има предпочитанията си, както и убежденията си, в което няма нищо лошо стига нещата да не придобиват обиден смисъл и да се уважаваме.
    Точно и за това създадох тази тема, за да не осираме всички останали с подобните си разсъждения.
    Наздраве на празнуващите и влюбените
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 11 of 23 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •