Page 20 of 23 FirstFirst ... 101819202122 ... LastLast
Results 286 to 300 of 341

Thread: dhtj, ecotronic и компания срещу Jtdm

  1. #286
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    CF2 спарковете са ОК. Първите CF3 са най-големия боклук на италианците. Правят ги с тънки сегменти, които заминават за нищо време и разход под 0.5 литра на масло на 1000 км е постижение, независимо от маслото. В края на 2002 г се връщат към старите сегменти. Този филм съм го играл. С 156 направих над 80000 км. без проблеми. 166 ми разказа играта.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  2. #287
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Явно си пестил от масло .. този Магнетик изобщо не е за този мотор. В книгата на Опел Корса 1.1 B го препоръчват
    Мотул 6100 също не е за TS.
    Кастрол 10W60 или ако не я гониш много
    Мотул 5w40 8100 са за TS
    За 20 тина лева слагате нисък клас масла от дадените марки, това не е съвсем разумно. А и TS е капризен от към масло.

    Аз също карах моята TS 11 години и не съм доливал масло. В момента я кара мой приятел на когото я продадох.
    Возил съм се и на 2,0TS с ремапии подобрени 175 кс на дино. На мой приятел е от Варна -върви много и той я пече здраво, но кара само с Castrol 10W60 от 10 години.

    За комфорт и удобство 159 дизел е много по- добра, стабилност и тн. Разхода на гориво е съвсем нормален.
    * за клапи и дпф и тн .. това са евтини заяждания. Всичко това се разчиства за половин ден и някой лев.
    Не знам как установи от какво съм пестил...Винаги съм я карал с масло, което отговаря на спецификациите дадени от производителя (10в40 е по книжка както се вижда и в прикачения файл от ръководството на 145- сега не ми се търси на 146, но всички знаем, че отпред всичко е 1:1). Румен от РубигКар мисля също е пределно нясно какво масло е трябвало да и налива и никога не съм пестил пари от поддръжката на никоя от колите си.
    Междудругото Мотул 10в40 е ACEA: A3/B4; което е правилно, според ръководството... Ще ме прощаваш, не се заяждам, или нещо подобно, но между твоето менние и това на Румен и Ръководството на производителя, имам повече доверие на последните 2. Както и да е, 146цата вече половин година не е моя, та е малко безмислено да спорим за маслото й.
    Не знам с какво сравняваш ти 159 дизел като комфорт и стабилност. Ако я сравняваш с на Дани 156ицата - няма спор. Или с моята бивша 146ца...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Capture.jpg  
    Last edited by ivo_red; 24-02-2019 at 21:39.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  3. #288

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    * за клапи и дпф и тн .. това са евтини заяждания. Всичко това се разчиства за половин ден и някой лев.
    Разчиства се то.
    А ако ти падне метална клапа на 1.9ката тъкмо като си на път да я "разчистиш" и я глътне мотора, кво става?
    Или ако 2.4ката я напънеш със задръстен дпф, влезе в регенерация, вдигне температура и спука главата?
    Знаем ги тея работи, има хиляда теми за това.

    Проблема с кутията на 1.9 пак ли е "евтино заяждане"?

  4. #289
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Не знам как установи от какво съм пестил...Винаги съм я карал с масло, което отговаря на спецификациите дадени от производителя (10в40 е по книжка както се вижда и в прикачения файл от ръководството на 145- сега не ми се търси на 146, но всички знаем, че отпред всичко е 1:1). Румен от РубигКар мисля също е пределно нясно какво масло е трябвало да и налива и никога не съм пестил пари от поддръжката на никоя от колите си.
    Междудругото Мотул 10в40 е ACEA: A3/B4; което е правилно, според ръководството... Ще ме прощаваш, не се заяждам, или нещо подобно, но между твоето менние и това на Румен и Ръководството на производителя, имам повече доверие на последните 2. Както и да е, 146цата вече половин година не е моя, та е малко безмислено да спорим за маслото й.
    Не знам с какво сравняваш ти 159 дизел като комфорт и стабилност. Ако я сравняваш с на Дани 156ицата - няма спор. Или с моята бивша 146ца...
    Просто 2 145-ци преди около 5-6 години родиха с Castrol Magnatec Единият дори в форума беше писал.
    Все пак за теб е по- добре да сложиш по- евтино масло, базирайки се на книгата че го препоръчва от такова с по- добри качества ?
    Кое ти гарантира по- добра надеждност ?
    Точно заради това е славата на TS че ражда в 'лютеницата' заради тези твой писания по- горе.
    Мой съсед и близък приятел с 2.0 TS редовно вземаше магистралата на 3та и 4та и колата му в момента е с отлична компресия, скоро я замерваха.(винаги Castrol 10w60) TS моторите са капризни на масло и заради не добро мазане.

    За моно-инжекция Corsa 1 литър мотор германците препоръчват това масло, което си слагал на алфата. (Magnatec)
    Аз нищо повече няма да коментирам по темата. Който както иска. Книги, имена на непознати за мен хора ... карай със Selenia Gold в такъв случай - също е в книгата.

    159 я сравнявам с по- старите модели, 145/146/156/мито .. все пак сме във форум на алфа.
    Last edited by flipz; 24-02-2019 at 23:12.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #290

    Default

    Приятел има 156 1.8 твинспарк от 2006 година.
    Аз съм регистриран тук заради него, мисля че 2010, искаше да питам нещо, а той нямаше компютър по онова време.

    Сега сме 2019. 13 години я кара тая кола, само с магнатек 10в40. Буталата още не са виждали слънчева светлина. Тоест, мотора не е отварян никога.
    Толкова за раждащите спаркове и капризите към маслото.

  6. #291
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Ако я кара като мен .. като чичак .. под 4000 оборота не е критерии
    Или 13 години само събота и неделя 100км
    Моят приятел я кара за кеф .. качва се да я намачка. Има газово, но си зарежда бензин да излезе и да и скъса гъза
    Т.е. в пълният смисъл алфист
    Last edited by flipz; 24-02-2019 at 23:17.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #292
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Падане на клапа при 1.9, хаха, те и на 2.4 падат, затова се махат още след покупката заедно със смяна на ангренажа.

    Запушен дпф, регенерация, вдигане на температура и пукане на глава, хаха, незнаех че това е начина...? Но пък и тия карантий се махат още след покупката.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #293

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Падане на клапа при 1.9, хаха, те и на 2.4 падат, затова се махат още след покупката заедно със смяна на ангренажа.
    Запушен дпф, регенерация, вдигане на температура и пукане на глава, хаха, незнаех че това е начина...? Но пък и тия карантий се махат още след покупката.

    Е падат и при 2.4, разликата е че при петака са пластмасови, а при 1.9 са стоманени. (само през първите 6 месеца от производството са с пластмасови, много малко бройки).
    Разликата в щетите дето може да нанесат пластмасовите и стоманените клапи е голяма.

    Иначе си прав, че тея неща се "махат веднага след покупката" , но само ако си запознат и четеш форуми. Много хора не го знаят тва нещо и има "ох-ох-кво стана".
    Също може да са паднали и преди покупката, и да не забележиш при огледа, ако не си разбирач...

    А може да си разбирач с лош късмет и да паднат точно като я караш към сервиза за премахването им.

  9. #294
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Добре де, и стоманените ли падат? Какви пък толкова натоварвания понасят тия вихрови клапи? Някак си нещо не ми се връзва ... тази мания по махането им не е ли силно преувеличена? То дроселът при бензините не работи ли в сходни режими? Айде повече бензини са атмосферни, ама има и турбо бензини с високи натоварвания и никога не съм чул някой да има проблем с дросела точно...
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  10. #295
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    То по неговите приказки са все едно с ластик хванати, пък то не е баш така. Махат се за всеки случай щото белите които следват са повече от ползата от тях (поне когато са стари).
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #296

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Добре де, и стоманените ли падат? Какви пък толкова натоварвания понасят тия вихрови клапи? Някак си нещо не ми се връзва ... тази мания по махането им не е ли силно преувеличена? То дроселът при бензините не работи ли в сходни режими? Айде повече бензини са атмосферни, ама има и турбо бензини с високи натоварвания и никога не съм чул някой да има проблем с дросела точно...
    Дросела на бензинова кола си е чист или леко омаслен.
    Клапите на дизела събират яко нагар и се запичат, спират да се движат, моторчето се мъчи да ги мести, турбото надува и се изкъртват накрая.

    Не знам дали са хванати с ластик и колко често падат, но е факт, че в най-големия UK сервиз за алфи в ценоразписа има - премахване на вихрови клапи-ХХХ паунда, Ребилд на мотор след глътнали вихрови клапи- ХХХХ паунда, ремонт на кутия м32 - ХХХ паунда...

    Щом присъства в ценоразписа, значи това са най-честите проблеми. Никъде не пише за ремонт на кутия на твинспарк или за счупен дросел, щото това са неща дето се случват веднъж на 1000 години.

  12. #297
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Или защото спарка е 15 год в най-добрия случай и ако се строши става на бирени капачки. Проблема с клапите е в местата където лагеруват, там се получава износване и затова падат, не защото много ги надува турбото.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  13. #298

    Default

    Има и ребилд на спарк след скъсан ремък. Също и на жтд след блокирала водна помпа.
    Но няма ремонт на спаркова кутия, дадох го като пример за нещо рядко. А за М32-то им е на главната страница, сметай какъв отпадък е тва опелско недоразумение.

  14. #299
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ами няма нищо за ремонт на тс кутия щото той самия мотор няма сила да я строши, елементарно и логично нали ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #300

    Default

    Що се хващаш за конкретното, като казах, че е само пример.
    Ок, няма и ценоразпис за паднала клапа в колектора на спарка. (Има такова нещо, не е вихрова клапа ами е колектор с променлива дължина, ама тая клапа никога не съм чувал да пада, и тема няма във форумите даже).

    Иначе 1.9жтд-то не си чупи кутията щото има много сила, а щото просто кутията е калпава.

Page 20 of 23 FirstFirst ... 101819202122 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •