Page 17 of 23 FirstFirst ... 71516171819 ... LastLast
Results 241 to 255 of 341

Thread: dhtj, ecotronic и компания срещу Jtdm

  1. #241
    Доста напреднал Алфист estemaro's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Пловдив,Саутхямптън
    Posts
    23

    Default

    За загряването съм съгласен, но да гори по-малко с ДПФ- справка моментния разход по време на регенерация. Коя година и какъв двигател е била 156цата с ДПФ?

  2. #242
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Сигурно при дизелите е по-различно, но аз за спарка мога да кажа, че каквото и масло да съм сипвал (5в40, 10в40, 10в60) , от тотал за 30лв 5л. до репсол карера за 160лв, до 8-9хил км не го пипа изобщо, после мине ли ги тея километри почва да го гори яко, 300гр на 1000км...

    Това ме навежда на мисълта, че това масло си е загубило качествата вече.
    Отделно че е станало по-тъмно на цвят и по-рядко (капе от щеката като вода). Мотора става и малко по-шумен тогава.
    Разликата е там, че бензина при ръчка хапва масло....карал съм чисто нов тс и съм го забелязал....карал съм, и не чисто нов дизел и не е хапвал масло.....
    п.п...иде реч за изправни мотори, без проблеми.....маслото в БГ е шменди капели....преди се срещаше що годе качествено...сега ниц бате.....прави си сметка.....

    ---------- Post added at 23:12 ---------- Previous post was at 23:08 ----------

    Quote Originally Posted by estemaro View Post
    За загряването съм съгласен, но да гори по-малко с ДПФ- справка моментния разход по време на регенерация. Коя година и какъв двигател е била 156цата с ДПФ?
    Автомобила беше 156 2,4 ..140к. 2001 г......нямах моментен разход и какъв и да е.....като при 159....просто липсва като екстра...и изобщо при нея не може да говорим за регенерация....иде реч за катализатор....нещо не си ме разбрал, или прочети поста ми пак...
    Last edited by Бобби; 22-02-2019 at 01:26.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #243
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    БообббеЦЦЦЦЦ ... чисто нов ако имаш предвид 8 клапановия Ок .. ма тука като се спомене Туин Спарк всички (почти) имат предвид 16 волтовия. Макар, че като се замисля навремето и моята 155-ца не го бараше много много. На жената Рендето влезе на почти 31 000 за първа смяна и обслужване - миналия месец. Мен още на 10-те хиляди ме сърбяха ръцете а му развием гайките, но гаранцията .. И ми е много чудно тея новите що имат такъв дълъг сервизен интервал. И аз преди съм карал чисто нови, ма на 15 ме викаха.
    Last edited by DiStefano; 22-02-2019 at 06:54.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  4. #244
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    504

    Default

    Колегата Боби сигурно е имал предвид катализатора на 156, не ДПФ-а.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  5. #245
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Колегата Боби сигурно е имал предвид катализатора на 156, не ДПФ-а.
    Имах предвид, че при 156 не прави регенерация...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  6. #246
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    504

    Default

    Не прави, защото 156 няма ДПФ.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  7. #247
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    БообббеЦЦЦЦЦ ... чисто нов ако имаш предвид 8 клапановия Ок .. ма тука като се спомене Туин Спарк всички (почти) имат предвид 16 волтовия. Макар, че като се замисля навремето и моята 155-ца не го бараше много много. На жената Рендето влезе на почти 31 000 за първа смяна и обслужване - миналия месец. Мен още на 10-те хиляди ме сърбяха ръцете а му развием гайките, но гаранцията .. И ми е много чудно тея новите що имат такъв дълъг сервизен интервал. И аз преди съм карал чисто нови, ма на 15 ме викаха.
    Стефо не съм специалист, споделям лично мнение.....дългият пробег, може и да е заложено като еко изискване, де да знам......сега маслата имат сумати присадки....просто съм забелязал, че бензиките похапват повече масло от дизела.......за 30 мгодини практика.....последните години в бачкането взимаме чисто нови тойоти, карат се само градско по 14 часа на ден от различни хора, тоез някой ръчка, друг по малко, използъваме масло за дълъг пробег, дават му 30 хил пробег...по късно ще посна снимка, сега няма как да го снимам, няма го на нашият пазар.....сменяме го на 15хил.......и макар и нови си хапват по литър и нещо за тоя пробег, ако не и повече, не съм го засичал с точност...преди това имахме малолитражни дизели поло, при тях разход на масло почти нямаше....а и 8в ми спарк при яка ръчка си похапваше....
    Last edited by Бобби; 22-02-2019 at 08:23.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #248
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Колата загрява по- бързо когато има работещ EGR/AGR според EN/DE.
    Аз моят го затапих непосредствено след премахване на клапи и чист колектор.
    Преди да го затапя, понякога клатеше оборотите през около 50-60 на празен/неутрален ход.
    Загрява по- бавно, но няма много по- голям разход, ограничава алфистите които си пазят двигателите, карат под 2000 об и не могат да 'изрежат' колата първите 4-5км
    Над 10-15 градуса външна темп. загрява като бензинова при движение.

    Затапването на EGR/AGR спестява много проблеми породени от некачествените горива.
    -замърсяване на колектора
    -преминаване на сажди през дюзите
    -клатене на обороти
    -проблеми с клапана
    -които има клапи - блокиране или откъсване
    -замърсяване на map датчик
    тн. скоро минах преглед и газ-анализатор, нямаше проблеми.
    Last edited by flipz; 22-02-2019 at 10:05.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  9. #249
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Здравейте колеги! Много благодаря за темата. Скоро не се бях забавлявал така.
    Не съм писал от доста време, но сега ще напиша мнение по въпроса.
    Имал съм и трите мотора, бензин/газ 2.0 туинспарк 155 коня и дизел 1.9 16 винтила, 140 коня. 1.4 турбо 120 коня

    1: Сега ще ви напиша какво съм правил по трошливия бензин за близо шест години и 90к. Ако изключим обслужването, което си е консуматив в това число и свещите,( бошовски от 70 лева комплекта) съм сменил дебитомер и сонда за колосалната сума от: дебитомер 132 лева Бош и сонда 128 лева, пак Бош. Точно тогава бяха на промоция, някои от вас може и да си спомнят. Масло е горял от смяна до смяна в рамките на 500-800 милилитра, но се караше само с Лики Моли. Никога не съм имал проблем с палене, пърдене или клатене на обороти.

    2: Сега относно дуракоустойчивият дизел!

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=86737

    Като тук не съм писал скоро и за проблеми с корекциите които успях да оправя след почистване на разпръсквачите. Аз съм човек който иска колите ми да са в пълна кондиция и изправни винаги, все пак си возя семейството.

    3: Относно турбобензин/газ: Втората кола в семейството ни също е Алфа. Мито 1.4 турбо/бензин. От всички коли които съм имал до момента, а те не са малко, това е колата която като пристигна, не ми се слиза от нея. За малко по-малко от година, освен обслужване имах проблем със скъсана маса на мотора, което е нещо като фабричен дефект, има го и при колите на същата база. И другия проблем е теч от топлообменника при студен мотор. Оказа се един О пръстен на клапана на топлообменника. За тези които си мислят че 1.4 турбо е бюджетна кола, да се качат и да го покарат и след това да пишат. Да, друса сравнено със 159, но само това и е недостатъка. Като пътно поведе и стабилност в завои, просто не я сравнявайте изобщо с 159 1.9 дизел.

    Всяка кола си има положителни и отрицателни страни. Едната ти доставя удоволствие в едно, другата в друго. Разхода го оставам на вас да си правите заключения и е напълно обективен.

    Туинспарка градско 12-13/100 бензин, 12-16/100 газ. Но тук говорим само за разстояния от 2-5 километра.
    Извън градско 90-120 и магистрално до 140, 9,5-11/100

    Дизела, при същите условия 8-10/100 градско и 6-7,5/100 извънградско.

    Турбобензина, все още не съм го засякъл градско. Извън градският разход е 8/100 бензин и 10/100 газ.
    Всички разходи са засичани пълно/пълно.

    Дали ще карам дизел или бензин в следващата ми кола, зависи изцяло от конкретния екземпляр. Смятам да пропусна модела 159, предвид проблемите които има. Проблеми има и при дизеловите и при бензиновите мотори. Единственият който гледам е 1,75 ТБИ и ако ми изпадне читав и на приемлива цена ще го имам. Ако ли не, ще си карам тракторчето, което също ми носи наслада и ще се озъртам за Джулиета.

    Знам само, че пак ще е АЛФА и никой и нищо не ще го промени!!!
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  10. #250
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Бах тва умрело 1,4,то гори колкото ауди А6 335к.с.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  11. #251
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Бах тва умрело 1,4,то гори колкото ауди А6 335к.с.
    Ако си навит, дай това ауди да го карам като умрелото 1.4?
    Да видим информативно, то какъв разход ще даде?
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  12. #252
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Ако си навит, дай това ауди да го карам като умрелото 1.4?
    Да видим информативно, то какъв разход ще даде?
    Друг, по-интересен момент е поддръжката на тва аЛди и кво се случва, ако се наложи да сменяш банани и верига и за целта трябва да разглобят цялата предница за да извадят 8мака... Мен това ме отказа от една ЕС-4ка Авант
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  13. #253
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    dhtj, прочетох няколко твои разсъждения и се отчаях тотално. Не съм сигурен, че си пораснал достатъчно и твоите конспирации за дизела са достойни за създаването на война

  14. #254
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Не вярвам да даде повече от 1-1,5л разлика,просто 1,4 го напъваш да върви,а големия мотор няма смисъл да го напъваш,ако караш с една и съща скорост.Аз съм доста агресивен шофьор и с този стил на каране,159-ката ми дава макс 10 газ,а аудито 15-18 газ.Относно поддръжката,не ми е проблем,защото си имам магазин и сервиз,но и думата ми беше за разхода.В крайна сметка тия вериги се сменят един път в живота на мотора.Слязох от аудито само за да карам по-икономична кола,иначе не съм имал драми,то и с алфата нямам.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  15. #255
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Здравейте колеги! Много благодаря за темата. Скоро не се бях забавлявал така.
    Не съм писал от доста време, но сега ще напиша мнение по въпроса.
    Имал съм и трите мотора, бензин/газ 2.0 туинспарк 155 коня и дизел 1.9 16 винтила, 140 коня. 1.4 турбо 120 коня

    1: Сега ще ви напиша какво съм правил по трошливия бензин за близо шест години и 90к. Ако изключим обслужването, което си е консуматив в това число и свещите,( бошовски от 70 лева комплекта) съм сменил дебитомер и сонда за колосалната сума от: дебитомер 132 лева Бош и сонда 128 лева, пак Бош. Точно тогава бяха на промоция, някои от вас може и да си спомнят. Масло е горял от смяна до смяна в рамките на 500-800 милилитра, но се караше само с Лики Моли. Никога не съм имал проблем с палене, пърдене или клатене на обороти.

    2: Сега относно дуракоустойчивият дизел!

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=86737

    Като тук не съм писал скоро и за проблеми с корекциите които успях да оправя след почистване на разпръсквачите. Аз съм човек който иска колите ми да са в пълна кондиция и изправни винаги, все пак си возя семейството.

    3: Относно турбобензин/газ: Втората кола в семейството ни също е Алфа. Мито 1.4 турбо/бензин. От всички коли които съм имал до момента, а те не са малко, това е колата която като пристигна, не ми се слиза от нея. За малко по-малко от година, освен обслужване имах проблем със скъсана маса на мотора, което е нещо като фабричен дефект, има го и при колите на същата база. И другия проблем е теч от топлообменника при студен мотор. Оказа се един О пръстен на клапана на топлообменника. За тези които си мислят че 1.4 турбо е бюджетна кола, да се качат и да го покарат и след това да пишат. Да, друса сравнено със 159, но само това и е недостатъка. Като пътно поведе и стабилност в завои, просто не я сравнявайте изобщо с 159 1.9 дизел.

    Всяка кола си има положителни и отрицателни страни. Едната ти доставя удоволствие в едно, другата в друго. Разхода го оставам на вас да си правите заключения и е напълно обективен.

    Туинспарка градско 12-13/100 бензин, 12-16/100 газ. Но тук говорим само за разстояния от 2-5 километра.
    Извън градско 90-120 и магистрално до 140, 9,5-11/100

    Дизела, при същите условия 8-10/100 градско и 6-7,5/100 извънградско.

    Турбобензина, все още не съм го засякъл градско. Извън градският разход е 8/100 бензин и 10/100 газ.
    Всички разходи са засичани пълно/пълно.

    Дали ще карам дизел или бензин в следващата ми кола, зависи изцяло от конкретния екземпляр. Смятам да пропусна модела 159, предвид проблемите които има. Проблеми има и при дизеловите и при бензиновите мотори. Единственият който гледам е 1,75 ТБИ и ако ми изпадне читав и на приемлива цена ще го имам. Ако ли не, ще си карам тракторчето, което също ми носи наслада и ще се озъртам за Джулиета.

    Знам само, че пак ще е АЛФА и никой и нищо не ще го промени!!!

    Ама си си го написал от сърце!
    С две ръце се подписвам под него!
    Особено под:"опитайте, пък после пишете" Или нещо подобно!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 17 of 23 FirstFirst ... 71516171819 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •