Page 19 of 23 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast
Results 271 to 285 of 341

Thread: dhtj, ecotronic и компания срещу Jtdm

  1. #271

    Default

    Абе кво сте засравнявали само бреее....как не ви омръзна да джавкате от две седмици....всеки кара каквото иска.

    Само грачите като пубертети с тия Аудита,Беемвета Мерцово...ми взимайте ги и се разкарайте от форума.....


    ПРЕДЛАГАМ ТЕМАТА ДА СЕ МАХНЕ ОТ РАЗДЕЛА И ДА СЕ ХВЪРЛИ В '' ОБЩИ ПРИКАЗКИ''.....няма такава гнусна бозаджийница.....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #272
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не мисля.
    Сядал съм и в двете и мисля че в джулията има малко повече място, особено пък за задните пътници.

    159ката е феномен в тая област, чупи всички закони на физиката и геометрията, не съм виждал друга такава кола, която отвън е голяма като пасат, а вътре по-тясна от голф...
    А бе сядал....покарай, стопанисвай и тогава имай мнение....то и аз съм сядал в вип ложа, ама нещо не ми отърваше финасово......

    ---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:46 ----------

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Абе кво сте засравнявали само бреее....как не ви омръзна да джавкате от две седмици....всеки кара каквото иска.

    Само грачите като пубертети с тия Аудита,Беемвета Мерцово...ми взимайте ги и се разкарайте от форума.....


    ПРЕДЛАГАМ ТЕМАТА ДА СЕ МАХНЕ ОТ РАЗДЕЛА И ДА СЕ ХВЪРЛИ В '' ОБЩИ ПРИКАЗКИ''.....няма такава гнусна бозаджийница.....
    Оти се косиш......живота на младите се касае, от това дет пише в нета, цъка в телефона, там живее, там чука, там е номер едно, там се доказва със селфи и т.н.........реалното усещане и чувството, което биха изпитали е на заден план.....нямат собствено мнение...относно тия с другите идей...си прав......за тях си има други форуми....ама няма модератори.......а те самите в другите форуми, май не могат да пробият......тоез не ги взимат под внимание, а тук е анархия в това отношение.....човек, който не е карал съответният автомобил, а взима отношение за него за мен е онанист...прост чикиджия...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #273
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе сядал....покарай, стопанисвай и тогава имай мнение....то и аз съм сядал в вип ложа, ама нещо не ми отърваше финасово......

    ---------- Post added at 16:00 ---------- Previous post was at 15:46 ----------


    Оти се косиш......живота на младите се касае, от това дет пише в нета, цъка в телефона, там живее, там чука, там е номер едно, там се доказва със селфи и т.н.........реалното усещане и чувството, което биха изпитали е на заден план.....нямат собствено мнение...относно тия с другите идей...си прав......за тях си има други форуми....ама няма модератори.......а те самите в другите форуми, май не могат да пробият......тоез не ги взимат под внимание, а тук е анархия в това отношение.....човек, който не е карал съответният автомобил, а взима отношение за него за мен е онанист...прост чикиджия...
    Да си онанист сега не е срамно! Даже го поощряват!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #274

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    онанист...прост чикиджия...


    Не зная за кой става дума и не ме интересува....ама ич

    Малко по същество:...не се отнася до тебе,Боби.

    Проблема е в друго....някой пита " колко струва ремъка на 2,4"...почва се...ти си тъпак,защо си купил тоя мотор,не върви,гълта клапи,яде гуми,пука глава....ти знаеш ли на еди кое си Алди как е.....еми ше повърна.
    Друг пита..."как да си оправя задната седалка"...почва се....смотаняк,за какво ти е тая тясна кола отзад,главата ми опира в тавана,коленете в предната облегалка...знаеш ли на БМВ не знам си кой номер,как е......мога да давам примери за БЕЗПЛОДНИ коментари до вторник на обед....Както са им безплодни коментарите,толкова са им безплодни и ташаците,висейки и четейки денонощно ,кой къде,какво казал и тук ми го тряскат като хай новина....абе ходете чукайте,пийте ,яжте,веселете се....че ще прегорите.

    На никой не му дреме ТИ какво мнение имаш и трябва да занимаваш хората от форума,които са влезли да прочетат нещо интересно,ново или поне ако могат да помогнат на някой закъсал.

    На всеки 12 месеца се появява някой мастит да дразни .....ама много да дразни.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #275

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе сядал....покарай, стопанисвай и тогава имай мнение....то и аз съм сядал в вип ложа, ама нещо не ми отърваше финасово......[COLOR="Silver"]
    Наближава, наближава.
    Още 3-4 години да поевтинеят малко джулиите и на мен да ми вдигнат още малко заплатата и ще взема. Колата е топ и по качества съвсем не отстъпва на конкуренцията.

    Само се чудя дали да мина през 159 или да мъча още няколко години 156цата. И без това ме устройва идеално като разходи и я карам смело без да ми дреме от трошене или от разход. Ей го миналата седмица ударих една сърна - фар 20лв, броня 50лв и "продължаваме напред"

    Ама много ме радва визията на 159ките и най-вероятно ще си вкарам главата в торбата с някоя.
    За жтс-а ми мина мерака, селеспийд не мога да намеря, а ръчка не ми се кара.
    Аисина е готин, хареса ми как работи и може да направя компромис с някой петак, въпреки че ме дразни как работи на място и гори повечко отколкото върви според мен.... Ама заради удобството на автомата си заслужава.

  6. #276

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post


    Не зная за кой става дума и не ме интересува....ама ич

    Малко по същество:...не се отнася до тебе,Боби.

    Проблема е в друго....някой пита " колко струва ремъка на 2,4"...почва се...ти си тъпак,защо си купил тоя мотор,не върви,гълта клапи,яде гуми,пука глава....ти знаеш ли на еди кое си Алди как е.....еми ше повърна.
    Друг пита..."как да си оправя задната седалка"...почва се....смотаняк,за какво ти е тая тясна кола отзад,главата ми опира в тавана,коленете в предната облегалка...знаеш ли на БМВ не знам си кой номер,как е......мога да давам примери за БЕЗПЛОДНИ коментари до вторник на обед....Както са им безплодни коментарите,толкова са им безплодни и ташаците,висейки и четейки денонощно ,кой къде,какво казал и тук ми го тряскат като хай новина....абе ходете чукайте,пийте ,яжте,веселете се....че ще прегорите.

    На никой не му дреме ТИ какво мнение имаш и трябва да занимаваш хората от форума,които са влезли да прочетат нещо интересно,ново или поне ако могат да помогнат на някой закъсал.

    На всеки 12 месеца се появява някой мастит да дразни .....ама много да дразни.
    За това трябва да има Like бутон.

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    и може да направя компромис с някой петак, въпреки че ме дразни как работи на място и гори повечко отколкото върви според мен.... Ама заради удобството на автомата си заслужава.
    След всички тия приказки това няма ли да е като да организираш облог с някой и после да му вържеш тенекия в последния момент?



  7. #277
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post


    Не зная за кой става дума и не ме интересува....ама ич

    Малко по същество:...не се отнася до тебе,Боби.

    Проблема е в друго....някой пита " колко струва ремъка на 2,4"...почва се...ти си тъпак,защо си купил тоя мотор,не върви,гълта клапи,яде гуми,пука глава....ти знаеш ли на еди кое си Алди как е.....еми ше повърна.
    Друг пита..."как да си оправя задната седалка"...почва се....смотаняк,за какво ти е тая тясна кола отзад,главата ми опира в тавана,коленете в предната облегалка...знаеш ли на БМВ не знам си кой номер,как е......мога да давам примери за БЕЗПЛОДНИ коментари до вторник на обед....Както са им безплодни коментарите,толкова са им безплодни и ташаците,висейки и четейки денонощно ,кой къде,какво казал и тук ми го тряскат като хай новина....абе ходете чукайте,пийте ,яжте,веселете се....че ще прегорите.

    На никой не му дреме ТИ какво мнение имаш и трябва да занимаваш хората от форума,които са влезли да прочетат нещо интересно,ново или поне ако могат да помогнат на някой закъсал.

    На всеки 12 месеца се появява някой мастит да дразни .....ама много да дразни.
    Ти па....аз ги шибам тия, виртуалмо, реално....кога, как се получи....дреме ми за тяхното мнение......е вярно дразнят....ама върни се от началото на темата, за да видиш, че ги наказвам по свой си начин....).....наивни са....
    Аз съм на принципа...ако мога с нещо...помагам....ако не яко ебавам....тези, който ме познават реално, може да го споделят.....а тези, който ме обиждат в форума ги нагласям по мой си начин.....

    ---------- Post added at 17:26 ---------- Previous post was at 17:16 ----------

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Наближава, наближава.
    Още 3-4 години да поевтинеят малко джулиите и на мен да ми вдигнат още малко заплатата и ще взема. Колата е топ и по качества съвсем не отстъпва на конкуренцията.

    Само се чудя дали да мина през 159 или да мъча още няколко години 156цата. И без това ме устройва идеално като разходи и я карам смело без да ми дреме от трошене или от разход. Ей го миналата седмица ударих една сърна - фар 20лв, броня 50лв и "продължаваме напред"

    Ама много ме радва визията на 159ките и най-вероятно ще си вкарам главата в торбата с някоя.
    За жтс-а ми мина мерака, селеспийд не мога да намеря, а ръчка не ми се кара.
    Аисина е готин, хареса ми как работи и може да направя компромис с някой петак, въпреки че ме дразни как работи на място и гори повечко отколкото върви според мен.... Ама заради удобството на автомата си заслужава.
    А бе пич.....май си фен яко на алфа, а от време на време я плюеш....е нещо не те разбирам......виж сега, ако не оправиш кварталната курва, не може да изразяваш мнение как е в леглото.....и т.н...та всичко по реда си....създаваш излишно напрежение в някой теми....няма как да кажеш, аз седях до нея, има страхотни гърди, ама дали са истински...?...ами пробвай ги...)....а и това, как работи е много образно....аз на твойте години сменях много стойките...отпред, отзад, ръчка, автоматик, отгоре, отдолу....и т.н.......реалната информация се получава при по продължително ползуване....

    ---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 17:26 ----------

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    За това трябва да има Like бутон.



    След всички тия приказки това няма ли да е като да организираш облог с някой и после да му вържеш тенекия в последния момент?
    Нмещо искаш да кажеш...?.....или поредният коментар....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #278

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    След всички тия приказки това няма ли да е като да организираш облог с някой и после да му вържеш тенекия в последния момент?
    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    А бе пич.....май си фен яко на алфа, а от време на време я плюеш...
    Еми, нещо не сте ме разбрали и двамата.
    Да си реалист не е равно на това да плюеш. Казвам само истината.

    И за 156цата казвам че има отвратителна возия и мотора бучи гадно при висока скорост, но си я карам щото гори малко и се движи и управлява що-годе динамично.
    Както всяко нещо, има си плюсове и минуси.

    Така е и със 159ката. Тежки са, не вървят, горят много, ама пък са красиви и стабилни.
    Дизел не искам да карам, но искам автомат. 3.2 има с автомат, ама разхода не ми подхожда на годишния пробег (30-40х. км), а газови за тоя мотор няма.
    Затова остава петака.
    Все някога трябва да се правят компромиси...

  9. #279

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Нмещо искаш да кажеш...?.....или поредният коментар....
    Той друго пита,не засяга тебе и няма предвид твоя облог,споко
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #280
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Еми, нещо не сте ме разбрали и двамата.
    Да си реалист не е равно на това да плюеш. Казвам само истината.

    И за 156цата казвам че има отвратителна возия и мотора бучи гадно при висока скорост, но си я карам щото гори малко и се движи и управлява що-годе динамично.
    Както всяко нещо, има си плюсове и минуси.

    Така е и със 159ката. Тежки са, не вървят, горят много, ама пък са красиви и стабилни.
    Дизел не искам да карам, но искам автомат. 3.2 има с автомат, ама разхода не ми подхожда на годишния пробег (30-40х. км), а газови за тоя мотор няма.
    Затова остава петака.
    Все някога трябва да се правят компромиси...
    Моето мнение е различно.......карал съм тс бая време, ама верижен 8 винтила....не говоря за бързина, шум и еди какво си, но колата остана винаги в сърцето ми...визия, надежност и кво ли не за времето си....156 съм имал 2.4....също много добра кола за мен.....за малко карах 147 пак дизел...докато я стегна и дам на детето....ами готина кола с хубаво поведение....сега карам 159 1.9....без екстри но на реални километри и добре подържана....е не е бавна, нито чуплива и каквото и да е за две години, започва да ми харесва.....имал с допир и до твоя мотор на 156 -та ти...е капризен е .....и много повече, от по горе изброените.....не казвам, че е лош, но не е дуракоустойчив......а тези новите жтс на опел, просто забрави......филма в тях е не да събираш пари, а да имаш пари......ако ме разбираш....
    п.п...обади ми се като си в София....да те повозя на дизела....то от дизел до дизел има разлика......да не вземе да се опушиш на края....образно казано...)

    ---------- Post added at 17:59 ---------- Previous post was at 17:57 ----------

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Той друго пита,не засяга тебе и няма предвид твоя облог,споко
    )))....неспокоен ли изглеждам......просто коментира ме....моя облог, кучетата го яли.....да говорим по същество....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #281
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Да си онанист сега не е срамно! Даже го поощряват!
    )).....въпроса е....е след този период, в каква посока ще поемеш......
    п.п...всеки е минал през този етап на развитие....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #282

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    имал с допир и до твоя мотор на 156 -та ти...е капризен е .....и много повече, от по горе изброените.....
    Към какво е капризен?
    Към гориво ли? И бензин и газ съм наливал на всякакви знайни и незнайни бензиностанции, нищо не е върнала. Бензинов филтър няма. Не и бая нито с добавки нито с карбонови почиствания или каквото и да е.
    От три години я карам и ремъци още не съм сменял нито веднъж (имам си книжка и знам кога са сменени последно).
    Свещи се сменят на 100 000км.
    Не запушва дпфи, не трупа нагар никъде, не гълта клапи.
    И към масло не е капризна, квото съм наливал, и скъпо, и евтино, първите 8000км не го пипа.

    И газовата е бюджетна (не съм я слагал аз) , с изпарител за 80лв и газови дюзи за 40-50лв цялата рейка. Т.е. евтини компоненти.
    И към акумулатори не е капризна, моя е някакъв български от 2013та и още пали на всякакви температури.
    Към какво е капризна тая кола или мотор?
    Може би само към носачи, както всички 156ци, искат си TRW.

  13. #283
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Към какво е капризен?
    Към гориво ли? И бензин и газ съм наливал на всякакви знайни и незнайни бензиностанции, нищо не е върнала. Бензинов филтър няма. Не и бая нито с добавки нито с карбонови почиствания или каквото и да е.
    От три години я карам и ремъци още не съм сменял нито веднъж (имам си книжка и знам кога са сменени последно).
    Свещи се сменят на 100 000км.
    Не запушва дпфи, не трупа нагар никъде, не гълта клапи.
    И към масло не е капризна, квото съм наливал, и скъпо, и евтино, първите 8000км не го пипа.

    И газовата е бюджетна (не съм я слагал аз) , с изпарител за 80лв и газови дюзи за 40-50лв цялата рейка. Т.е. евтини компоненти.
    И към акумулатори не е капризна, моя е някакъв български от 2013та и още пали на всякакви температури.
    Към какво е капризна тая кола или мотор?
    Може би само към носачи, както всички 156ци, искат си TRW.
    Легендите за колко трошлив е Спарка 16винтила идват от няколко човека, които последователно си гръмнаха моторите, след като карат продължително време във високи обороти, сместа обеднява, следва БУМ и всичко става на салата, а някое и друго бутало е излязло да подиша чист въздух.
    Има и много теми по форумите колко масло гори. Аз за 11 г. с 2ка ТС CF1 не съм имал осезаем разход. Само стана по-шумна като сипах Кастрол Магнатек, ясно някво менте е било, не зная, но го махнах веднага и сложих Мотул 6100 по предложение на Румен и повече не съм имал никакви драми с маслата. Преди тва я карах с Аджип 10в40 от Венци, също не съм имал проблеми. Все пак обаче моята я взех на 72 Хил км и я продадох на около 160 Хил. км. Може и тва да е имало значение. Казват, че рядко изкарват 200 хил., но не мога да коментирам.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  14. #284
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Към какво е капризен?
    Към гориво ли? И бензин и газ съм наливал на всякакви знайни и незнайни бензиностанции, нищо не е върнала. Бензинов филтър няма. Не и бая нито с добавки нито с карбонови почиствания или каквото и да е.
    От три години я карам и ремъци още не съм сменял нито веднъж (имам си книжка и знам кога са сменени последно).
    Свещи се сменят на 100 000км.
    Не запушва дпфи, не трупа нагар никъде, не гълта клапи.
    И към масло не е капризна, квото съм наливал, и скъпо, и евтино, първите 8000км не го пипа.

    И газовата е бюджетна (не съм я слагал аз) , с изпарител за 80лв и газови дюзи за 40-50лв цялата рейка. Т.е. евтини компоненти.
    И към акумулатори не е капризна, моя е някакъв български от 2013та и още пали на всякакви температури.
    Към какво е капризна тая кола или мотор?
    Може би само към носачи, както всички 156ци, искат си TRW.
    Ами с две думи е по трошлив от по горе изброените и по ненадежден.....спора е дизел/ бензин в темата.....ти засягаш 16 винтиловият спарк, и аз ти отговарям.....ами зле е спрямо това, което коментираш за дизела....и то много зле....мое мнение....а ти си карай напред в същият дух....не ми пречиш, специално на мен....макар, че другите колеги искат да проумеш нещо...то и за това темата е насочена към теб , екото и прочее...е едни се осъзнаха в спора, и спряха да коментират....ама ти продължаваш, явно се дължи на младоста и неопитноста....
    Тук сме фенове на Алфа......по старите с опит знаем предимствата и недостатците на всеки модел.....но както каза undy....идва ни в повече коментарите за други марки....и то не от първо лице.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #285
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    Аз за 11 г. с 2ка ТС CF1 не съм имал осезаем разход. Само стана по-шумна като сипах Кастрол Магнатек, ясно някво менте е било, не зная, но го махнах веднага и сложих Мотул 6100 по предложение на Румен и повече не съм имал никакви драми с маслата. Преди тва я карах с Аджип 10в40 от Венци, също не съм имал проблеми. Все пак обаче моята я взех на 72 Хил км и я продадох на около 160 Хил. км. Може и тва да е имало значение. Казват, че рядко изкарват 200 хил., но не мога да коментирам.
    Явно си пестил от масло .. този Магнетик изобщо не е за този мотор. В книгата на Опел Корса 1.1 B го препоръчват
    Мотул 6100 също не е за TS.
    Кастрол 10W60 или ако не я гониш много
    Мотул 5w40 8100 са за TS
    За 20 тина лева слагате нисък клас масла от дадените марки, това не е съвсем разумно. А и TS е капризен от към масло.

    Аз също карах моята TS 11 години и не съм доливал масло. В момента я кара мой приятел на когото я продадох.
    Возил съм се и на 2,0TS с ремапии подобрени 175 кс на дино. На мой приятел е от Варна -върви много и той я пече здраво, но кара само с Castrol 10W60 от 10 години.

    За комфорт и удобство 159 дизел е много по- добра, стабилност и тн. Разхода на гориво е съвсем нормален.
    * за клапи и дпф и тн .. това са евтини заяждания. Всичко това се разчиства за половин ден и някой лев.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 19 of 23 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •