Page 3 of 23 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 341

Thread: dhtj, ecotronic и компания срещу Jtdm

  1. #31
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    8 клапановия може и да е, но при 16 клапановия си е чиста проба реклама за балъци.
    Просто 16 винтила е по еластичен мотор, и като всичко по ново по трошлив....всичко с времето си....темата е бензин- дизел.......според мен всеки се разспростира според възможностите си, начин на употреба и т.н.....а не да ми говорят глупости...дизела умира, ала бала....лощото е когато не гледаш от своето балконче, а отидеш на по голямо и вземе да паднеш....образно казано.....
    Нямам нищо против никой...... Но най мразим да се натрапва някакво виждане.....тоез да ме обеждават кое е по добро......
    Аз лично предпочитам да карам бензин......но в момента карам дизел и не го плюя, а го харесвам......а кажи ми какво е това....?)
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #32

    Default

    Умира, естествено, такава е тенденцията, осъзнаха се хората най-сетне.
    https://newsroom.porsche.com/en/comp...xit-16134.html
    https://www.autocar.co.uk/car-news/n...dropped-europe
    https://www.eurekar.co.uk/articles/2...o-drops-diesel

    Порше, бентли и волво се отказаха вече. Фиат също заявиха че до 2021 ще спрат да произвеждат дизели.
    Лека полека до 4-5 години леки коли с дизел ще останат само френските малолитражки.
    И бензина ще умре, но в доста по-далечно бъдеще, защото спортните коли и хибридите са си бензинови.

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    В цялата тая истeрия за намаляването на дизеловия пазарен дял, замърсяване и пр. на мен ми се струва, че се крие една много сериозна и добре премислена психологическа подготовка на аудиторията за предстоящата електрификация на автопарка.

    А дали това ще се окаже по-удачното решение, в предвид настоящата технология за съхранение на енергия, аз силно се съмнявам.

    Основната цел е да се бие един як шут на стокооборота.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Аз само не мога да разбера логиката за оборотите. Как така свършват оборотите? Каква е целта да караш да кажем с 6000 оборота на 250 км/ч, вместо на 3000?
    Нещо лошо ли се случва?
    Last edited by BO; 13-02-2019 at 18:36.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Истината е,че дизела е ок за всекидневието,където не се налага 'ръчкане",а доускорение.
    Това се опитах и аз да кажа.

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    А тби не искам, защото малко или много и той прилича на дизел, поне от това което съм чел. Не се развърта до високи обороти и има турбо-лаг.
    Това му е хубавото, взима доброто и от двата свята (ако не броим разхода). За осезаем лаг може да се говори при настъпване от ниски обороти (<2000).



  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аз само не мога да разбера логиката за оборотите. Как така свършват оборотите? Каква е целта да караш да кажем с 6000 оборота на 250 км/ч, вместо на 3000?
    Нещо лошо ли се случва?
    Свършват при ускорение.
    Карал съм бензинов петак (ауди) , карал съм и 2.4жтд в 156.

    Наистина дизеловия петак звучи хубаво в движение, ама тъъъкмо започне да ти харесва как се развърта и предавката/оборотите вземат че свършат и трябва да превключваш.

    А бензиновия ти позволява да го изрежеш до по-високи обороти и да му се насладиш повече.

    Също и при изпреварвания ми се е случвало като съм карал дизели да ми свърши предавката посредата на тира... и губиш време да вкараш следващата.

  7. #37
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Свършват при ускорение.
    Карал съм бензинов петак (ауди) , карал съм и 2.4жтд в 156.

    Наистина дизеловия петак звучи хубаво в движение, ама тъъъкмо започне да ти харесва как се развърта и предавката/оборотите вземат че свършат и трябва да превключваш.

    А бензиновия ти позволява да го изрежеш до по-високи обороти и да му се насладиш повече.

    Също и при изпреварвания ми се е случвало като съм карал дизели да ми свърши предавката посредата на тира... и губиш време да вкараш следващата.
    Да. Живееш с някаква представа от едно време.
    Колко ще цедиш сега една бензинова кола? До 7500 оборота като едно време? Че те на Джулия редовите модели нямат дори такава цифра на оборотомера.
    Да кажем взимаш една 280 коньова Джулия и един 300 коньов дизел и изведнъж оборотите се оказват с някакви 200-400 разлика. Ба и цеденето ще падне.
    Иначе си прав. Цедиш, цедиш и нищо не става. За това хората са измислили предавките, за да сменяш. А ако случайно някоя ти "свърши" по средата на камиона, хората са измислили автомати, като за теб.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #38
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    7

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Също и при изпреварвания ми се е случвало като съм карал дизели да ми свърши предавката посредата на тира... и губиш време да вкараш следващата.
    За първа или втора скорост става въпрос,защото 4 при Libra 1.9jtd спокойно стига до 140км/ч./от 70 ако тръгваш да изпреварваш/.Не заемам страна и дизела и бензина ми харесват,но да са турбинирани,няма атмосферен бензин толкова еластичен от 1800 оборота на висока предавка-говоря за нормални автомобили около 150к.с..

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Да. Живееш с някаква представа от едно време.
    Колко ще цедиш сега една бензинова кола? До 7500 оборота като едно време? Че те на Джулия редовите модели нямат дори такава цифра на оборотомера.
    Да кажем взимаш една 280 коньова Джулия и един 300 коньов дизел и изведнъж оборотите се оказват с някакви 200-400 разлика. Ба и цеденето ще падне.
    Иначе си прав. Цедиш, цедиш и нищо не става. За това хората са измислили предавките, за да сменяш. А ако случайно някоя ти "свърши" по средата на камиона, хората са измислили автомати, като за теб.
    Стига глупости.

    Това е яката джулия: 510 PS (375 kW; 503 hp) at 6,500 rpm

    Кой е тоя дизел дето се доближава до това?
    А и автомобилния свят не свършва с алфа ромео. Макар и редки, все още има атмосферки за цедене.

    Иначе поне за автомата си прав. Един хубав автомат успява донякъде да изчисти единия минус на дизелите.

    ---------- Post added at 18:59 ---------- Previous post was at 18:57 ----------

    Quote Originally Posted by kocemak View Post
    За първа или втора скорост става въпрос,защото 4 при Libra 1.9jtd спокойно стига до 140км/ч./от 70 ако тръгваш да изпреварваш/.Не заемам страна и дизела и бензина ми харесват,но да са турбинирани,няма атмосферен бензин толкова еластичен от 1800 оборота на висока предавка-говоря за нормални автомобили около 150к.с..
    Aми за сравнение, 4та на 2.0тс свършва на 200км/ч. Може да започне от 40км/ч да се движи нормално. И от 80км/ч да изпреварваш.

  10. #40
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Умира, естествено, такава е тенденцията, осъзнаха се хората най-сетне.
    https://newsroom.porsche.com/en/comp...xit-16134.html
    https://www.autocar.co.uk/car-news/n...dropped-europe
    https://www.eurekar.co.uk/articles/2...o-drops-diesel

    Порше, бентли и волво се отказаха вече. Фиат също заявиха че до 2021 ще спрат да произвеждат дизели.
    Лека полека до 4-5 години леки коли с дизел ще останат само френските малолитражки.
    И бензина ще умре, но в доста по-далечно бъдеще, защото спортните коли и хибридите са си бензинови.
    Много четеш в нета, а нищо не знаеш....волво отдавна е китайско..)...те и алфа искат да вземат за цвят...).....относно порше, а ми те сложиха дизел за разлика от ферари.....новата мода е хибрид....травестити разни...)...например S- класата на мерцедес от тоя род ще харчи 2 литра и нещо на сто...представяш ли си......нова мода, което се сменя всеки сезон.....след време в близко бъдеще ще си управляваш колата с тъчскрин, ама не сега...)......губи се усещането и удоволствието от шофиране.....секса едно време беше удоволствие, а сега не е същото усещане ...със силикон, и други добавки, джендъри, травестити, други добавки, цици с пишка и прочее...е не върви....)...дано ме разберете, какво имам предвид...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #41
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Хаххахх ... голем филм става

    Е и как точно бензиновия мотор на високи обороти и липса на въртящ момент можеш да му се насладиш ? ... некой да ми обясни, че аз лично не съм имал такова усещане .. да не говорим колко спарка са ми минали през годините през ръцете

    Относно ТБи .. некой от тука пишещите .. да е карал такова "чудо" - имам предвид наистина карал, не няколко км само .. щото аз съм карал и в 159 е трагедийка .. в Брера също !! Коментирайте неща, с които сте запознати колеги !
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Е и как точно бензиновия мотор на високи обороти и липса на въртящ момент можеш да му се насладиш ? ... некой да ми обясни, че аз лично не съм имал такова усещане .. да не говорим колко спарка са ми минали през годините през ръцете
    Спарка ли е единствения бензинов мотор, който си карал, че така говориш?
    И той не е лош принципно, особено в сравнение тракалници от неговия обем и набор (ТД??? 1.9 105/110/115 коня??) , но има и други мотори, шестаци, осмаци, десетаци, дванайсетаци ако щеш, на които ще можеш да се насладиш. Поне Арезе не си ли карал, та не разбираш за какво говоря?

    А за 13-14 хил лева има Audi S4 4.2i бензинов осмак , който на газ ще ти даде същия разход в пари като 2.4жтдм. А ще ти донесе много повече "наслада" . И не говоря наизуст, спокойно.
    Last edited by dhtj; 13-02-2019 at 19:30.

  13. #43
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Хаххахх ... голем филм става

    Е и как точно бензиновия мотор на високи обороти и липса на въртящ момент можеш да му се насладиш ? ... некой да ми обясни, че аз лично не съм имал такова усещане .. да не говорим колко спарка са ми минали през годините през ръцете

    Относно ТБи .. некой от тука пишещите .. да е карал такова "чудо" - имам предвид наистина карал, не няколко км само .. щото аз съм карал и в 159 е трагедийка .. в Брера също !! Коментирайте неща, с които сте запознати колеги !
    Може ли, аз да се изкажа...?....)

    ---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:26 ----------

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Спарка ли е единствения бензинов мотор, който си карал, че така говориш?
    И той не е лош принципно, особено в сравнение тракалници от неговия обем и набор (ТД??? 1.9 105/110/115 коня??) , но има и други мотори, шестаци, осмаци, десетаци, дванайсетаци ако щеш, на които ще можеш да се насладиш. Поне Арезе не си ли карал, та не разбираш за какво говоря?

    А за 13-14 хил лева има Audi S4 4.2i бензинов осмак , който на газ ще ти даде същия разход в пари като 2.4жтдм. А ще ти донесе много повече "наслада" . И не говоря наизуст, спокойно.
    ))...стига бе...Стефо и до GTA е имал допир и до кво ли не турбо бензин и дизел....ама ти си оставаш виртуален герой...би трябвало поне малко да познаваш реално човек, за да му задаваш такъв въпрос....

    ---------- Post added at 17:38 ---------- Previous post was at 17:35 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Аз само не мога да разбера логиката за оборотите. Как така свършват оборотите? Каква е целта да караш да кажем с 6000 оборота на 250 км/ч, вместо на 3000?
    Нещо лошо ли се случва?
    Няма смисъл при високите обороти....и при бензин, и при дизел е тъпчене на едно място......за стокови коли..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    ))...стига бе...Стефо и до GTA е имал допир и до кво ли не турбо бензин и дизел....ама ти си оставаш виртуален герой...би трябвало поне малко да познаваш реално човек, за да му задаваш такъв въпрос....

    Ми не го познавам и затова питам. Нещо лошо ли има?
    За мен и той е виртуален. A ти - и виртуален, и неграмотен.

  15. #45
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ми не го познавам и затова питам. Нещо лошо ли има?
    За мен и той е виртуален. A ти - и виртуален, и неграмотен.
    Боже мили, защо ми връщаш вересиите...нищо лошо няма, но явно от малък ти е заложено детското предаване...по..по...най...)
    Last edited by Бобби; 13-02-2019 at 19:58.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 3 of 23 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •