Осъзнавам, че едва ли ще се справя с подобен проблем предвид липсата ми на познания по електрическата част. Все пак исках да споделя проблема с надежда, че някой от вас може да се е справял с подобен и може да даде насоки.

Още преди да обслужа колата ми се случи 4-5 пъти да ми угасне внезапно. От моя страна бях сменил алтернаторът с рециклиран от специализиран сервиз за алтернатори. За друго релевантно нещо не се сещам. След смяната на ангренажа това започва да се случва по 5-10 пъти на час шофиране. Не се трае, а и е опасно.

Детайли:
Колата има много стабилен празен ход.
Колата върви много добре и има много мощност.
При палене студена често първият път запалва и гасне веднага.
След това пали веднага при втори опит и дълго време не гасне.
След като загрее добре започва кошмарът. Гасне както на празен ход, така и под натоварване без никакво предизвестие.
Когато изгасне светват доста лампи на таблото, като стрелката за температурата се качва то 130 градуса, и после пада. Лампата Check engine и тази за круиз контрола винаги светват.
Ако колата е в движение си продължава да работи след секунда прекъсване и не се налага да паля.
Ако е на празен ход, се налага да запаля ръчно, но няма проблем с паленето.

Засега съм почистил, ресетнал и след това заменил дросела с моторчето на празен ход със старо такова. Няма промяна. Подозирам лоша маса или студена спойка някъде. Прилагам видео, което показва проблема (само на празен ход обаче)

https://youtu.be/URcrBSXWpLE