Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 75

Thread: 1.9 ЖТД - гасне в движение при напън

  1. #16
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by DiabL0
    еи... знаех си аз че бате Бобо ще внесе яснота
    Дори само да ме насочиш, ЩЕ Е МНОГО !
    Вече се наслушах на какви ли не акъли... !! Кои какво чул, недочул... се изазва....
    Да знаеш че като имам път към софия, задължително ще почерпя..!
    Много полезни неща разбрах само от твоите постове и доста проблеми си изясних и реших !
    почвам да си прявя списък с хората които задължително тряя почерпя в софия...
    Мааму стара все пичове там

    п.п. забравих да напиша че имам изгоряла свещ !
    и даде някакви грешки на всяка една дюза- грешен ток !(дюзите ги проверихме и всичките са в добро състояние !)
    Случвало ми се е при неправилен подбор на модела на колата и/или неподходящи егзаминери да се показват много абсурдни грешки Така че не ги взимай навътре ако са ти гледали колата с не 100% съвместимо оборудване
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #17

    Default

    има такава вероятност...
    сервиза небеше никак добър... но пък аз уж само за диагностика отивам, па и плащам 20 лв
    за 2-ри път правя диагностика... при първата пак излязоха същите грешки! Не ми дадоха разшечатка, но в общи линии си спомням че грешките бяха горе долу същите. Първия път бях при един приятел и тои провери дюзите(в последствие разбрах защо ги гледа), каза че не са най страхотните... но има още хляб.
    Момчето разбираше много, но сервиза небеше негов и като за безпари ми направи една бърза диагностика!(пък и за голямо съжаление е в Пазарджик)
    Тук в варна ако имаш някои познат колега, казваш и отивам !
    http://luchi.bg/ Парапети

  3. #18
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by DiabL0
    има такава вероятност...
    сервиза небеше никак добър... но пък аз уж само за диагностика отивам, па и плащам 20 лв
    за 2-ри път правя диагностика... при първата пак излязоха същите грешки! Не ми дадоха разшечатка, но в общи линии си спомням че грешките бяха горе долу същите. Първия път бях при един приятел и тои провери дюзите(в последствие разбрах защо ги гледа), каза че не са най страхотните... но има още хляб.
    Момчето разбираше много, но сервиза небеше негов и като за безпари ми направи една бърза диагностика!(пък и за голямо съжаление е в Пазарджик)
    Тук в варна ако имаш някои познат колега, казваш и отивам !
    За съжаление във варна нямам свестен италянски разбирач Консултирам ги редовно (не само италянските диагностици) ма свестен при който да те пратя нямам Иначе да те светна че дюзите на комънреила са забити на около 20 сантиметра навътре в главата и няма начин да се "проверят" просто така Иначе във варна познавам свестни тунери
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #19
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo
    ... ДИАГНОСТИКАТА НЕ Е САМО ЧЕТЕНЕ НА ГРЕШКИ ....
    туй ясну баце ... аз само се опитвам да си сглобя картинката - мен ако ме питаш - няма причина да гасне освен, че е кенеф.
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  5. #20

    Default

    Е добре бее... освен нас тримата, никои друг ли не кара или прави ЖТД !?
    Даите некав акъл бе Мааму!!
    Цял форум , сума коли! Никои ли няма идея !?
    http://luchi.bg/ Парапети

  6. #21
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by DiabL0
    Е добре бее... освен нас тримата, никои друг ли не кара или прави ЖТД !?
    Даите некав акъл бе Мааму!!
    Цял форум , сума коли! Никои ли няма идея !?
    Бе караме, ама надеждата ви е Бобо само май
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #22

    Default

    Проблема е, че този проблем може да дойде от страшно много неща. НО

    НО има нещо много важно....единствената ситуация при коята ЕКУто на колата би загисало двигателя е при УДАР.

    Тоест "инерционния датчик" който сработва при евентуален удар и спира подаването на нафта към двигателя, при вас не знам как е, но при мен отключва вратите, отваря прозорците, пуска лампите вътре в купето, аварийните както и излиза надпис на дисплея. След това, за да запалиш колата трябва да натиснеш един бутон, който се намира някъде около шовьорската седалка или при краката му. Шанса този бутон да е нещо прецак е нищожен...шанса нещо системата коята го задейства да е прецакана в следствие на удар е по-голям...но пак нищожен...но все пак го има....НЕ съм сигурен, но мисля че при 145 и 156 ако тази функция се задеиства колата не показва по никакъв начин, че е прекъснала подаването на нафта. Все пак пробвайте да видите дали го прави при ускорения след като минете през силна неравност или дупка по пътя.

    Шанса в това да е проблема е нищожен...но пък ни дава някакво направление къде да гледаме....

    Въпрос, какво може да накара ЖТДто да изгасне?

    1. Проблем в подаването на гориво

    2. Проблем в ел.инсталацията на колата

    И двата отговора имат много под-отговори и възможности....утре ще допиша.


    пс: Един жокер преди не помня колко време и на кой...една 156тица правеше подобния изгасвания, заради проблем с помпата в резервоара...това е пряко свързано с отговор 1. Тогава сменихме помпата и колата се оправи.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  8. #23

    Default Re: 1.9 ЖТД - гасне в движение при напън

    Въпрос, какво може да накара ЖТДто да изгасне?

    1. Проблем в подаването на гориво

    Quote Originally Posted by vladu
    2. помпа на ниското (тая в резервоара) - май туй ше да е ... или почна да го прави повече кат понамаля нафтата или си внушавам...


    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  9. #24
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    това с помпата в резервара ... почва да ми се струва все по-вероятно (Бобо тва каза и в самотото начало, но все пак исках да видя дали няма проблем с турбината или пък грешката в ЕГР го причинява по някъв начин)

    но ще се тества - все пак е 370 лева с отстъпката ... или 6-7% от цената на цялата кочина ... с две ръце ще ги дам тея пари само да се оправи колата ...

    ПП: 370 е ок в сравнение с неприличната цена от 2000+ за помпата за високо налягане ...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  10. #25

    Default

    От твоита уста, В БОЖИЙТЕ УШИ !!!
    http://luchi.bg/ Парапети

  11. #26
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Естественно както винаги съм ви казвал проблемите могат да са хиляди И днес тествах и установих че на Владу колата НЕ гасне от подкачващата помпа а от друго Утре тестовете продължават
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #27

    Default

    Проверете маркуча който връща нафтата обратно към резервоара...ако той е запушен, ще даде точно тази грешка с прекалено високо налягане и от там гасне колата.

    Проверете масата на двигателя и минуса на акумулатора.

    Състоянието на горивния филтър, да няма вода в него.


    Другото са няколко замервания на налягането преди и след помпата, горивния филтър, инжекторите и т.н. Малко по-сложно, но най-вероято и до там ще се стигне.

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    177

    Default

    Пожелавам на никого да не му се налага да сменя подкачваща помпа или датчик за високо налягане. И много внимавайте, какво и къде наливате в резервоарите. И ако някой учен монтьор ви каже да си направите почистване на горивната система с ''Дитакт микс'' го убиите. На пръв поглед нищо фрапантно, но на мен тази малоумна операция ще ми струва към 700 кинта. Както казва Бобо, това е комън рейл.. а не помпа дюза. На такива дето правят Audi i WV, не се доверявайте за диагностика и т.н. Бобо е достатъчно ерудиран и печен пич, и както виждам досега е откликнал на всеки въпрос.

  14. #29
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    е ерудиран де ерудиран ... покрай мойта още по ерудиран стана ...
    вече съм с сменен датчик на високото налягане - отивам на дълго, че градско ни можах да я убия
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  15. #30

    Default

    Аиде колега, стискам палци да е от това!
    А иначе колко кинти е датчика !?
    http://luchi.bg/ Парапети

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •