Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Съвет относно покупка на Alfa Romeo 159 2.4 TI

  1. #1
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default Съвет относно покупка на Alfa Romeo 159 2.4 TI

    Здравейте колеги,

    Фен съм на марката в момента съм с 156-ца 1,9 JTD,115 к.с, доста запазена и поддържана, но вече ми омръзна и искам нещо, по-ново съответно ми се скача на 159, искам да попитам някой случайно да ли е гледал тази кола:
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...5&slink=9xac21

    До колкото знам е от Германия, не съм я гледал отдолу и не знам какво е състоянието с ръждата, като цяло изглежда запазена.
    Моля да споделите мнение за цена, качество и дали е проблем това,че е от Германия.
    И има ли вероятност да е от Германия и да няма ръжда и да ли може да изкара повече време без ръжда.


    Поздрави,
    Благодаря предварително.
    Лазар.

  2. #2

    Default

    Tова е кола 2009г , а не 89г. Съвсем вероятно е даже да няма и помен от ръжда.

    Принципно зависи от кой район на страната е колата, дали е имала гараж и т.н., но общо взето не е толкова страшно положението в Германия, колкото в Австрия например.

  3. #3

  4. #4
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Извинявай колега, това дали е същата кола ?

  5. #5

    Default

    На мен доста ми прилича, много сходен пробег и година. Има снимки на разни документи в оригиналната обява, ако отидеш на оглед имай едно на ум и ги сравни, както и огледай в какво състояние са местата с щетите. Ако е прясно боядисана - работата е ясна.



  6. #6

    Thumbs down

    Май е същата.. Загледайте кривите педали... Десния и средния
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7

    Default

    И не само, спирачните апарати са боядисани по същия начин, старт бутона е еднакво износен, задното окачване е прекалено високо за Ti, т.е. имало е интервенции. Прекалено много съвпадения



  8. #8
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    5 бона разлика за тоя ремонт ми се струва обир на мен.Джамбазинът като види ТИ и все едно свещеният граал е намерил.Мое неекспертно мнение е,че не е струвал повече от 2к ремонта и останалото е горница.А най-вероятно е свалил и цената за покупка. Иначе,ако е направена читаво,не би трябвало да ѝ има нищо.
    Last edited by ivo_red; 21-02-2019 at 22:22.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  9. #9
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Благодаря много за съветите и коментарите момчета, наистина ми изглежда схема и много непочтено поведение от страна на продавачите.
    Явно трудно ще си намеря читава TI-ка.

  10. #10

    Default

    Ако не държиш да е 2.4, бих погледнал тази:
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...0&slink=9xo6ur



  11. #11

    Default

    За съжаление твърде много търгаши се появиха на АР, дори има такива и във форума.Да не говорим че някои дори се "хвалят" колко "алфи са им минали през ръцете за последните 5 години" ...

    Фен който харесва колата не я купува за да я продаде в следващите 6 месеца или 1 година.За мен това е антиреклама и на автомобила и на продавача.Изобщо този тип хора не ги харесвам, твърде познати са ми като начин на мислене, а някой се "изсраха" и в този форум с "мненията си"(простотията си) ...И изобщо не им идва на ум, че от такива като тях не бих си купил и клечки за зъби...

    ==================================================

    Конкретно за колата от сблъсъка не е засегнато шасито, а само ламарините и не би трябвало да има проблем.


    Това което трябва да направиш е да си класираш желаните екстри и да избираш коли по тях, като най-ниско оставиш най-малко желаните екстри и когато "режеш" поради липса на избор режеш първо тях.

    За мен на последно място бяха ел.седалките, ел. отоплението на седалките и ксеноновите фарове.Така или иначе смятах да слагам ЛЕД крушки.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #12
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Наистина ако не държиш на 2.4 погледни червената.
    Last edited by vesko_iotov; 22-02-2019 at 15:08.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  13. #13

    Default

    Аз не бих я погледнал в никакъв случай.
    12000 лв за 1.9 мъртвец с кашкавалена кутия, гаден звук и тъжна динамика...

  14. #14

    Default

    Тази се предполага, че е на реален пробег, купувана е от България и има някаква история, преди две години се продаваше на 70 и малко хил км. Ако наистина е така и не е градушкова си заслужава напълно. На който му се кара гробище - има на Горубляне от 3.5к.
    За тракане, динамика и скорости всеки сам си преценява дали му допада, или не.



  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Аз не бих я погледнал в никакъв случай.
    12000 лв за 1.9 мъртвец с кашкавалена кутия, гаден звук и тъжна динамика...
    Колата е 2.4
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •