Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Съвет относно покупка на Alfa Romeo 159 2.4 TI

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Колата е 2.4
    Вече я изключихме 2.4-ката. Тази, за която говори е 1.9.



  2. #17

    Default

    Да, прав си.

    Много е хубава 1.9-ката, червена, TI ...

    Но няма навигация ...

    И е 1.9 ...

    И с чипове и без чипове няма да стане като 2.4 .

    ===================================

    За 10 000 до 10 500 лева не бих изключил 2.4-ката. Стига да падне до толкова.

    Като излезе нов модел "най-пострадали" са точно най-скъпите представители на модела.

    Няма логика да даваш дори 30% от цената за нов модел, за стар модел...

    Точно сега дизелите на Джулията 2.2 са с цена по-ниска от бензинките.Има оферти за по 17 000 лева(ЛЕВА) https://www.autoscout24.bg/lst/alfa-...odelline=18553

    Тея хора с тези цени са фантазьори или отчаяни оптимисти ...

    Ако трябваше да избирам между 159 TI на 150 000км и Джулия 2.2 дизел 180 коня на 40 000км с разлика 5 000лв избирам Джулията с "две ръце и два крака" дори ...


    Отделен въпрос е че не ми се слиза от 5 цилиндъра на 4 цилиндъра ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #18
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Аз не бих я погледнал в никакъв случай.
    12000 лв за 1.9 мъртвец с кашкавалена кутия, гаден звук и тъжна динамика...
    Ми не я и гледай,поста не се отнася за теб.
    - цената ако е на реални км е добра.
    - звука си е нормален като за 4 цилиндров дизел(на 2,4 е по добре но си е дизел)
    - кутията не се слави като най здравата,но ако си проверяваш нивото на маслото и не я караш като на състезание няма проблем
    -колата е ремапната 180 кс ,ако е добре направена си върви доста прилично.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Няма логика да даваш дори 30% от цената за нов модел, за стар модел...

    Точно сега дизелите на Джулията 2.2 са с цена по-ниска от бензинките.Има оферти за по 17 000 лева(ЛЕВА) https://www.autoscout24.bg/lst/alfa-...odelline=18553
    Надявам се не смяташ, че това е реална обява, или няма скрита уловка като първоначална вноска + лизинг от Х евро на месец



  5. #20

    Default

    И аз не го вярвам това.
    Има уловка, никой няма да ти даде кола на 1-2г за 8000 Евро.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Надявам се не смяташ, че това е реална обява, или няма скрита уловка като първоначална вноска + лизинг от Х евро на месец
    Номера на човека е невалиден. Обаче.. Това не означава че рейсъра не е прав.. Конкретно за джулия е абсурд 17000 все още, но според мен алфа на 10 12 години не струва толкова. само защото е ti да е с 9 10 над пазарната?

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  7. #22
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Надявам се не смяташ, че това е реална обява, или няма скрита уловка като първоначална вноска + лизинг от Х евро на месец
    Точно това мислех да пиша ,само 2 обяви са под 10000 евро,след това почват двойни цени.
    Естествено че ако трябва да избираш между 159 TI и Джулия с разлика 5000 лв няма и да се замислиш коя да вземеш
    ето и една сходна като пробег и година https://www.autoscout24.bg/objava/al...73b?cldtidx=13
    Last edited by vesko_iotov; 22-02-2019 at 15:20.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  8. #23
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Интересна тема стана момчета , трудно ми е да се включа Джулия е доста над бюджета ми, и аз не вярвам ,че има Джулия за 17к, просто не знам дали цената на Т.И-ките които се продават в Италия и Германия от по 10 хиляди евро е реална, иначе искам поне ако взимам кола на 10 години да е топ изпълнение като Т.И, в момента карам доста стокова и забелязвам, че екстрите и визията си оказват влияние.

    Поздрави.

  9. #24
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Quote Originally Posted by Lazarincho View Post
    Интересна тема стана момчета , трудно ми е да се включа Джулия е доста над бюджета ми, и аз не вярвам ,че има Джулия за 17к, просто не знам дали цената на Т.И-ките които се продават в Италия и Германия от по 10 хиляди евро е реална, иначе искам поне ако взимам кола на 10 години да е топ изпълнение като Т.И, в момента карам доста стокова и забелязвам, че екстрите и визията си оказват влияние.

    Поздрави.
    Цената от 10000 евро наистина е висока за кола на 10 г. , но едно нещо се продава на такава цена ,на каквато някои ще го купи (пазарна цена),едно момче от София си купи от Германия в края на 2017 г. 159 TI 1.9 за 9000 евро и на въпроса ми защо толкова много каза ми те почват от 7500 евро а аз взех със сервизна история от първи собственик на 150 к за 9000 евро.
    Last edited by vesko_iotov; 22-02-2019 at 15:43.
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Grishata View Post
    Номера на човека е невалиден. Обаче.. Това не означава че рейсъра не е прав.. Конкретно за джулия е абсурд 17000 все още, но според мен алфа на 10 12 години не струва толкова. само защото е ti да е с 9 10 над пазарната?

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
    Отворих пак обявата, да не би да не съм видял в каква валута е цената, ама не съм Говорим за червената, за 12к лева. Ако е с 10 над пазарната, то излиза, че един голф 4-ка е на цената на 159ки.



  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Отворих пак обявата, да не би да не съм видял в каква валута е цената, ама не съм Говорим за червената, за 12к лева. Ако е с 10 над пазарната, то излиза, че един голф 4-ка е на цената на 159ки.
    Мда мда моя грешка за 17ка беше q4 2.4 в страницата ар във фейсбук.. Колата изглежда страшно готина и съм сигурен че човека се е старал много да я направи такава.. Но 17 за кола 2007ма

    Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

  12. #27

    Default

    Мисля че се сещам за коя говориш, и съм съгласен.



  13. #28
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    Червената изглежда доста свежа,но малко ме притеснява пробега дали е реален. Забелязахте ли страничния борд на шофьорската седалка как е "наръфан".

    А иначе за 5-те хиляди лева отгоре Джулия да си вземеш ( дори и 1,4 мотор да имаш ) е меко казано несериозно без дори да поглеждаш обявата,която е постната!!!
    Кара: Alfa Romeo 159 SW 2.0 JTDm progression

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Lazarincho View Post
    Здравейте колеги,

    Фен съм на марката в момента съм с 156-ца 1,9 JTD,115 к.с, доста запазена и поддържана, но вече ми омръзна и искам нещо, по-ново съответно ми се скача на 159, искам да попитам някой случайно да ли е гледал тази кола:
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...5&slink=9xac21

    До колкото знам е от Германия, не съм я гледал отдолу и не знам какво е състоянието с ръждата, като цяло изглежда запазена.
    Моля да споделите мнение за цена, качество и дали е проблем това,че е от Германия.
    И има ли вероятност да е от Германия и да няма ръжда и да ли може да изкара повече време без ръжда.


    Поздрави,
    Благодаря предварително.
    Лазар.
    колега заповядай да погледнеш моята
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=96820
    мога да предложа и една година гаранция
    Last edited by 1115; 23-02-2019 at 00:11.

    ALFA ROMEO 146 1.9JTD
    Fiat Punto 1.9JTD

  15. #30

    Default

    Как успя да ъпдейтнеш картите, ако не е тайна?



Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •