Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: Съвет за ремонт или продажба

  1. #1
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default Съвет за ремонт или продажба

    Колеги, имам нужда от съвет - моята любовница 159 почна да става придирчива и не знам какво да я правя. Хванала е много болести - почукващ демпферен маховик, запушена една дюза, два долни носача скърцащи, изпуснали газови амортисьори на багажника, задна врата откъм пасажер не се отваря отвън. Цифрата за ремонта сами можете да сметнете каква е. Не знам какво да я правя, защото цялата инвестиция не знам дали въобще ще се възвърне някога
    Дайте съвет какво да я правя според вас
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 150HP 2007 - Il treno veloce.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by mollovmd View Post
    Не знам какво да я правя, защото цялата инвестиция не знам дали въобще ще се възвърне някога

    Никакви пари налети по време на експлоатацията на един автомобил не се възвръщат... освен ако не си таксиджия.

    Тва да не е къща на морето, да "инвестираш" в нея и да се надяваш след години да я продадеш на печалба.

    Ако ти харесва - си я карай.
    Ако ти е омръзнала - я сменяй.
    Просто е.

  3. #3
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by mollovmd View Post
    Колеги, имам нужда от съвет - моята любовница 159 почна да става придирчива и не знам какво да я правя. Хванала е много болести - почукващ демпферен маховик, запушена една дюза, два долни носача скърцащи, изпуснали газови амортисьори на багажника, задна врата откъм пасажер не се отваря отвън. Цифрата за ремонта сами можете да сметнете каква е. Не знам какво да я правя, защото цялата инвестиция не знам дали въобще ще се възвърне някога
    Дайте съвет какво да я правя според вас
    За мен въпросът тук би трябвало да бъде: Да я ремонтирам и продам, или да я ремонтирам и да си я карам? Защото с тези забележки, едва ли някой ще ти даде цената, на която вървят Джетедетата без изброените кусури. Ако това не те притеснява, просто я пускай в продажба и взимай друго.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  4. #4
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default

    Колата не ми е омръзнала, даже хич, но просто ме притеснява това да не продължи, защото откакто я имам от юни миналата година всеки месец съм на минимум 300-400лв.минус за ремонти и това колело хич не се върти в полза на семейния бюджет, та в един момент, колкото и да е красива и желана, става неприемлива,защото започва да пречи на ежедневните разходи.
    Но да, общо-взето в това се крие въпросът - да я ремонтирам и да карам, молейки се, да я ремонтирам и продам или да пусна на нищожни пари и да търси някой с късмет, че при мен каръкът за автомобили вече е порочен.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 150HP 2007 - Il treno veloce.

  5. #5
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Степенувай нещата, правиш само приоритетните, другите отлагаш във времето докато отпаднат приоритетните.
    3-400 на месец си е цифра, но и по-зле може, тъй че горе главата, пари се печелят.
    Аз бих почнал с дюзата, после вратата (вероятно нещо откачено в механизма или друг за 50лв втора употреба), амортисьорчетата, все дреболийки които евентуално биха спестили някой лев докато дойде тежкия финансов момент за маховика.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  6. #6

    Default

    Ами ако смятам правилно от юни досега са 8-9 месеца по 300-400лв, са 2,5-3,5 бона ,които в никакъв случай няма да получиш обратно при евентуална продажба. Грубо погледнато ще са ти нужни още толкова,за да е всичко сменено или ремонтирано. Ако си я взел евтино е нормално да има нужда от повечко кинти за стягане. Виж ако си се ръснал яко и продължава да прави бели,вече не е хубаво.
    Така и така си дал пари и за самата кола,и за ремонтите досега ,оправи каквото е останало и си свиркай.Верно може да ти е малко нанагорно,но поне знаеш,че всичко що е пипнато е оправено.

    Кяр има само на части
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default

    Колеги, май нещата ще отиват към ремонт, защото гледайки автомобилите в тези години на цената на ремонта, нещата са доста зле и май малко по-малко ще я правя. Интересува ме един вариант обаче за демпфера - има ли заместител с едномасов маховик и от коя кола или двигател на 159 се взима?
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 150HP 2007 - Il treno veloce.

  8. #8
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Колега, ако само това са и болежките на колата, за цената за която я продаваш(видях обявата) според мен е по-добре да си я оправиш. За тези пари за които я продаваш няма до можеш да вземеш свястна кола и там пак ще даваш пари за обслужване и ремонти.

    А относно проблемите:
    Май няма как да минеш с едномасов маховик, не съм чувал за такива конверсии, нов комплект от аутодок съм гледал за около 900лв., сигурно ако намериш някой с големи отстъпки за авточасти ще дойде на същите пари.
    Дюзи има и втора ръка(50-100лв), както можеш и да е рециклираш за около 100лв.( Ако не е тотално заминала).
    Долните носачи са си чифра(200-300лв./бр.), но и те се рециклират, там зависи какво е заминало. Вариант е донякъде сваляне и смазване, но това е само временно решение ако се получи.
    Амортисьорите на багажника не са спешни, не са и толкова скъпи(15-30лв./бр)
    За вратата зависи какво се е счупило, но втора ръка се намират вече части на нормални цени, ако е дръжката сигурно за около и под 50лв.


    Ако мога да попитам какво си сменил за тези 8-9 месеца, съответно какъв пробег си направил за това време, питам от любопитство като нов собственик на същата кола.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    И каква е цената?Дайте линк!
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  10. #10

    Default

    И моят съвет е ако все още те радва да си я стегнеш и да си я караш. Повечето от тези проблеми са си по-скоро консумативи, кофти че са се събрали наведнъж, но каквато и кола да вземеш рано или късно ще им дойде момента.



  11. #11

    Default

    Съединител пълен комплект + маховик за 2.4 марка LUK за 1120 лева с доставката от Италия.

    Дори и да намериш кой да ти монтира едномасов, двигателя не е мислен за такъв и пишат че това рано им късно води до проблем с колянов вал поради по големи вибрации.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #12
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    И аз минах по този път. Накрая ми писна , купих си кола от магазина и я продадох.
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Като каза от магазина,вчера ходих с един приятел да си сменя маслото на гаранционната шкода 1,2тси в Плевен,480лв масло,филтри и труд.При мен 145лв(имам магазин и сервиз),та малко и там совите не са това което са.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  14. #14
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Притежаването на автомобил не е по джоба на повечето хора, ако искаш всичко да е наред си трябват средства... или за лизингова вноска или за ремонти. Всичко е на късмет... Моя съвет е да си задържиш колата.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  15. #15
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by Verm1n View Post
    Ако мога да попитам какво си сменил за тези 8-9 месеца, съответно какъв пробег си направил за това време, питам от любопитство като нов собственик на същата кола.
    Попринцип пътувах с група всеки ден от Благоевград до София и обратно, за седмица 220км извънградско и отделно в града 40-50км. Дотогава положението си беше търпимо, но драмата дойде от това, че аз имах един Фиат Идеа 1.9 mJTD 2004г., който замина в бартер за тази Алфа с додаване 2600лв. Още при покупката, човекът ме заряза в Пазарджик в КАТ, като колата ми запали на третото въртене с триста зора, оказа се, че не се и заключва колата дори, със счупен ключ в ключалката и неработещо централно за шофьорската, което на място в автокъщата не пролича, защото се заблудих, че си е отворена. Целият ден там я гледах с неспокойство дали някой няма да си влезе свободно в нея Още с тръгването от КАТ, колата стържеше отдолу от кората, защото беше легнала на пътя и скъсана през средата, за което ми взеха 20лв.в някакъв сервиз в Пазарджик да забият 5 болта с извинението, че тази Алфа била на цената на обслужване на Майбах. Стигнах до Благоевград с транзитките от КАТ и директно я оставих 1 седмица на един галфон да оправи заключването, като всеки път като звъннеше и измисляше нов проблем, та накрая си я взех на -230лв.за две машинки на вратите, че уж и друга била развалена, една машинка на прозорец и две батерийки. Същият ден отидох да я регистрирам, при което я оставих за смяна на масло и филтри(220лв.), смених си логата отпред и отзад за 20лв, че бяха заминали от слънцето в Италия и съм направил има-няма 10км в града, при което точно на минута от сервиза бях спрял на един паркинг и колата дрънкаше, сякаш всеки момент ще се разпадне нещо в нея. Върнах се при тези и чух хиляда мнения как имало добавка в маслото и моторът чука. В крайна сметка я оставих да гледат, при което смениха ремъци и ролки, шайба на алтернатор и приключих на 560лв.След седмица пак се развали машинката, дето онзи я беше правил и наново я правиха за 50лв.на друго място. След месец сменявах термостат за 140лв., купувах зимни гуми 215/60/16 на 500лв. и има-няма още средата на септември ги смених, защото всичко, що беше по асфалта, аз го закачах, а на легнал полицай намалях до 1-ва предавка. След това сменявах горни носачи и с отстъпките възлязох на 400лв., че мисля, че и кормилни накрайници сменяваха. Лепих и фар за 20лв., че единият се люшкаше и не виждах нищо вечер, не правеха никакъв лъч, 30лв.кора лепене, която впоследствие просто я махнах, 20лв.удар от камъче в стъклото. Всичко тръгна обаче в момента, в който се наложи януари да я карам всеки ден до София и обратно. Оттогава отвори всичките тези ями и то едновременно. Маслото в този участък още веднъж го сменях за 200лв. Взех я на 231 000км, сега е на 252 000 от юли началото. В тези сметки все пак да имаме предвид, че си има граждански, данъци и разход за гориво.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 150HP 2007 - Il treno veloce.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •