Results 1 to 2 of 2

Thread: 1.9тд 90кс. проблем масло/спирачки

  1. #1

    Default 1.9тд 90кс. проблем масло/спирачки

    Здравейте! Карам въпросният автомобил и имам един много дразнещ проблем.

    При палене остава да свети лампата на маслото и следователно педалът на спирачките е твърд и почти няма такива ,докато не загасне въпросната лампа.
    За целта трябва да форсирам доста мотора около 2500-4000 оборота няколко пъти за да загасне лампата и да "дойдат" спирачките.

    Сменял съм няколко пъти датчика за маслото,пробвал съм различни масла ,няма разлика.

    Единствено ,когато сменя маслото ,лампата гасне сама в началото ,докато е на малко километри маслото ,но не пак веднага ,както трябва да е ,а след 5 секунди горе-долу. След време отново трябва да е форсирам около 2000 оборота и така във времето тези обороти се покачват.

    Благодаря за помоща ,предварително!

  2. #2
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Quote Originally Posted by vviksana View Post
    Здравейте! Карам въпросният автомобил и имам един много дразнещ проблем.

    При палене остава да свети лампата на маслото и следователно педалът на спирачките е твърд и почти няма такива ,докато не загасне въпросната лампа.
    За целта трябва да форсирам доста мотора около 2500-4000 оборота няколко пъти за да загасне лампата и да "дойдат" спирачките.

    Сменял съм няколко пъти датчика за маслото,пробвал съм различни масла ,няма разлика.

    Единствено ,когато сменя маслото ,лампата гасне сама в началото ,докато е на малко километри маслото ,но не пак веднага ,както трябва да е ,а след 5 секунди горе-долу. След време отново трябва да е форсирам около 2000 оборота и така във времето тези обороти се покачват.

    Благодаря за помоща ,предварително!
    Колега, "маслото" за което говориш спирачна течност ли е?
    Снимай с телефона лампата която свети.
    Изчезва ли спирачна течност?

    Много не разбирам, но не мисля че спирането има общо с оборотите. По вероятно е да е свързано с колко е загряла колата.

    Вероятно при ТД спирачната течност е и за съединителя, като при останалите мотори... Скоростите сменят ли се нормално?

    Може да има нужда от ревизия/почистване на спирачните апарати...
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •