Results 1 to 6 of 6

Thread: Налягане турбина 159 1.9jtdm 150

  1. #1

    Default Налягане турбина 159 1.9jtdm 150

    Здравейте, от скоро карам 159-ка, 1.9 150 коня. Но ми прави впечатление, според уреда на таблото, за налягането на турбото, че вдига високо налягане. При настъпване до долу стрелката отива на 1.4 бара даже 1мм над 1.4 и след известно време пад на около 1мм под 1.4 и така си държи...въпроса ми е нормално ли е това ? Вашите какво налягане държат...колата не е ремапвана...

  2. #2

    Default

    Ами като си я настъпил до долу,естествено,че ще държи стрелката надървена на макс.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3

    Default

    ето част от ЛОГ-а...тва е реда с най-висока стойност...

    Boost pressure - 2574
    Desired boost pressure - 2340
    Pedal position - 100

    в района където тествах на загасен двигател Baro pressure беше 977mB

    Какъв е извода...компа иска 1.36 чисто налягане, МАП-а отчита 1.6 точно....

    Днес съм сменил MAP сензора с нов на BOSCH...и клапана за вакума на турбото марка PIERBURG или както там се пише....

    Мои разсъждения:
    1. Незнам какво друго влияе на управлението на турбото освен сменените от мен неща...
    2. Нататък вече отиваме към механиката на турбината
    - актуатор
    - спекла геометрия
    - полтъргайст

  4. #4

    Default

    Не можа ли преди да подменяш части да провериш за спекла геометрия.

    Тя просто си иска хубав дизел и издуване на загрял двигател и една немалка част и по турбина и по ДПФ/ауспух от саждите ще излетят.

    На мен ми се е случвало след студената зима 2016/2017 като я натиснах през март до 3800-4000 оборота при едно извънградско изпреварване направи черен облак.Но тогава цяла зима 5-6 месеца я бях шофирал само градско.

    Та не бързай с изводи, смени на части и т.н.

    От тогава досега не ми се е случвало, но вече си я карам градско до 2000-2500 оборота, а преди това я галех до 1500 максимум 1700 оборота.

    Започни с най-евтиното и елементарното.
    Last edited by alfa racer GTA; 28-02-2019 at 21:36.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5

    Default

    майната му на частите в пъти по-малко са от рециклирането на турбо...пък и искам да вървя градивно...искам от малко към голямо да вървя и един ден като се реши проблема да знам че всичко по веригата е ЧУК....

    а относно геометрията от къде да я видя...настъпвам я постоянно тая кола...всъщност проблема дойде от там, че я закарах за ремапване...там след тестдрайв ми отказаха да я направят защото пренадувала турбината...тоест ако не беше сервиза никога нямаше да разбера че пренадува...свалиха файла от ECU-то и в картата пишело че макс налягане е 1.35 бара....

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Dimitrovgrad
    Posts
    17

    Default

    Моята 159 2.4 прави магарий и тя при плавно ускорение се усеща като претрисане и разтоварва а при газ върви и записа 1690пик на надуване като имаше лек спад за момент на 1500+ уж няма проблем а си ги прави тези неща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •