Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Шофьорските курсове и тяхното качество

  1. #1

    Post Шофьорските курсове и тяхното качество

    Здравейте колеги алфисти

    Реших да създам една нова дискусия (след направени от мен 2-3 подобни , които се развиха в страници полезно четиво и информация, което ме радва) на тема "Качеството на шофьорските курсове". Която тема е и доста актуална , особено след десетките инциденти и катастрофи през изминалата година.

    Ще приложа и две актуални новини:

    Нов шофьор ще може да кара кола с до 67 к.с.

    Изпитът за книжка само в "бели коли"

    Аз имам мнение, разбира се и още повече като млад шофьор, но очаквам да чуя вашите и да създадем отново една информативна, обективна и полезна дискусия.
    Last edited by Ali.Sali; 01-03-2019 at 18:44.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  2. #2
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Здравейте колеги алфисти

    Реших да създам една нова дискусия (след направени от мен 2-3 подобни , които се развиха в страници полезно четиво и информация, което ме радва) на тема "Качеството на шофьорските курсове". Която тема е и доста актуална , особено след десетките инциденти и катастрофи през изминалата година.

    Ще приложа и две актуални новини:

    Нов шофьор ще може да кара кола с до 67 к.с.

    Изпитът за книжка само в "бели коли"

    Аз имам мнение, разбира се и още повече като млад шофьор, но очаквам да чуя вашите и да създадем отново една информативна, обективна и полезна дискусия.
    Обективнаааа!? Колко ще е обективна? Колкото в тема касаеща качество, говорите за количество ли? Толкова ли обективна!?
    Мерси!!
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #3
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Много малка част от катастрофите стават заради непознаването на закона или съответно първоначалния курс.
    Масовката е заради умишлено погазване на закона, разсейване, заспиване, напиване, келешлък и всичко не свързано със самите шофьорски курсове първоначално.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #4

    Default

    Защо да не може да се получи обективна дискусия? И какво общо има с количеството?
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  5. #5
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Защо да не може да се получи обективна дискусия? И какво общо има с количеството?
    Оу! Никъде не съм писал че не може. Просто попитах - дали ще е толкова обективна, колкото посочената дискусия.
    Ако да(щото с такова впечатление останах, от "рекламата"), то - мерси, няма нужда.
    Упс! Ами .... Вие ми кажете - какво общо има м/у количество и качество. щото от една от Вашите теми, бъкани с "обективност", останах с впечатление че няма разлика(за Вас).
    Last edited by ivan dimitrov; 01-03-2019 at 20:17.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  6. #6

    Default

    Като прибавим и дрънголниците, които минават фиктивен годишен преглед и бруталната селяния дори на професионалните шофьори, картинката става жалка.
    Курсовете в момента нямам идея как са, но каквито и да са, ако нямаш "горе" поне чувство за самосъхранение, по-добре си купи колело, поне да не утрепеш някой невинен.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    по-добре си купи колело, поне да не утрепеш някой невинен.
    Да бе, да! Това, като да пресечеш магистрала, с надеждата че "поне няма да убиеш някого".
    Друг път!
    По скоро - все някога ще е смъртоносно. Все едно за кого, щом не това е целта.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Да бе, да! Това, като да пресечеш магистрала, с надеждата че "поне няма да убиеш някого".
    Друг път!
    По скоро - все някога ще е смъртоносно. Все едно за кого, щом не това е целта.
    Ами тия дето и с колело не се справят ходят пеш, има и рейсове ... май за различни неща говорим ми се струва.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ами тия дето и с колело не се справят ходят пеш, има и рейсове ... май за различни неща говорим ми се струва.
    Уф! Ами май за същото явление си говорим. Дали ще ходиш пеш, с колело, мотор или автомобил - все едно, ако не спазваш правилата.
    Все едно - някой рано или късно ще пострада. Дано не е фатално, но.....
    А е все едно докато...... на никого не го пожелавам.
    Тук за обективност си говорехме, ами...давайте я, тая обективност.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #10

    Default

    Темата за качеството на горивата ли визираш?

    И какво общо има тя с тази за шофьорските курсове (освен, че колите на инструкторите вървят с гориво /с кво друго/)?
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Уф! Ами май за същото явление си говорим. Дали ще ходиш пеш, с колело, мотор или автомобил - все едно, ако не спазваш правилата.
    Все едно - някой рано или късно ще пострада. Дано не е фатално, но.....
    А е все едно докато...... на никого не го пожелавам.
    Тук за обективност си говорехме, ами...давайте я, тая обективност.
    Е да, но не става дума само за правила.. а кой колко е "надежден" като шофьор, същото се отнася и за автомобилите и другите превозни средства...
    Аз казвам така: ако един тъпак, който не умее да пази себе си и останалите,въобще да не се качва на кола, ако щеш и на колело ... Ако ще да има всички категории и да е взел всички изпити със 6 +...
    Та както ВО каза, нещата не опират само до курсове и правила.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Убеден съм, че качеството на младите шофьори в най-малка степен зависи от продължителността на курса.

    То, в много по-голяма степен, зависи от нрава на обучавания и от качеството на инструктора.

    Връщането на полигона и на психотехническия изпит биха били положителни неща.

    Вместо увеличаването на часовете за кормуване, да добавят 1 час шофиране в симулирана опасна среда.

    Масово младите шофьори правят поразии след първия дъжд или сняг.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    Темата за качеството на горивата ли визираш?

    И какво общо има тя с тази за шофьорските курсове (освен, че колите на инструкторите вървят с гориво /с кво друго/)?
    Олеле!
    Ами...... питах - толкова обективна ли ще е.
    Общото е обективноста.
    Инак, колите на инструкторите, с тия на останалите участници в ужасът, който представлява движението по днешните пътища, имат много по вече общо. А има и такива дето не са на гориво, а на ток. Това са подробности, обаче.
    За сега си пишем за обективност.

    ---------- Post added at 20:44 ---------- Previous post was at 20:31 ----------

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Е да, но не става дума само за правила
    Най вече за това става въпрос. Все едно е дали си с перфектни реакции, в перфектна кондиция, щом нарушаваш правилата. Веднъж може да се случи, някой(който и да е) да не е на 100 процента, да се окаже насреща ти. Ти очаквайки от него перфектност, да се държиш подобаващо и.....
    Миииии...... кво стана.......
    Да бе! На всеки може да се случи. Съгласен. Ама като се случи на някой който кара с 50 в населено място, и на някой който прелита ниско със 100 май има разлика.
    Разликата е в правилата. Тия са за да не се избиваме.
    Учи някой на правилник 2г, пък го пусни в условия в които почти никой не ги спазва. Няма да казвам какво ще се получи.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #14

    Default

    Правилата са си правила, опираме до момента със спазването им. Затова казвам, че някой може да си вземе всички изпити и да е перфектен на теория, но истината е какво прави в действителност той на пътя.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #15

    Default

    Банален стана с тая обективност. Не, не си говорим за обективност, а за шофьорските курсове и тяхното качество, т.е. какви шофьори "раждат" и какви умения придобиват/не придобиват. Банално стана вече. Онази тема си е онази, тази си е тази. Има си за заглавие, коментирай по заглавието. Повече не коментирам темата с обективността.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •