Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 33 of 33

Thread: Шофьорските курсове и тяхното качество

  1. #31
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз случих на много добър инструктор.
    Курсовете ги карах на един Космич - покойник преди 100 години, но още са ми в главата съветите му:

    - Ако десният ти крак не е на газта, мястото му е над спирачката.......Основното ти занимание по време на шофиране трябва да е размишляването над пътната обстановка.......Никога не се предоверявай на предимството си.....
    Тук съм съгласен с тоя дърт русофоб.Това нещо оценяване на пътната обстановка изглежда никой не го споменава на курсистите.Вали гърми мъгла няма кой се сети да намали скоростта или минаваш бясно покрай паркирани коли с новия си китайски ремус с усещането че всички ученички по тротоара са припаднали подмокрени по особатата ти.Поне на новото ни кръгово да си използваш предимството самоуверено си е сигурно посещение на тенекеджия най-малкото.Нещо в манталитета ни и липсата на контрол са в основата на инцидентите.Например, на кръстовището на "Проектантска" поради наличието на полицейска кола непрекъснато, не се минава на червено, жълто и секакви други цветови вариации изключая зеленото. На всяко друго кръстовище червеното е сигнал отчайващо да прелетиш щото повече светофара няма светне зелено.Също иска се минимум 50-годишен стаж зад волана за да се светнеш че дори да ти свети зелено не е неоходимо да навлизаш в кръстовището при положение че изхода е задръстен.Ма друго си е като се навреш/щото е зелено/ и блокираш и тези на които впоследствие им светва зелено.Некъф спицялен куррррс си требе че когато има заграждение и знак не преминавай да съобразиш че не трябва да слизаш и да местиш заграждението, щот изкопа пред теб не е по силите даже за руски танк.После връщането на назаде си е ебало мамата щото зад тебе още двама трима са се набутали и продължават да се набутват и други.Най -добре е по малките часове на нощта щото тогава сам си свидетел на нараненото или унижено его, в зависимост дали си в дупката или даваш назаден.На някои неща инструктора не може те научи ама си требе поне една гънка между ушите.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #32
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    С две ръце съм да върнат полигона! Нагледал съм се на маневри, от които страдат брони, калници и врати.
    Дали са 67к.с. или 167к.с. дали са 20г. бараки, важно е ЗВУ-то.

    Едно време, преди да изкараме книжка, баща ми ме води 20,30-пъти на полигона, набиваше ни в главите основните неща от ЗДвП. После като видя, че имаме сиво вещество, даде да караме в квартала самостоятелно. но с хиляди условия. Естествено на полигона веднъж го прегряхме москвича, ама после да видиш как се помага за смяна на гарнитура.

    Моя инструктор не ме пусна в колата преди да му покажа дали съм запознат с основните възли на една кола. Та повечето нямат никаква предварителна подготовка и и дректно ги мятат по колите, ама за месец какво ще научиш...
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  3. #33
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Блондинка на шоферски курс.Инструкторът и казва да погледне в огледалото за обратно виждане.Тя - що, да не ми е излезнала пъпка?
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •