Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Съединителя се прецака!!

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Аз предложих да търси пружина втора ръка, а не помпа !
    Става въпрос за пружина, момчето не е писало нищо за помпа към този момент.
    Ако е от помпа, нова .. но пружина пак ще му трябва не ги раздават с помпите

    Alfaa92 в комплекта, няма пружини
    Аз искам като ми се наложи да сменям съединител към него да има в комплекта и маховик
    Обаче както виждаш, тези които пишат във всяка тема и разбират от всичко веднага го засилиха да купува помпа и да не е втора употреба , дори не направиха разлика между двете пружини . В сервиз ще видят и преценят разбира се най-добре какво трябва да се прави, а и най- добре е сервиза да достави частта, поне ще има гаранция и ще е точната
    Аз счупих пружина на тази помпа(знам как точно се държи педала в този случай) , купих помпа втора употреба- 15 лв, отидох при специалист, който срещу 8 лева смени гумичките (високо качество) в помпата за около 5 минути и сега имам една чудесна оригинална помпа, която работи прекрасно.
    Last edited by lordliness; 05-03-2019 at 10:08.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #17

    Default

    Днес я оставих колата и преди малко ми се обадиха,помпата е наред ,проблема ми казаха че бил във някакви счупени пластмаси , едната която държи пружината.Утре ще отида да видя какви са частите по точно и ще търса по моргите.

  3. #18
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Отивай .. щом не са измислили алтернатива за поправка.
    Качи после една снимка, поне да видим за какво става въпрос в темата
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #19

    Default

    Хаха определено утре ще взема въпросните части и ще сложа снимка..

  5. #20

  6. #21
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Един болт изпиляваш резбата в средната част .. в задната една гайка и толкова с драмата. Или му запълваш резбата с металпластик. Или ще помислиш малко с какво можеш да го замениш
    Last edited by flipz; 06-03-2019 at 11:18.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  7. #22

    Default

    Драмата продължава.Днес ходих си взема колата ,уж всичко оправено,намерих тея части сложени,тръгвам и след 3 4 натискания изненада педала пак долу.Върнах я и сега ще взимам нова горна помпа и ако не били това вече трябва дд отваря ск кутия за оглед.

  8. #23
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    При мен драмата беше разпилял се лагер-помпа. От време на време с ръчна помощ отделяше, понякога се връщаше сам (карал съм я два часа само) Ако ти чупи този щифт, може да е много износен и твърд съединителя( при френските коли с жило пак се чупи свръзващата част)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •