Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем при рязко натискане на газта

  1. #1

    Angry Проблем при рязко натискане на газта

    Здравейте , имам следния проблем , колата е 156-ца 2.4 136 кончета
    Проблема го имам вече на 2-ра такава алфа , имах същия мотор преди това , проблема е че като подам рязко газ при по ниски обороти или след превключване на скорост колата или прекъсва за половин секунда и пак продължава да набира или директно гасне , преди имах опасения за регулатора на налягане но беше на предишната алфа , тя имаше проблем с него защото гаснеше когато си иска , докато не почна да гасне след 2000-2500 оборота , та смених го , и се оправи постоянното гаснене , но не се оправи гасненето след подаване на рязка газ при ниските и след превключването , та така е и при новата алфа .
    Питам се дали да не е от пренадуване на турбината , задавяне някакво или някакъв друг недъг за който не знам , не изгасва постоянно при рязка газ от ниските , прави го когато си поиска , пример при 60км на 3та на 2000 оборота при изпреварване ако се настъпи до долу стига до 2500/3000 и гасне , но вече говорим за душманско натискане , но ако се натисне по плавно колата няма проблем , пак набира по същия начин но не изгасва .
    Дано някой да е имал този проблем и да се опита да разбере какво съм написал защото съм се опитал подробно да обясня какво се случва .

  2. #2

    Default

    Помпата за високо налягане има някакви ситни цедки. Виж ги.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    И да допълня че грешки на диагностика няма .
    За тези които ми препоръчват диагностика .

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Пренадуване при 2000 оборота? Гасне заради липса на гориво или на въздух. Може да няма грешки но вижте на диагностиката какви са им стойностите в реално време.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5

    Default

    Гледани са стойностите , показва ги в нормалното
    Само да допълня че съм забелязал че след като изгасне , стрелката за горивото рязко се понижава , дори ако изгасне 2 пъти последователно в рамките на 2 , 3 мин , ако си със половин резервоар стрелката влиза във резервите , но за 1 , 2 мин се връща обратно където трябва .
    Друго наблюдение е че като изгасне , светва чека докато не запалиш , като запалиш 1 - 2 секунди и гасне чека , колата си пали от рас все едно нищо не е ставало , трябва ли да проверявам за скъсани маркучи или оплътнения ?

  6. #6

    Default

    Тук ми намирисва и на проблем с тоците - виж си масите към купето щом пали без проблем. Пък и на +12V също

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •