Results 1 to 3 of 3

Thread: Ел майстор ВАРНА АЛФА 147, 2005г.

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Варна
    Posts
    1

    Default Ел майстор ВАРНА АЛФА 147, 2005г.

    Здравейте колеги,
    от няколко дена постоянно ми пищи грешка за лампички на спирачките, т.е. включва се неочаквано, може да се включи на всяка 20-та секунда или да карам по-продължително без да изписка и да се покаже картинка с лампичка на таблото, после изчезва тази грешка а до колкото съм имал опит с други грешки преди... те остават да светят а тази изчезва и след някакво време (всеки път различно) излиза отново с писъци... другия проблем който се появи с този е учестено цъкане на мигачи или аварийни но само вътре в колата... отбелязвам, че нямам изгорели светлини и всичко си свети, иначе просто щях да подменя изгорялата лампичка... въпросът ми е дали може да препоръчате еладжия от Варна, който да разбира от алфи... моля, ако знаете да отговорите с адрес и телефон на майстора! пс първи пост ми е и явно съм сбъркал категорията, но не мога да го преместя или изтрия вече.. извинявам се!
    Last edited by nJIaMeH; 08-03-2019 at 09:52.

  2. #2
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Проблема, най-вероятно е в някоя от буксите на стоповете, често нагарят и не правят добър контакт, в частност им се губи масата. Когато започне проблема с бързото цъкане ако можеш погледни мигачите отзад и виж кой мига заедно с габарита и ще разбереш коя е проблемната букса.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Кой символ за спирачки свети, този за ABS-а или този със удивителна вътре.Ако е с удивителна виж си нивото на спирачната течност в казанчето, на капачето има датчик като намалее да ти светне, има едно положение на нивото когато присветва при неравности или на завой понеже нивото е на границата на светване на лампата.Същата лампа свети при дръпване на ръчната.Измъкни маншона на ръчната и виж дали микро ключето е натиснато при спусната ръчна.Ако по някаква причина не е добре натиснато може то да е причината.Също износена накладка на спирачките на някое колело или някой от кабелите до накладките е протрит и дава на маса нейде по носачите.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •