Честит нов облик на форума, колеги!

Вчера взех колата ииии разликата е от земята до небето. Та... Клапите ги е нямало, ама не са били спрени софтуерно, ДПФ-а беше станал на пепел и се ронеше(не знам дали е така по принцип), не беше блокиран нацяло, но беше със силно намалена пропускливост. ЕГР-а са го докарали до затворено положение и после са го спрели софтуерно, за да не мърда(ще си поръчам метални пластини да го блокирам нацяло).
Имайки предвид, че клапите са махнати(свалян е колектора), не знам дали положението в колектора ще е толкова плашещо, но ще махна тръбата да проверя все пак.
Майстора каза, че датчика за температура на антифриза ми е за смяна, та ще го сменя и него.

Едно нещо обаче си остава - лаг в ниските обороти... Като развърти турбото, колата си реагира добре, но преди налягането има доста голяма разлика. Предполагам, че е заради премахнатите вихрови клапи и липсата на чип след това. Ако някой го интересува, махане на ДПФ и ЕГР ми струваше 3500 датски крони или около 920 лева. Това е само заради факта, че ДПФ е на лесно място, иначе цената е 5000 крони (около 1250 лева)...

Примам предложения за оправяне на "лагването"

П.С. ще пробвам да помогна малко на геометрията на турбото с пяна за фурни на мистър пропър малко по-напред във времето, че сега ми е доста напрегнат графика, а при първа възможност за прибиране до БГ ще го пратя за рециклаж (приемам съвети за това къде да се случи рециклажа на турбината)

Поздрави!