Page 9 of 17 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 121 to 135 of 245

Thread: Какво се случи с форума?

  1. #121
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default

    Абе пичове, що се скарахте, кои модели са по-често срещани?! Аз съм нов във форума, но съм членувал в други... Само сплотеността между хората, а не споровете им ще съживи всеки форум! Дайте а се видим, а пием по сокче с цаца хахаха, пък ще видим, кои модели са повече на място.
    159 - 1.9 JTDm 16V

  2. #122
    Болен алфист pace's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Перник
    Age
    42
    Posts
    1,018

    Default

    Ще оредяват алфите,с тия цени на окачване и твърдата возия...като сравнение...166-цата ми беше с перфектно окачване и друсаше в пъти повече от А6 със спортно...да ме извиняват жабетата но ....
    Alfa 155 1.9 TD- EX
    Alfa 166 2.4 JTD-EX
    Alfa 156 2.4 JTD-EX
    Mercedes Benz E 320 cdi

  3. #123

    Default

    Че то в момента аз виждам повече 159ки, отколкото 156ци...147 също доволно. Работата е там, че старите и надеждни модели(147,156) вече намалят, остават 159ки,които са си трошляци сравнени с 147,156,166. И след като 159 е само красива, какво очаквате... Да има ги много, защото са по-нови от предишните и вече са по-достъпни..... Но и никой не повтаря с покупката... Просто са по-калпави. Как да има Джулии и Стлвио... Та те са майка си и баща си. Екото е прав, хората с пари за нова Алфа, взимат за същите пари 3 пъти по големи, удобни и класови коли. Да речем Волво, примерно. Как не могат една широка отзад Алфа да измислят, аз тва не мога да си обясня.
    Ама тва е, любовта е сляпа... Караме ги, обичаме ги, грижим се за тях.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #124

    Default

    Ако искаш много място трябва да е с формата на саркофаг като по-старите пасати Не, мерси. Да му мисли който сяда отзад.



  5. #125

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Ако искаш много място трябва да е с формата на саркофаг като по-старите пасати Не, мерси. Да му мисли който сяда отзад.
    Е да, но на тия дето сядат отзад трябва да правя място аз напред....постоянно е едно ритане в гърба, то с деца лудницата е пълан.....аз не се оплаквам,просто реално гледам на нещата. Ако не съм я одобрил предварително , да не съм я купил естествено. Това го класифицирам като един от малките минуси
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #126

    Default

    Koйто обмисля да смени алфа с волво не е никакъв алфист и не заслужава да кара никакви алфи.
    Това волвото е най-грозната и безлична талига с дървен интериор проектиран за работа с ръкавици с един пръст. Даже не знам дали нямат и дупка в пода за леден риболов като ЗАЗ-ките.

    Същото важи и за повечето японски тоалетни, френски минети, опели, фордове, шкодички и прочее варели предвидени за служебни.

    Алфа бих сменил само за нещо от трите немски - само те могат да предложат сравнима динамика и имат приемлив дизайн отвън и отвътре.

    И запомнете - за практичност и товарене си има ванове, бусове, пикапи, камиони.... Грях е да видиш алфа с теглич, алфа със сандъци на покрива, дори и алфа комби не приемам аз. Алфите са коли за кеф , за гъзария и за наслада, да си я паркираш на двора, да си я миеш, да си я лъскаш и да си я търкаш с "костенурка" цяла събота. Не мога да си представя да мия и да лъскам шибано волво комби.... Все едно да галиш жена 140кг.... не става.

  7. #127

    Default

    Какво по-точно за запомним точно от теб... Ограничеността, мирогледа, тесногръдието, определенията ти за останалите автомобили... или че си по-алфист от някой друг... Хахаха.... Грам обективност в думите ти няма... Хвърляш някакви простотии и си мислиш, че са въздействащи... сори ама не.... На джафкането ти може да се върже някое 17годишно хлапе.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #128

    Default

    Приеми го малко с чувство за хумор де. Казвам го така, че хем да е забавно, хем има известна доза истина.

    Никъде не съм казал, че съм "по-алфист" от който и да е. Все пак съм имал само една алфа досега, а има хора с по 10+.

    Само казвам, какво е моето мнение и как аз виждам нещата.

    А и донякъде виждането ми съвпада с това на шефовете в Италия, защото в момента алфа комби не се произвежда. Само седан, купе, хечбек и за да са в крак с модата - някакъв СУВ. До няколко години ще спрат да произвеждат и дизелови алфи, така че май ще излезе правилно моето мнение за комбитата, тракалниците, тегличите и прочее текезесарщини в спортните коли.

    В миналото най-известните и най-въздействащите алфи пак са били седани, купета и кабриолети.
    Last edited by dhtj; 26-07-2019 at 16:12.

  9. #129
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Алфа-юзър, щом си нещо, като живата история на този форум, бе трябвало и по-добре от мен да си забелязал вече, че имаше едни други юзъри, които водеха доста активни дискусии във форума и които вече ги няма.
    За това не е виновен нито форума, нито подредбата на звездите.

    Причината е доста проста - минали са на други марки, дискутират по други форуми а това, което някога е било обект на техните дискусии, вече е страп.

    Ако някога се появи модел на АР, който стане също толкова масов, както е бил някога, то вероятно и форумът ще се съживи.


    Кое точно не можа да разбереш?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #130
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    В този форум останаха да пишат по мое виждане 20-тина човека и 30-тина бота, като половината от хората са в темата на совите.
    В далечната 2012-13 г. ходих на две срещи на Невски. Еми меко казано, се събираха около 15коли. Старите тогава съфорумници полафиха с нас точно 10мин. на паркинга и отпрашиха вкупом към кръчмета.
    Не трябва да се прави разделение и да се гледа миналото, а настоящето. И на мен ми се иска още веднъж да се пусна със стари гаджета, но си гледам напред.

    Наздраве!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  11. #131
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Причините за състоянието на форума са няколко и повечето от Вас ги описаха.
    Главната за мен, е че по-младите потребители, а и някой от старите предпочитат да използват социалните мрежи за набавяне и обмен на информация.

    С алфа юзъра не може да се сравнявате
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  12. #132
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    В този форум останаха да пишат по мое виждане 20-тина човека и 30-тина бота, като половината от хората са в темата на совите.
    В далечната 2012-13 г. ходих на две срещи на Невски. Еми меко казано, се събираха около 15коли. Старите тогава съфорумници полафиха с нас точно 10мин. на паркинга и отпрашиха вкупом към кръчмета.
    Не трябва да се прави разделение и да се гледа миналото, а настоящето. И на мен ми се иска още веднъж да се пусна със стари гаджета, но си гледам напред.

    Наздраве!
    И после кво...пеша ли се прибраха.То тоя феномен и във Варна се наблюдава, наблюдаваше по-точно.Акцента беше кръчмата.Ма откак затегнаха дисциплината и срещите спряха, горе долу от година и половина до Бриколаж май само голфаджиите са редовни.

    Ми ето ви идея за популяризиране на клуба - членски внос 5 лева.С тия пари за Коледа клуб Алфа Ромео организира раздаване на топла супа за социално слаби, за Деня на детето на паркинга на Морска гара може да се организира нагледна лекция за правилно и безопасно пресичане на пешеходните пътеки и улицата въобще.Може да се купи компютър на някое дете в неравностойно положение.Е, срещу членския си внос ще получите благодарности и винтуално слава за клуба.Няма да има отстъпки.Ама надали, най-вероятно ще се злоупотреби със средствата.Щом рокерите го правят на нас какво ни пречи.Две бири по-малко на месец, не е страшно.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #133
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    А бе всичко с времето си.....силата на форума беше м/у 2008 и 2012 година...върнете се назад в темите и четете ако ви е налегнала носталгия....имаше доста колоритни потребители....никога не е бил добре технически изпипан, но все пак феновете се събираха редовно, помагаха си, обменяха инфо....масата ги сплотяваше, кръчмата.....завързваха се приятелства и прочее.........имаше и караници, нормални неща ....но както казах всичко с времето си..
    Преди се караха много малко Алфи в България отколкото сега като бройка....както преди, така и сега сред тези който се занимават с автомобили мнението за италианките беше, че са много красиви и бързи, но и страшно трошливи......та нищо не се е променило относно марката.....
    Не ми харесва някой да ми насажда мнение, кое, как и защо трябва да бъде .....всеки според усета си за автомобил, нуждите който го задоволява определеният модел си избира...голяма тъпотия е този е истински алфист, а другият не....сменил марката и проблем....глупости....
    Ето ви една тема, когато форума се цепеше по шефовете и потребителите знаеха как да комуникират, макар и да се ебават.....
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...%F1%F2%E2%E5%E
    .....губят се доста муцуни......но просто за представа....
    п.п...тук ще забележите някой стари потребители, на които се дължи всичко това...тоез форума....макар, че е спам тема......
    Е това е солта и пипера на общуването, ако го умеете....в цялата тема нямаше един наказан или изтрит пост.....макар , че имаше ебавки, подигравки и прочее......Е младите, обърнете внимание.....научете се ...умереният майтап носи смях...а злобното обръщение към колега е проява на глупост, слабост и комплекс...злобата изяжда....

    ето и една по нормална.......http://clubalfaromeo.com/forum/showt...omeo-com-forum
    Според мен форума, няма как да бъде същият.....доста промени станаха в живота ни........но поне ни върнете старата визия, ако не друго...))....не , че съм от ЦСКА, ама това бледо синьо ме дразни...
    Last edited by Бобби; 27-07-2019 at 03:19.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  14. #134
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Pess View Post
    Абе пичове, що се скарахте, кои модели са по-често срещани?! Аз съм нов във форума, но съм членувал в други... Само сплотеността между хората, а не споровете им ще съживи всеки форум! Дайте а се видим, а пием по сокче с цаца хахаха, пък ще видим, кои модели са повече на място.
    Ето един новобранец, който заслужава уважение.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #135
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Пак ще кажа, и няма да повтарям повече - виж си датата на регистрация, а после виж и моята ... макар че аз съм с тия хора още откакто имаше само група в "clubs.dir.bg" ... и после да си говорим за наблюдения и впечатления, а ???
    Сега и регистрациите започнахте да си мерите!! Много ми напомня това за едни отминали времена в Пловдив и борбата за това кой е по-по-най и за това кои били Алфаджии и Фиатаджии. Е след оная среща на летище Лесново през 2007 или 2008 и после на писта Дракон в с. Калояново много разредих срещите и накрая спрях. Просто не ми се слушаха препирни и на тези фестове останах с впечатление, че е по-важно да се съберат пари, а не да се направи наистина добро мероприятие.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

Page 9 of 17 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •