Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Малко история на моторите при 155

  1. #16
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Колега колко ти излезе да турбинираш T.S двигател ? Заслужава ли си? Може ли клипче да видя как се държи колата ?

    Като пари е общо взето евтино както и да го гледам.
    Всичко се прави от мене си и това неимоверно помага за ниската цена на цялата операция.
    Частите за гърнетата, тръби маркучи дюзи помпи, разреждане на двигателя, колектор, и всичко там което е било нужно е около 800лв (като тая сметка е някаква ужасно груба)

    Дали си заслужава... Определено... Тука с думи ми е трудно обяснението.
    Клипчета от както е "засилена" нямам, защото се надявам тепърва да става вървежна и да се снима (евентуално)

    Еи това от снимката е от нормално желязо направено и себестоиноста му е 40лв сигурно, пък чудеса върши (тука изключвам труда на човека направил 3д проекта за фланците му)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 63.jpg  
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #17

    Default

    А турбото , какъв мап сензор ползваш , като цяло какво управлява турбото ?

  3. #18
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    А турбото , какъв мап сензор ползваш , като цяло какво управлява турбото ?
    Мап сензора следи разреждането/налягането в колектора и "казва" на компютъра какво да прави със сместа.

    В моя случаи турбината се управлява само и единствено от уестгеит клапана.

    (принципно аз незнам за возило при което мап сензора да управлява дирекно турбината)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    26

    Default

    https://www.alfabb.com/bb/forums/mil...eet.html?amp=1

    Ето интересна тема на английски относно увеличаване на мощността на T.S. двигателите.

  5. #20

    Default

    Ами когато сместта е по богата не се ли изпраща сигнал от мап сензора към екуто , и в последствие ЕКУ-то да изпрати сигнал към електромагнитния клапан с колко да дърпа геометрията на турбото .. (при колите с геометрия на турбото) питам защото аз имах проблем с МАП сензор , без значение от оборотите турбото надуваше само до 1.1 и при 1800 и при 3500 .. без значение дали е под натоварване или .. смених го и сега завърта до 1.5/1.6 бара .. 1.9jtdm 150..

  6. #21
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Niki96 View Post
    Ами когато сместта е по богата не се ли изпраща сигнал от мап сензора към екуто , и в последствие ЕКУ-то да изпрати сигнал към електромагнитния клапан с колко да дърпа геометрията на турбото .. (при колите с геометрия на турбото) питам защото аз имах проблем с МАП сензор , без значение от оборотите турбото надуваше само до 1.1 и при 1800 и при 3500 .. без значение дали е под натоварване или .. смених го и сега завърта до 1.5/1.6 бара .. 1.9jtdm 150..
    Aми не. За мап сензора е все тая сместа дали е богата или бедна, неговата функция е да мери налягането/вакум в смукателния колектор. Един вид електронен манометър е. От неговото показание обаче електрониката знае какво става в колектора и тя решава какво да прави с турбината (ако е по-ново возилото) и какво да прави със сместа (спрямо конкретното моментно налягане в колектора)
    При мен е вехта технологията, турбината се управлява сама себе си с помоща на вграденият уестгеит клапан. Когато дигне налягане в смукателния колектор, това налягане задеиства актуатора на клапана, тои отваря и прави баипас за изгорелите газове (минават транзитно покраи перката) и така се регулира налягането.
    Аз мап нямам, имам механичен дебитомер, тоя чарк мери колко въздух отива към двигателя, абе стара технология...

    Днес я запалих, задеиства се все едно е изгасена преди 20мин. А не е пипана/палена/мърдана от ноември...
    Някои има ли едно часовниче излишно, защото и това се е скапало (4-то под ред) какво им става незнам… До преди време поне часа се виждаше, днес като го видях е умряло на 104%
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #22

    Default

    Ясно значи ... с пук тия дебитомери са такива ментаци .. слагах два втора употреба подле два нови .. колата беше спъната .. сега му дръпнах буксата , свети чека но колата още от 1000 оборота до 4000 е самолет ... чух че при 155 нямало ментаци на дебимета защото били “олд скул” и нямало смисъл да им правят ментаци .. при мен освен въздух Мери и градусите на въздуха (и ако един двата сензора се сговнясат и набива грешка и става една чернилка от аудпухс)

  8. #23
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Няма ментаци оригинален дебитомер за 155 8V - просто има такива със износени писти или зацапани такива. Ако си попаднал на такъв екземпляр - нормално е да имаш проблеми, но не е виновна колата ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #24

    Default

    Не , ставаше въпрос за 159 1.9 дизеларка .. първите два пъти взех втора употре.. после поръчах от ТехКо и накрая от евро 07 .. единствено разхода ми падна в сравнение с моя оригиналния .. а тези дето ги взимах четирите си бяха на бош даже със същия номер като моя .. както и да е .. ремап ще ме спаси от ЧЕК-а .. защото сега освен че разхода падна колата върви добре турбото се завърта по-бързо .. но ще я сменяван с бензинка а от новите JTS не съм очарован особено , нито като здравина нито като цена за поддръжка .. та много се огледах в 155 страшно привлекателен вид имат , преди това съм карал разни кошници от рода на Вектра, астри, Мерцедес w210, CE 2.2, bmw e34 .. но откакто се возих в на бригадира 146 останах много доволен как малолитражка 1.8 върви .. и скочих директно на 159 .. и като цяло от тук на там в живота ми ще карам само италиански или японски автомобили , страшно евтини за поддръжка и по нищо не отстъпват на немските

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •