Results 1 to 15 of 15

Thread: Проблем централно заключване и цял куп неща на интервали.

  1. #1
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default Проблем централно заключване и цял куп неща на интервали.

    Здравейте, колеги! Колата е 156 1.8 144, 2000г.

    Имам странен пробелем. Изведнъж спират да ми работят централно заключване, ел стъкла, халогени, плафоните в купето при отваряне/затваряне на вратите(сигурно и други неща, които още не съм установил) заедно на куп! Като заключвам колата с дистанционното(не е фабрично, допълнително поставяно е) мигачите си мигат, сякаш заключва, но централното го няма. Примерно оставям колата през нощта - на сутринта всичко работи, все едно никога не е имало проблем. Не мога да си обясня как се оправя от самосебе си, докато колата просто си стои на паркинга и сутринта всичко е наред. Ако по време на каране се оправяше, като минавам през дупки, нещо да се намества, по-щях да си го обяснявам...
    Какво съм направил до момента:
    1. Пробвах да откл/закл колата с ключа от шофьорската и пасажерската врата - заключва се само вратата, на която въртя ключа.
    2. Проверих първо бушоните, включително и малките(скритите зад буксата). Там проблем няма - всичките са здрави.
    3. Откачвах акумулатора, отново го закачвам след десетина минути - файда нулева.
    4. Погледнах релетата в жабката - там всичко е наред. 1

    Някой сблъсквал ли се е с този проблем?
    Last edited by Pantheon; 16-03-2019 at 12:10.

  2. #2
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Той сегашния е на 2 години. С него купих колата от предния собственик. Да, малко бавно върти на моменти.. Възможно ли е от там да идва целия проблем?

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Бе то с "откачване" няма да ти се решат проблемите.

    Сложи о обвай с чисто нов акумулатор или поне зареди стария - на края на зимата е...

    След това "прогонване" на основните захранващи кабели.

    Най- накрая проверка на електроника.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Демонтирай модула за централното (намира се зад жабката), отвори го, прегледай за студени спойки и му почисти конекторите.

    Рацер - твоето "универсално обяснение" за всички ел. проблеми е акумулаторът....
    Не че е невъзможно, но ако беше вярно, трябваше огромна част от колегите да имат същите проблеми.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Благодаря, колега! Модула да не е бялата кутийка с 2 широчки букси в нея? Видях я малко по-навътре от двете релета.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Демонтирай модула за централното (намира се зад жабката), отвори го, прегледай за студени спойки и му почисти конекторите.

    Рацер - твоето "универсално обяснение" за всички ел. проблеми е акумулаторът....
    Не че е невъзможно, но ако беше вярно, трябваше огромна част от колегите да имат същите проблеми.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да, това е.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Свалих модула, никъде не намерих студени спойки. Почистих му конекторите, обаче като правих тая манипулация вече всичко си работеше и не знам дали е дало резултат реално погледнато.

  7. #7
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Ъп...
    Пак се скапа всичко и в момента нищо не работи. Явно не е и в модула проблема.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Трябва да премериш на 8 - ми пин от 18 пиновия конектор на въпросния модул, дали има +12V постоянно, в момента в който не работи централното.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    В момента няма как, но утре ще премеря. И ако не минават 12-те волта през него трябва да търся отечката от преди модула ли?

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако няма +12V на въпросния пин, трябва да се търси причината за прекъсването в посока към бушонното табло и бушона. Мерил ли си дали има +12V и на двата края на бушона в таблото в момент в който не работи централното? Можеш да започнеш и с това. Изобщо при ел. проблеми, си трябва мерене. Визуалният оглед не винаги дава положителен резултат.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    До момента абсолютно нищо не съм мерил. Нямам мултицет. Чакам едим приятел да ми даде неговия. Предполагам, че утре сутринта всичко ще работи, та ще чакам да изключи пак после.

  12. #12
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Ъпвам темата - Към момента още не е намерен проблема, тъй като всичко отказва и заработва на случаен принцип. Последните 2 пъти като тръгна към сервиза всичко проработва и там ми казват "Ми докато работи не можем да намерим проблема от къде идва". Не мога и да оставя колата да седи там, защото ми трябва почти постоянно. Не могат и да ме почнат веднага като се появи проблема, защото там винаги е фул с народ и не мога се вредя с дни.

  13. #13
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако няма +12V на въпросния пин, трябва да се търси причината за прекъсването в посока към бушонното табло и бушона. Мерил ли си дали има +12V и на двата края на бушона в таблото в момент в който не работи централното? Можеш да започнеш и с това. Изобщо при ел. проблеми, си трябва мерене. Визуалният оглед не винаги дава положителен резултат.
    Колата е в сервиз. Майстора мига на парцали... Всичко по колата е наред, пък тя не работи. Към комфорт модула върви постоянен ток 12в, та майстора смята, че трябва да се пробва с друг модул, ама същия номер, като текущия.

  14. #14

    Default

    Първо откачете тая допълнителната аларма и върнете инсталацията на колата в "заводско" състояние.
    Много често китайските аларми карат по 4-5 години и се скапват и побъркват цялата кола.

  15. #15
    Skid Row Pantheon's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Плевен
    Age
    34
    Posts
    68

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	56556970_373573609906767_2372279560508014592_n.jpg 
Views:	25 
Size:	82.9 KB 
ID:	169851
    Ъпвам темата за последен път. Смених комфорт модула току-що(номерата не отговаряха на моя) и всичко проработи. Благодарности на включилите се в решението на проблема ми.
    Last edited by Pantheon; 02-04-2019 at 20:31.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •