Results 1 to 11 of 11

Thread: Alfa Romeo 147 - проблем с автопилот и врата багажник.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default Alfa Romeo 147 - проблем с автопилот и врата багажник.

    Здравейте, колеги!

    Имам 2 проблема с моята АР 147 1.9 JTD 16v:

    1. Изведнъж почна да ми свети и писка с надпис на таблото "Rear hatch door open", при положение че не е отворен багажника. Гледах диаграма с бушоните и не успях да видя кой бушон аджеба отговаря за тези индикации. Ако не е бушон какво може да е?

    2. Допълнително монтирах автопилот/темпомат, тъй като си имах инсталацията. Завъртайки лостчето на "ON" позиция не се случва нищо /лампата на таблото не светва/. Някакви насоки?

    Благодаря предварително, пичаги.
    Поздрави,

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Проблемът с вратата най-вероятно не се дължи на бушон а на неизправност по ел. веригата до бравата на вратата. Възможно е да има проблем и с микроконтакта в нея, който отчита състоянието отворено/затворено. Проблемът може да се дължи и повредени проводници в снопа между купето и капака.

    По въпроса за темпомата, доколкото знам, той трябва да се активира през MES.
    Last edited by ecotronic; 16-03-2019 at 19:11.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    И аз монтирах допълнително лоста за темпомата. Но не се наложи да се активира. На твоята кола, освен кабела под волана, имали и съответните датчици на педала на спирачката и съединителя?

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Четох в английския форум, че ако имаш кабела под волана би трябвало колата да е готова за автопилот. Къде точно да погледна за тези датчици? Голям фал ще се окаже, ако просто в завода са сложили кабела, а не датчиците.

    Относно вратата на багажника - в случай, че е микроключе ключар ще може ли да помогне? Четох, че понякога от влизаща влага може да се получи това. В същото време проверих и няма никаква влага под пластмасовата кора.

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Като погледнеш педалите на спирачката и съединителя се виждат. Но не знаеш този преди теб, дали не е сменял някои педал. Може и просто да не свети индикацията на таблото. С MES може да направиш тест. Нека ecotronic каже, той е по жичките.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Лек ъпдейт - активирах автопилота през MES.Тръгна без проблеми.

    Със задната врата продължавам да се боря. Направено до момента:
    -Свалих пластмасата и проверих всички кабели и букси. Всичко изглежда наред без прекъсване.
    -Опитах да регулирам заключващия механизъм (куката), който е отдолу и захапва вратата.
    -Махнах гумените тампончета в двата края, за да видя дали нещо не са се изкривили и не надигат. Нъцки.

    В английските форуми пишат, че това се оправя със "Spit and polish" > на БГ "с плюнка и търкане"

    За момента всичко е безуспешно и изглежда нещата отиват към ключар. Не знам само кой е по-добрия вариант - ключар да подменя микроключе или да търся механизъм за заключване втора ръка поемайки риска и той да не сработи.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Изключи конектора на бравата и виж дали отново ще имаш индикация за отворен капак. Ако няма, търси проблема в бравата. Ако пак има, търси проблема по кабелите до нея.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Враца
    Posts
    2

    Default

    Колега при мен не ми светеше лампата в багажника и от време на време не се отваряше багажника - VD40 в ключалката и всичко е ток и жица.

  9. #9

    Default

    Имам брава, работеща. А тук ми има и телефона

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Разкачих буксата и всичко изгасна. Предполагам проблема е в бравата. Отново прегледах всеки един кабел и всичките изглеждат наред - явно просто си е дошло времето.

  11. #11

    Default

    Да, ключето дава фира

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •