Results 1 to 6 of 6

Thread: Педала на спирачките поттва.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default Педала на спирачките поттва.

    Момци франсето ми прави въртели. Понякога при натискане на спирачки педала потъва. При повторно натискане всичко е наред и не потъва. Случва се на случаен принцип. Няма някаква цикличност и ме хвърли в размисли.
    Предни накладки са сменени в началото на годината, преди месец смених дискове и накладки отзад. Течността е стара на над 8 години, но си стои на максимума. Не виждам течове. Предните маркучи са напукани. Струва ми се, че леко дърпа в ляво при спиване. Сякаш от ляво държи по-яко и забива повече.
    Колата е 306 трета фаза. Спирачната система е лукас. Всички ьилиндри, си, вървят леко също така и водачите. Чудя се дали не е отишла помпата?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Най-вероятно, проблемът е в помпата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Като начало обевъздуши спирачната система, започваш с предно ляво колело и завършваш с задно дясно колело, ако няма промяна отиваме към спирачна помпа, може и някой мъркуч да ебава нещата....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #4
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Щом си с дискове отзад освен спирачната помпа друго няма което да е потенциална причина за потъването

  5. #5
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Благодаря за коментарите. Вчера се заиграх сменяйки течността проверих и за въздух. Нямаше въздух в системата. Сега с новата течност проблема зачести. Отдавам го на това, че новата течност е по-тъничка и няма отлагания. Записах час за сервиз към края на седмицата, защото не се чувствам сигурен сам да си сменя помпата.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  6. #6
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Взех колата от сервиза. Помпата е здрава. Оказа се, че като съм сменил лявото външно каре не съм затегнал добре гайката на карето. От там колелото се е клатушкало и е прибирало спирачноя цилиндър. От там идва и пропадането на педала. Имаше едно тропане, оказа се, че пластмасовите биалетки които ми продадоха са по-големи със сантиметър и опрат в носачите. След монтаж на метални биалетки каквито бяха преди в колата е тихо. Покарах я, спира без проблеми.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •