Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Свирукане от предните спирачки

  1. #1

    Default Свирукане от предните спирачки

    Здравейте,
    проблема е следния- имам свирукане от предните спирачки, като леко докосна педала на спирачката и спира. Всичко е почиствено идеално, водачи смазани, накладките и пружинките, главините са почистени от ръжда. Нови дискове и нови спирачни маркучи, свирукането си го има при скорост до около 50. Няма затягане, няма и греене, очевидно е съвсем леко. Като не е карана колата- не го прави, трябва й малко време да позагрее нещо там по спирчаките... Отдавах го или на леко задържащи апарати или на криви дискове, но не.....
    Някакви други идеи

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    На първо четене да не са заминали накладките и да е излязъл датчика в тях. Другото е да е изкривена някоя ламаринка. Там търси!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Намажи с медна грес. всички участъци в които накладката контактува с леглата метал - метал, в т.ч. и гърбовете им.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Значи да поясня- свирука и от двете предни колела. Освен това иска малко каране и тогава започва, вероятно от температурно разширение. Накладки, леглата им, т.нар пружинки са разглобявани и чистени с телена четка на дрелка. Ламаринки не опират никъде, както и няма нищо между ламаринка и диск. Свирукането е като от крив диск- т.е. с прекъсване, не е постоянен звук.
    Може ли спирачната помпа да задържа и то само предния кръг? Тя е едиснтвеното общо между двете колела? Спирачната течност съм я сменял при смяната на предните маркучи

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Този проблем е често срещан. Имаше го и при мен. Очевидно се дължи на специфично сцепление между определен вид феродо и диска. Медната грес, освен като грес, работи като демпфер и гаси вибрациите. Т.е - свиренето изчезва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Това е логично обяснение, макар да бях омазал ЛЕКО гърба, както и долу и горе чоповете на накладките, които лягат в никелираните пружинки, то пак го имаше, но не обърнах внимание дали поне временно не изчезна, а и наистина доста нефелно бях омазал, може би трябва да отворя и да намажа по-сериозно. Между другото сега като ми даваш тази идея, сещам се, че буталцето е направило дупка в онази термоизолираща (или поне аз за такава я мисля) подложка на гърба на накладката, тази, която е около 1 ммм дебела. Дали пък това не утежнява проблема и дори предизвиква?

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Въпросната подложка служи и да гаси вибрациите.

    С какво си мазал?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    С медна грес, лидълската. Все повече се насочвам към тази част на свръзката- бутало към накладка- едно, че буталцето си е направило дупка там, където контактува с накладката (необяснимо защо, не е прегрявано, а не ми се сменят само заради подложката, защото са с много феродо, а и уж Текстар), отделно самото бутало челото му не е много равно, има сериозни наранявания, може някъде да има ръбче дори

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    A лагерите на главините как са?
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10

    Default

    Амии не знам, със сигурност не вият лагерите, но дотам. Каква ти е идеята- аз го отдавам на спирачки, защото при леко докосване на педала- спира скърцотенето. Дали някога е греело от това- не знам, но откакто е в мен колата не съм усетил затягане, а съм пипал джантите след дълъг път и не са прекомерно или различно топли. Каква ти е идеята за главините

  11. #11

    Default

    Тая от Лидъл е твърде течна и не става.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12

    Default

    съгласявам се по въпроса с греста, ще сложа друга. Други идеи? Главини, подложки на накладки и т.н.?

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    съгласявам се по въпроса с греста, ще сложа друга. Други идеи? Главини, подложки на накладки и т.н.?
    Взех медна грес в тубичка, че имаше и на спрей и ще намажа за проба

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    Амии не знам, със сигурност не вият лагерите, но дотам. Каква ти е идеята- аз го отдавам на спирачки, защото при леко докосване на педала- спира скърцотенето. Дали някога е греело от това- не знам, но откакто е в мен колата не съм усетил затягане, а съм пипал джантите след дълъг път и не са прекомерно или различно топли. Каква ти е идеята за главините

    Ако е лагер, точно като натиснеш спирачката му се отнема възможността да играе и скърца. Първо скърца, а после вие. Собственикът му тоже!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ако е лагер, точно като натиснеш спирачката му се отнема възможността да играе и скърца. Първо скърца, а после вие. Собственикът му тоже!
    Хубава идея, макар винаги да са ми вили само. Ще бъде съчетано с гресирането на накладките, мерси

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •