Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005 г. фейслифт. Дисплейчето за километрите мига.

  1. #1
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005 г. фейслифт. Дисплейчето за километрите мига.

    Привет! Купих я скоро от автокъща и остана да оправя 2 проблема с които не мога да се справя. 1-вия е, че малкия дисплей на таблото, който е за километрите, мига постоянно с еднаква амплитуда при положение "контакт" или когато е запален двигателя.
    2-рия проблем е, че задните ел. стъкла се затварят на импулси-2 см. и пак трябва да натиснеш, за да се мръдне нагоре. Благодаря предварително!

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Здрасти,

    Мигащите километри са защото таблото не разпознава някой модул в колата. В повечето случаи е заради сменено радио. За да се оправи трябва да се пусне прокси към въпросния модул, който колата не познава. Това са прави през диагностика.

    Относно прозорците - най-вероятно е комфорт модула. Пробвай със задържане на ключа в позиция отключване и заключване да видиш дали се вдигат и свалят. Това също би могло да се разреши чрез диагностика ако някой преди теб е пипал и се е опитвал да активира екстрата да се свалят прозорците от ключа.

    Поздрави,

  3. #3
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Благодаря! За прозорците ще пробвам утре, а по въпроса с дисплея, възможно ли е да мига, защото километрите са превъртани-беше обявена, че е на 90000 км, но се оказа, че е на 240000 след като я закачих на диагностика?

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Не, това няма общо. Щом си разбрал на колко реални км е значи не са я превъртели селската занулявайки всичко.

  5. #5
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Днес направих проба с натискане на 2-та бутона на дистанционното - едновременно, но стъклата не реагират и при отворени, и при затворени...Пробвах и варианта с 10 с. задържане на копчето след отваряне на стъклото, после обратно-пак не щат - и 2-те задни продължават да се вдигат с няколко натискания на копчето. На диагностиката обаче ми изписва, че има някакъв проблем с връзката на задна лява врата. Проверих кабелните връзки м-у вратата и купето, както и куплунга-ок са! Съмнява ме нещо в модула на вратата...Май ще трябва да демонтирам кората, за да го потърся вътре...освен, ако там няма модул а се управляват от общ комфорт модул, не знам...
    Last edited by vanboy; 25-03-2019 at 19:37.

  6. #6
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Здравейте. Този проблем с мигащия километраж все още не съм го приключил. Мига си упорито, а успоредно с това, задните стъкла се вдигат на импулси. Свалих модула с копчетата на шофьорската врата, прегледах го през лупа и го профилактирах с контактен спрей. Няма видими признаци на изгоряло или прекъснато, студени спойки и т.н. После отново закачих Алфата на тестер и отново ми дава незавършена конфигурация на задна лява врата за ел. стъклата. Отново проверих, колкото можах снопа с кабели, който преминава от купето към вратата-идеално е всичко. Куплунга на вратата също е чист-няма окиси и т.н. Има още един модул под седалката вдясно, който също е за задните стъкла (доколкото съм чувал, че е). Него също го свалих и пръснах-през лупа е идеален. Чудя се вече как да подходя. Предположенията ми са три: Модула на шофьорската врата, прекъснат кабел м-у модулите и ел. стъклата, който не съм забелязал и заден модул под седалката. Ако някой е имал такъв проблем, или има идея как да го оправя, моля да сподели!

    https://d.radikal.ru/d39/2003/99/69610f8e7d7d.jpg
    Last edited by vanboy; 09-03-2020 at 20:18.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Трябва да изпълниш процедурата "proxy alignment".


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    ecotronic, "proxy alignment" какво представлява и как мога да я изпълня? Да не би да е това, което правя с моята диагностика-изписва ми го като "конфигурация" ? 1-во пресмята какво в системата има за конфигуриране, след това давам "старт" и го конфигурира?
    Last edited by vanboy; 09-03-2020 at 23:23.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Боди компютърът ти комуникира с другите модули в колата посредством CAN протокол. За да може да се осъществява тази комуникация е необходимо първоначално всички модули да се разпознаят от боди компютъра. Това става с изпълнението на въпросната процедура. Ако има неразпознат модул, мига дисплеят, както при теб.

    За да се изпълни въпросната процедура, трябва да осъществиш комуникация с компютъра през приложението MultiEcuScan, използвайки ELM327 адаптер.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Благодаря много! Ще пробвам.

    П.П. Всъщност, като се замисля това, което прави моята диагностика, не е ли същото?! Осъществява комуникация и конфигурира модулите? Надявам се с M.E.S. да се получи. Така или иначе ще е добре да го имам!
    Last edited by vanboy; 10-03-2020 at 16:57.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не знам, какво точно може да прави "твоята диагностика", но сигурният начин е през MES.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Сега се ровя и ми изскачат два вида ELM 327
    : Този: https://sklad66.com/cms/Multiecuscan...Bluetooth.html

    И този: https://www.olx.bg/ad/ustroystvo-za-...tml#b3fc1924e5

    Първия-по-големия сигурно ще е по-добър?
    Last edited by vanboy; 10-03-2020 at 17:11.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Този първият ще стане, ако му се премахне един резистор вътре.
    За втория, не знам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    започва да се пристрастява vanboy's Avatar
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Бургас
    Posts
    78

    Default

    Дано не ставам досаден с въпросите си, но...Аз не знам кой точно резистор ще трябва да премахна. А мисля да го поръчам туй по-голямото. Би ли ме осветлил как да го накарам да заработи след като го купя? А ако ти можеш да извършиш това премахване или пък имаш готов такъв, бих го купил от теб?

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Резисторът е със стойност 120 Ома (на него пише "121" ) и е свързан между пинове 6 и 14 от OBD2 конектора. Ако постнеш ясна снимка на платката (има разновидности), мога да те ориентирам, къде стои.

    В момента ми е трудно да ходя до еконт, иначе бих ти пратил моя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •