Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 125

Thread: алфа 159 избор светлини

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Може би е въпрос на желание ... продават се. Не са от марковите филипс и осрам .. но се намират.
    На старата ми 145 като я купих през тях не се виждаше крушката, замъглени. Изчистих ги и светнаха.
    При тази, няма никакви следи от замърсявания, вижда се вътре съвсем ясно.
    Аз съм доволен от xenon на 159 свети много добре.
    Прави ми впечатление, че на 145 като включех на дълги никой не устояваше насреща.
    При 159 карам по магистралата дори в лявата лента и не примигват - не злоупотребявам разбира се.(видимо се забелязва, че са по- слаби дългите.)
    Ако изгори някоя .. недай боже .. ще пробвам с 55w
    Моите също бяха видимо чисти и нямах проблем с осветлението. Но като ги отворих лупата и от двете страни беше леко опушени, както и рефлектора. Сега нямат и прашинка и ефект от забърсването има... Едни 10% се уплътни светлината.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Някой да е пробвал да слага LED крушки на дългите?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Мноу пара истинските и се спрях, само на габаритите набих осрам LED

  4. #34
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Някой да е пробвал да слага LED крушки на дългите?
    Не светят ли стандартните ?
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #35
    Младши алфист Galin69's Avatar
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Плевен
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Някой да е пробвал да слага LED крушки на дългите?
    Аз сложих Led на дългите , цената за двете е 110лв от български сайт с 2 години гаранция
    Резултат: много силна ярка бяла светлина, според мен лек недостатък е не чак толкова добрата далекобойност ( според мен идва от това че самия рефлектор не е за Led крушка) затова продължих с филмите сложих и Bi-xenon лупи от някъкъв Mercedes ML W164 Facelift на късите и купих крушки D2S "Osram Night Breaker Laser Xenarc Next Generation" (скъпи са но опрефелено ефекта е вече голям ако ти се влиза във филми бих помогнал

  6. #36
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Galin69 View Post
    Аз сложих Led на дългите , цената за двете е 110лв от български сайт с 2 години гаранция
    Резултат: много силна ярка бяла светлина, според мен лек недостатък е не чак толкова добрата далекобойност ( според мен идва от това че самия рефлектор не е за Led крушка) затова продължих с филмите сложих и Bi-xenon лупи от някъкъв Mercedes ML W164 Facelift на късите и купих крушки D2S "Osram Night Breaker Laser Xenarc Next Generation" (скъпи са но опрефелено ефекта е вече голям ако ти се влиза във филми бих помогнал

    Благодаря за споделеното. То се припокрива и с моите наблюдения за липса на "далекобойност". Очевидно ще се ориентирам към халогенни с повишен интензитет. В предвид рядкото ползване на дългите, с би-ксенон система, няма да се занимавам.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #37
    Младши алфист Galin69's Avatar
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Плевен
    Posts
    5

    Default

    Да просто самите рефлектори и лупа за оригиналния лед фар няма нищо общо с нашите, но така както го направих и като светнат четирите фара на дълги става ден, много съм доволен, Led-a прави хубава бяла светлина а bi-xenon лупите с тази крушка свети и на дължина и се умешват много добре

  8. #38

    Default

    В оригиналния биксенонов фар в секцията на "дългите" крушката е Н1(на обикновения фар е Н7) и абсолютно нищо не прави, е за премигване е супер ... Та аз сложих осрам блу интенз Н1 и стана горе долу добре... Та за някакви лед за там не е лоша идеята, като няма да пречат на никого и не изискват настройка.... Таа какви лед лампи си сложил колега? Ей така да си знаем
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #39
    Младши алфист Galin69's Avatar
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Плевен
    Posts
    5

    Default

    Незная имам ли право да покажа но ако е грешка нека го махнат админите, за което се извинявам, иначе сложих това: http://luxled.net/product/1052/h7-le...rix-seria.html

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    След очакваното разочарование от LED крушките и решението ми да се върна към ксенон, но по-качествен, си взех 55W AC Raytech. "Лабораторното" измерване показа, че той е с 87% по-силен от стария ми а той (старият) светеше по-добре от LED - овете. Сега чакам малко по-подходящи атмосферни условия за да извърша монтажа.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    След очакваното разочарование от LED крушките и решението ми да се върна към ксенон, но по-качествен, си взех 55W AC Raytech. "Лабораторното" измерване показа, че той е с 87% по-силен от стария ми а той (старият) светеше по-добре от LED - овете. Сега чакам малко по-подходящи атмосферни условия за да извърша монтажа.

    От България ли ги поръча ?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да.

    https://www.xenon.bg/product/1205/ra...garantsia.html

    Взех такъв от 4300К. Има известни несъответствия в описаните електрически параметри но важното е, че нещото, за разлика от китайщините, си съответства на заглавието.
    Last edited by ecotronic; 18-01-2020 at 11:29.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Аз също съм с Raytech но 35W. Бих казал че за китаец, свети повече от добре.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  14. #44
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Не знам, но тези китайски който купих +60% явно си ги имат.
    SUKIOTO
    Като карам в лявата лента (понеже вечер няма движение в нашата част, а има неравности доста) по магистралата и съм по надолнище, някой от идващите от долу пресветват. Със старите Osram никой не ми е пресветвал(вероятно изветрели).
    Светят направо супер.
    Като си карам в дясната лента, никой не ми пресветва от насрещните или някой пред мен.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #45

    Default

    Реших да пробвам да сложа старите крушки, които махнах и сложих алиекспрес крушки. Едната крушка е Осрам, а другата е Филипс обикновен D1s крушки.

    Днес купих и Осрам +200% лазер. Първите 2 снимки са на Лазера в ляво и китайската крушка в дясно.
    3-тата снимка е само на Филипса на десният фар
    4-тата е само на обикновения Осрам на десният фар
    5-тата е на Лазера+200
    6-та и 7-ма са на Осрам +200 и обикновеният Осрам.
    Реших и така да си оставя колата с тази комбинация.

    Click image for larger version. 

Name:	Ляво Осрам +200, дясно китаец.jpg 
Views:	54 
Size:	92.2 KB 
ID:	171020Click image for larger version. 

Name:	Osram vs Kitaec.jpg 
Views:	49 
Size:	92.4 KB 
ID:	171021Click image for larger version. 

Name:	Philips. original.jpg 
Views:	48 
Size:	96.0 KB 
ID:	171022Click image for larger version. 

Name:	Osram original.jpg 
Views:	45 
Size:	94.2 KB 
ID:	171023Click image for larger version. 

Name:	Osram +200.jpg 
Views:	48 
Size:	96.7 KB 
ID:	171024Click image for larger version. 

Name:	Osram+200 vs osram 2.jpg 
Views:	46 
Size:	72.4 KB 
ID:	171025Click image for larger version. 

Name:	Osram +200 vs osram.jpg 
Views:	49 
Size:	62.0 KB 
ID:	171026
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •