Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 125

Thread: алфа 159 избор светлини

  1. #1

    Default алфа 159 избор светлини

    Здравейте, колеги помогнете ми какви светлини да сложа за отпред, защото слабичко ми светят ксенон или лед и какви модели важно е и да заслепявам останалите с някакви китайски ментаци,благодаря предварително!

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    55W AC <5000K ксенон.

    Китайски става, но не взимай от най-евтините, гледай рейтинга на продавача и чети евентуални отзиви.

    LED аз не бих сложил, защото останалото по фара не е пригодено да работи с LED.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Доколкото знам, трябва да е H1 крушката, както е посочено на снимката, а не H7...
    https://images.esellerpro.com/2726/I...aleTFL0602.jpg Ето и дупчицата, където влиза... Точно за H1 си е..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Да използвам темата - някой може ли със сигурност да каже какви са крушките на фаровете за мъгла който се намират най-отдолу, тези с хромираните кръгове около тях.

    По книжка са H7, но в същото време картинката с буква "E" изобразява крушка само с едно краче/цокъл - коя от двете крушки е -прилагам и прикачен файл изрезка от ръководството за ползване на 159-ка да погледнете:

    Attachment 169799
    H1...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5

    Default

    Значи няма проблем да е 55w? Като си купувах исках такива, но ми казаха, че нагрявали и щели да заминат...и да взимам 35w...ако няма проблеми с 55 и аз ще взема?

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Може да прегряват, ако ги ползваш като дневни светлини в летните жеги. Но това е валидно и за халогенните крушки.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Тоест слагам едни дневни светлини и си свиркам?

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Според мен, най-доброто решение за дневни светлини за този кораб, са двуцветните LED крушки в средния фар.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Има много добри китайски ксенони с бърз старт. Дали 35 или 55 е общо-взето все тая на лупите. Ако обаче лупите са с изгорели рефлектори и 100 вата да сложиш е безсмислено.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    55W AC <5000K ксенон.

    Китайски става, но не взимай от най-евтините, гледай рейтинга на продавача и чети евентуални отзиви.

    LED аз не бих сложил, защото останалото по фара не е пригодено да работи с LED.
    Защо не е ОК да се сложат ЛЕД къси светлини според теб?

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Защото фарът е оптична система (рефлектор + лупа + стъкло), която, в случая, е проектирана така че източникът на светлина да се намира във фокусния център на рефлектора. С крушка с нажежаема жичка и с ксенонова, това е изпълнимо, но при LED, обемът от който се излъчва светлината е доста по-голям и като така само малка част от него се намира във фокусния център. Това води до невъзможност светлинния поток да се фокусира (насочи) по правилния начин. Резултатът е светлинно петно с размазани контури.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    И аз ще потвърдя, че LED крушките не светят добре на този фар. Пробвах на късите и установих,че светят слабо и има тъмни петна следователно пак си се върнах към обикновените крушки
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    При заводското изпълнение на фарове с led източници, един от подходите е да се правят малки рефлектори при които led източникът, бидейки също малък, стои във фокусния център а целият фар се състои от множество такива рефлектори. Това пък отваря нови възможности, управлявайки отделните източници да се постигне динамично променяща се (адаптивна) осветеност. Е - един такъв фар струва една шапка пари, но това са подробности


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Фаровете можеше ли да се свалят отделно без да се сваля броня или каквото и да е друго, че смятам до 1 месец да ги свалям и да ги почистя отвътре, като едновременно с това ще видя какво е състоянието на отражателите на късите светлини които най-много се използват?
    Не, освен ако не си напреднал гинеколог, въоръжен с подходящите инструменти

    Бронята се сваля много лесно (15 минути).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Аз също пробвах с лед крушки и беше мн кофти...ммм относно ксенона има значение каква е крушката, като не говоря зза ватовете а за самата крушка...първоначално бях с крушките, които ми дадоха с ксенона и светеше слабо, след което си взех други крушкки и разликата беше осезаема, светеха буквално 2 пъти по силно и по наситено като първите, вечер на осветен булевард не се различаваха по асвалта от светлината на уличните лампи а тези, които взех след това светеха силно дори по осветениете пътища...без да искам счупих едната и си взех нов комплект същите уж, от същия човек, но светеха по различен начин, доста по-слабо и дори и цветово се различават нз защо така се получи...тааа определено има значение крушката

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •