Results 1 to 15 of 125

Thread: алфа 159 избор светлини

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default алфа 159 избор светлини

    Здравейте, колеги помогнете ми какви светлини да сложа за отпред, защото слабичко ми светят ксенон или лед и какви модели важно е и да заслепявам останалите с някакви китайски ментаци,благодаря предварително!

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    55W AC <5000K ксенон.

    Китайски става, но не взимай от най-евтините, гледай рейтинга на продавача и чети евентуални отзиви.

    LED аз не бих сложил, защото останалото по фара не е пригодено да работи с LED.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Значи няма проблем да е 55w? Като си купувах исках такива, но ми казаха, че нагрявали и щели да заминат...и да взимам 35w...ако няма проблеми с 55 и аз ще взема?

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Може да прегряват, ако ги ползваш като дневни светлини в летните жеги. Но това е валидно и за халогенните крушки.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Тоест слагам едни дневни светлини и си свиркам?

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Според мен, най-доброто решение за дневни светлини за този кораб, са двуцветните LED крушки в средния фар.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    50

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    55W AC <5000K ксенон.

    Китайски става, но не взимай от най-евтините, гледай рейтинга на продавача и чети евентуални отзиви.

    LED аз не бих сложил, защото останалото по фара не е пригодено да работи с LED.
    Защо не е ОК да се сложат ЛЕД къси светлини според теб?

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Защото фарът е оптична система (рефлектор + лупа + стъкло), която, в случая, е проектирана така че източникът на светлина да се намира във фокусния център на рефлектора. С крушка с нажежаема жичка и с ксенонова, това е изпълнимо, но при LED, обемът от който се излъчва светлината е доста по-голям и като така само малка част от него се намира във фокусния център. Това води до невъзможност светлинния поток да се фокусира (насочи) по правилния начин. Резултатът е светлинно петно с размазани контури.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    И аз ще потвърдя, че LED крушките не светят добре на този фар. Пробвах на късите и установих,че светят слабо и има тъмни петна следователно пак си се върнах към обикновените крушки
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При заводското изпълнение на фарове с led източници, един от подходите е да се правят малки рефлектори при които led източникът, бидейки също малък, стои във фокусния център а целият фар се състои от множество такива рефлектори. Това пък отваря нови възможности, управлявайки отделните източници да се постигне динамично променяща се (адаптивна) осветеност. Е - един такъв фар струва една шапка пари, но това са подробности


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    Доколкото знам, трябва да е H1 крушката, както е посочено на снимката, а не H7...
    https://images.esellerpro.com/2726/I...aleTFL0602.jpg Ето и дупчицата, където влиза... Точно за H1 си е..
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Да използвам темата - някой може ли със сигурност да каже какви са крушките на фаровете за мъгла който се намират най-отдолу, тези с хромираните кръгове около тях.

    По книжка са H7, но в същото време картинката с буква "E" изобразява крушка само с едно краче/цокъл - коя от двете крушки е -прилагам и прикачен файл изрезка от ръководството за ползване на 159-ка да погледнете:

    Attachment 169799
    H1...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •