Results 1 to 9 of 9

Thread: Alfa Romeo GT за първа кола

  1. #1

    Default Alfa Romeo GT за първа кола

    Здравейте! Скоро взех книжка и съм се спрял на Alfa Romeo GT за първа кола, 1.9 двигателя. Моля за мнение дали колата е подходяща за млад шофьор, защото моят скромен опит е само с учебната кола - Пежо 307. Не знам как е и от към разход за поддръжка(все още разчитам на родителите ми за пари) . Бюджетът ми е 6000 +/- 200-300лв
    Благодаря предварително

  2. #2

    Default

    Приятна кола е ГТ-то и не е особено скъпа за поддръжка, но за първа кола има един много голям недостатък - частите по купето са редки и се намират трудно(и скъпо). Тоест, ако счупиш броня или фар, смачкаш калник или врата, те чака едно дълго обикаляне по моргите докато намериш това, което ти трбява.
    Колкото и да я пазиш, знай, че всеки е очукал първата си кола.

    Затова на твое място аз бих се насочил към 156 или 147 (под ламарините и трите са що-годе еднакви).

    И в никакъв случай не си давай всичките пари за покупка на колата. Предвиди поне едни 300-400лв за окачване, 300-400лв за обслужване и имай едни 600-800 спестени за някой изненадващ ремонт (съединител, турбо, дюзи, дебитомер, термостат, някой датчик и т.н...). Отделно и парите за регистрация, застраховки, винетки и прочее си ги смятай сам.

  3. #3

    Default

    Мога да ти продам моята 156 комби безнин-газ. Идеална е откъм мотор и вървеж, единствено предницата има да се барне, но ти влиза в бюджета не ами на половина. Ако искаш пиши ЛС. Единствената причина да я продам, е че смених марката (не ми се карайте нека има разнообразие ) и съответно тази отива за продан (няма да плащам данъци на две коли я).

    Иначе относно GT - има добър, младежки вид, но наистина е по-рядка, докато 147/156 са повече "ширпотреба". Плюса на 156 и то комби (не само щото продавам моето, говоря реално) е... че е комби и поне има някакъв багажник. Имал съм 147 , наистина върви, икономичен 1.6 мотор 120 коня - като изключим пикливата електроника (по мое мнение - уж по-нова, пък доста по-зле от на 156) е готина и доставя удоволствие, самия волан е и по-лек и за нов шофьор е страшна оферта. Обаче...е хеч и при всеки опит да натовариш поне някакъв багаж разбираш, че... не можеш. Особено 147 с тоя дребен багажник колкото да го имаш. Препоръчвам ти 156 SW (дори да не е моята, не казвам задължително моята - обяви бол) защото поне си имаш пространство и вътре, и като багажник. Отделно (личен вкус) като съединител и отделяне 156 ми допада повече, волана е минимално по-тежък от на 147 което след седмица не се усеща (даже ти няма да го разбереш, защото не си имал 147).

    Избора е твой - пиши ми на ЛС ако искаш да се разберем. Освен предница и едно обслужване (това без значение коя кола ще вземеш, а в случая и алфа - то няма алфа дето не иска нещо в окачването) нямаш друго. И си на половина на бюджета си - че остане яко за газ. Избора е твой. GT е 156 със салон на 147 и две врати, доста по-рядка, по-скъпа...и ще ти отеснее.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  4. #4
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Колегата е на 18 години, май комби няма да му е нужно скоро.
    ГТ-та за части се намират, наистина са доста по малко са от 156-ците, но това далеч не е рядък автомобил. Каско задължително и проблем няма да имаш.

  5. #5
    започва да се пристрастява NikMar's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Габрово
    Posts
    81

    Default

    На тези години май ще му е добре с комбито ще му събере яка музика в багажника, съдя по моя син.

  6. #6
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Аз мисля, че каквато и да вземе ще му харесва. И аз съм на 20 години, бюджетът ми беше доста по-малък и взех комби и не съжалявам. Доста пъти ми влезе в употреба В началото си мислих, че ще изглежда малко странно, обаче и всичките ми приятели отбелязват, че дори комбитата на алфите са много красиви. Все пак си вземи кола за 70% от бюджета, като предвиди разходи по обслужване, регистрация и евентуални ремонти. За 6 хиляди може да си вземеш повече от перфектна кола. За разход зависи колко ти е тежък крака. Аз като я взимах колата и на борда показваше 5.6 среден, а аз не съм падал под 6.6. Частите не са скъпи, но не са и от най-евтините. Примерно термостат на коли от същия клас от ВАГ-а е около 30лв, при нас е около 100. Ако пък намериш кола от фен(както аз направих) шансът ти да се задържиш на марката е доста по-голям, защото от автокъщите продават големи кенефи.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  7. #7

    Default

    Човека иска ГТ - купе, вие го съветвате за комбита, направо ми стана тъжно

    Алфите са за кеф и гъзария - купе или седан, може и някой спайдър.
    За товарене си има Зафири, Еспейси, УАЗки, ГАЗки, Камази и т.н....

  8. #8
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Защо не разгледаш Punto-Grande, Evo, примерно около 2010г. 1,4@16V или ако искаш дизел - 1,3Mjet в последствие с ремапче. За градска кола е повече от перфектна. Е освен ако не си с трицифрено тегло
    Имай предвид от гледна точка на разходите (Данък, ГО, Каско, ГТП, Винетка) е сигурно около 850лв./год. ако се регистрира на току що взел книжка шофьор.
    Last edited by Friday; 03-04-2019 at 16:00.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  9. #9

    Default Съвет, Помощ Благодаря ви!!! 😊 И как се проверява това цф3/4 и какво е?

    Извинявам се предварително понеже я побликивах и на друго място.
    Здравейте понеже съм нов и пиша за първи път.
    Искам да си купя Alfa romeo GT 1.9 150коня от София съм. В мобилето има една страница с такива. Някой може ли да ме посъветва какво да им гледам...
    Или ако някой е ходил да гледа някоя да каже как е благодаря ви. И се изви явам ако има грешки или направя пост на неправилното място благодаря!
    Това са колите който съм харесал по обяви.
    https://m.mobile.bg/details/11557384422076577
    https://m.mobile.bg/details/11504528077001429
    https://m.mobile.bg/details/11539683263512498
    https://m.mobile.bg/details/11510155186201595
    Ето тези са ако някой е гледал някоя друга може да каже.
    Много ви благодаря

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •