Results 1 to 12 of 12

Thread: Alfa Romeo 147 jtd vs Alfa Romeo 147 jtd facelift разлики ?

  1. #1

    Default Alfa Romeo 147 jtd vs Alfa Romeo 147 jtd facelift разлики ?

    Здравейте.
    От известно време живея в Западна Европа и планирам при завръщането в бг да си дойда с купена 147 ца (пълна сервизна история , възможно по малко предишни собственици и т.н.).
    Говорим само за малкия дизелов мотор 115 , 120 к.с. Въпросите ми са следните:
    1)Освен видимата промяна във фаровете има ли нещо друго с което фейслифта да е по различен?
    2)Разлики между 115 и 120 к.с. мотор?
    3)На лице ли са при фейса от последните години разни излекувани ни болести , по -добра сглобка и т.н.?
    Питам не за друго ...а понеже не виждам смисъл да давам 1000 евра плюс , минус за едните фарове само..

  2. #2

    Default

    Здравей, болестта е окачването и не е лекувано нито преди, нито след фейслифта.



  3. #3

    Default

    Ако окачването е приоритет на човека алфата въобще не е марка... който и да е модел...гордостите на марката са десетки но окачването не е едно от тях.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  4. #4

    Default

    Напротив, окачването като поведение си е супер, просто имитацията на пътища и частите ментаци в държавите от Третия свят като нашата не му се отразяват добре на издръжливостта.



  5. #5
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Напротив, окачването като поведение си е супер, просто имитацията на пътища и частите ментаци в държавите от Третия свят като нашата не му се отразяват добре на издръжливостта.
    Съгласен,но това от доста години се наблюдава не само при алфа,новите автомобили едва изкарват 100 000 км. и се разтропват.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  6. #6

    Default

    Понеже доста се говори за проблеми при 147 в електрониката , при фейслифта положението не е ли поне малко по- добро?
    Има ли нещо по разлино межди 115 коньовия двигател jtd и 120 jtd , освен 5 те конски сили разбира се?

  7. #7

    Default

    Кви са па тея проблеми в електрониката? За мен съвсем стандартни и за всякакви други марки, нищо в повече.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by gogogo79 View Post
    Понеже доста се говори за проблеми при 147 в електрониката , при фейслифта положението не е ли поне малко по- добро?
    Има ли нещо по разлино межди 115 коньовия двигател jtd и 120 jtd , освен 5 те конски сили разбира се?
    Не бих казал че е проблемна в това отношение, просто не взимай милионник.
    По електрониката единствено съм имал проблеми с разпознаването на ключа в студените сутрини поради заминаващ си акумулатор, след смяна вече два месеца никакви проблеми.



  9. #9

    Default

    120hp е евро 4, тоест облекчение в данъка с новия закон. При мен усезаемо, 40 лева надолу.

  10. #10
    започва да се пристрастява B&V's Avatar
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Варна
    Posts
    92

    Default

    Здравей колега, изрично си писал, че те интересува само 115 и 120 к.с., но преди фейса няма 120 к.с. Има един много интересен и хубав мотор, преди фейса, а именно 140 к.с. 16V jtd. Горещо го препоръчвам. Ако не ти е проблем визията, общо взето разликите са козметични.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 16 V

  11. #11

    Default

    Благодарен съм на всички ,които са споделили мнение по темата ми. За мен този форум от всички автомобилни е форума с най - френдли настроени участници.
    Причината да предпочитам най- малките дизелови двигатели на 147 е ,че като вървеж ми се струват пооовече от достатъчни ! Карал съм съвсем малко такава Alfa (115 коня) и бях очарован от набирането . Направо не ми се вярваше. Още повече ,че собствената ми кола тогава беше Audi a3 8L 1.9 tdi 110 к.с. При положение ,че става въпрос за един от най- легендарните двигатели на ВАГ само 5 коня по – малко , разликата във вървенето ми се стори осезаема.
    Причината да ме спира да искам двигател 1.9 jtd 140 или 150 коня е ,че според някои бг видео блогъри по- големия 1.9 jtd 16v , e по- скъп за подръжка и като евентуални ремонти..

    https://www.youtube.com/watch?v=dOCiHM4VjmA&t=295s На това клипче между 6 та и 7 ма мин. Говори за разликите межди 8v 120 к.с. и 16v 150 к.с.
    Иначе определено би ми харесало 6 та скорост и т.н. Ще съм благодарен ако споделите , кое по точно му е по скъпото на подръжката и евентуалните ремонти.

  12. #12

    Default

    Ако може някой да изкаже мнение за тази обява дали си струва цената https://www.facebook.com/marketplace...8785807875383/ 700 евро.
    Доколкото разбрах е с проблем в дюзите. Дава като бонус май и някакви дюзи които били ок за колата.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •