Results 1 to 15 of 29

Thread: Носачи за АР 147 2008 1.9 jtdm 8v

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Носачи за АР 147 2008 1.9 jtdm 8v

    здравеите
    Предстои ми сменяне на ходовата част на горе-посочената АР.Моля някой който е използвал носачи Starline и ATEC да каже личното си мнение.Има доста отзиви но всички си противоречат, изчетох доста.

    П.С ако това е грешното място на темата моля модератора да я премести в правилния раздел.
    Благодаря

  2. #2

    Default

    Теми за носачи има много.
    Общо взето и старлайна и атека са долни боклуци. Но май атека са една идея по-свестни.
    Новите ги прегледай и ги смажи преди монтажа и може и да изкарат 2-3 години.

  3. #3
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    А защо трябва да се взимат нови носачи? Ако не са счупени, може да смениш тампоните.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  4. #4

    Default

    Идеята е някой който ги е слагал да каже мнение.Носачите са здрави но шарнирите са много зле.От рециклиране файда няма.От това което изчетох по-добрите мнения са за Starline, че са боклуци ясно но с моите 10к км на година не виждам смисъл от 1000 лв за носачи.За 200 лв 3 носача и 2 биалетки мисля че и 20к да изкарат пак е добре само да не се разклопа след 500 км това ми е мисълта.
    Last edited by Iglogovski; 10-04-2019 at 16:40.

  5. #5

    Default

    Аз имам един долен АТЕК и един долен Старлайн.
    АТЕК-а пасна като оригинален. На Старлайна не му съвпадаха точно дупките и едната гайка се скъса при монтажа, беше само с една капка заварка.

    Горните са ми ТРВ и при тях всичко е наред.

    До тук над 30 000км и още никой oт 4-те не се е разтропал, ама докога ще е така, не знам.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    6

    Default

    Аз ползвам носачите на АТЕС, горните към момента са на 38 000 км, а долните над 50 000 км до тук. Като се има предвид цената, за която съм взел цялото окачване с двете биалетки - 190 лв с доставката, направо не мога да кажа негативно мнение
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S ECO 16v

  7. #7
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Аз имам един долен АТЕК и един долен Старлайн.
    АТЕК-а пасна като оригинален. На Старлайна не му съвпадаха точно дупките и едната гайка се скъса при монтажа, беше само с една капка заварка.

    Горните са ми ТРВ и при тях всичко е наред.

    До тук над 30 000км и още никой oт 4-те не се е разтропал, ама докога ще е така, не знам.
    Стига глупости моето момче....сменял съм носачи на 155, 156, 147....ама да скъсаш ГАЙКА.....ми е много интересно...!!!.....я ми покажи коя гайка скъса.....и нека правим някаква разлика м/у болт и гайка.....и да не говорим найзуст....
    п.п..трв и лемфьордер са най качествени...те сега са едно...говоря за БГ пазара...интернет пазара си е жмел и т.н..качество у нас за части отдавна няма.....хубаво е, че останаха някой други добри механици.....за да ти препоръчат какво да сложиш, според опита си...
    Last edited by Бобби; 13-04-2019 at 20:47.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •