Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29

Thread: Носачи за АР 147 2008 1.9 jtdm 8v

  1. #1

    Default Носачи за АР 147 2008 1.9 jtdm 8v

    здравеите
    Предстои ми сменяне на ходовата част на горе-посочената АР.Моля някой който е използвал носачи Starline и ATEC да каже личното си мнение.Има доста отзиви но всички си противоречат, изчетох доста.

    П.С ако това е грешното място на темата моля модератора да я премести в правилния раздел.
    Благодаря

  2. #2

    Default

    Теми за носачи има много.
    Общо взето и старлайна и атека са долни боклуци. Но май атека са една идея по-свестни.
    Новите ги прегледай и ги смажи преди монтажа и може и да изкарат 2-3 години.

  3. #3
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    А защо трябва да се взимат нови носачи? Ако не са счупени, може да смениш тампоните.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  4. #4

    Default

    Идеята е някой който ги е слагал да каже мнение.Носачите са здрави но шарнирите са много зле.От рециклиране файда няма.От това което изчетох по-добрите мнения са за Starline, че са боклуци ясно но с моите 10к км на година не виждам смисъл от 1000 лв за носачи.За 200 лв 3 носача и 2 биалетки мисля че и 20к да изкарат пак е добре само да не се разклопа след 500 км това ми е мисълта.
    Last edited by Iglogovski; 10-04-2019 at 17:40.

  5. #5

    Default

    Аз имам един долен АТЕК и един долен Старлайн.
    АТЕК-а пасна като оригинален. На Старлайна не му съвпадаха точно дупките и едната гайка се скъса при монтажа, беше само с една капка заварка.

    Горните са ми ТРВ и при тях всичко е наред.

    До тук над 30 000км и още никой oт 4-те не се е разтропал, ама докога ще е така, не знам.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Sofia
    Posts
    6

    Default

    Аз ползвам носачите на АТЕС, горните към момента са на 38 000 км, а долните над 50 000 км до тук. Като се има предвид цената, за която съм взел цялото окачване с двете биалетки - 190 лв с доставката, направо не мога да кажа негативно мнение
    Alfa Romeo 147 1.6 T.S ECO 16v

  7. #7

    Default

    Ясно колеги, това е ще ги пробвам и аз.
    Харесал съм един младеж от olx 3 броя носачи и 2 биалетки 200 лв .
    Видях че има и китайски които се предлагат за ATEC моля да кажете какви белези да гледам за да съм сигурен че не са най-китайските ��

  8. #8

  9. #9
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Аз имам един долен АТЕК и един долен Старлайн.
    АТЕК-а пасна като оригинален. На Старлайна не му съвпадаха точно дупките и едната гайка се скъса при монтажа, беше само с една капка заварка.

    Горните са ми ТРВ и при тях всичко е наред.

    До тук над 30 000км и още никой oт 4-те не се е разтропал, ама докога ще е така, не знам.
    Стига глупости моето момче....сменял съм носачи на 155, 156, 147....ама да скъсаш ГАЙКА.....ми е много интересно...!!!.....я ми покажи коя гайка скъса.....и нека правим някаква разлика м/у болт и гайка.....и да не говорим найзуст....
    п.п..трв и лемфьордер са най качествени...те сега са едно...говоря за БГ пазара...интернет пазара си е жмел и т.н..качество у нас за части отдавна няма.....хубаво е, че останаха някой други добри механици.....за да ти препоръчат какво да сложиш, според опита си...
    Last edited by Бобби; 13-04-2019 at 21:47.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #10

    Default

    10 000км съм минал от смяната с Atec, за това мнението ми не е особено меродавно, но за 250лв целия комплект, ако изкарат още толкова ще съм доволен.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Стига глупости моето момче....сменял съм носачи на 155, 156, 147....ама да скъсаш ГАЙКА.....ми е много интересно...!!!.....я ми покажи коя гайка скъса.....и нека правим някаква разлика м/у болт и гайка.....и да не говорим найзуст....
    Дъртия неграмотник, пак се обаждаш неподготвен. На единия тампон на долния носач има заварени гайки върху планка. На старлайн носача едната гайка имаше само една малка капка заварка и при завиване на болта, заварката се скъса.
    Ето, гледай:
    Click image for larger version. 

Name:	AF-020 tampon preden lqv nosach Alfa Romeo 147 156 GT-500x500.jpg 
Views:	46 
Size:	92.8 KB 
ID:	169950Click image for larger version. 

Name:	gaika.jpg 
Views:	60 
Size:	41.7 KB 
ID:	169951

    Айде, стига глупости и да не говорим "найзуст" .

  12. #12
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Дъртия неграмотник, пак се обаждаш неподготвен. На единия тампон на долния носач има заварени гайки върху планка. На старлайн носача едната гайка имаше само една малка капка заварка и при завиване на болта, заварката се скъса.
    Ето, гледай:
    Click image for larger version. 

Name:	AF-020 tampon preden lqv nosach Alfa Romeo 147 156 GT-500x500.jpg 
Views:	46 
Size:	92.8 KB 
ID:	169950Click image for larger version. 

Name:	gaika.jpg 
Views:	60 
Size:	41.7 KB 
ID:	169951

    Айде, стига глупости и да не говорим "найзуст" .
    Гайката не се е скъсала......това е вид контра, но както и да е не ми се спори с особено грамотен в интернет....доказал се редица пъти с глупости който е написъл.....
    Не съм виждъл скъсана гайка....да и се изрони резбата...да, ама да я скъсаш като болт не.....и нека грамотният да се изразява технически, а не да си бърка в носа и да се прави на всезнайко....
    Last edited by Бобби; 14-04-2019 at 15:17.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #13

    Default

    Бобби ти девствен ли си ве? Бахти вниманието за неква гайка!? Айде стегни се и стига си спамил, че съвсем стана за резил.

  14. #14
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    .....
    Last edited by Бобби; 18-04-2019 at 17:38.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #15

    Default

    Явно ти го е сложил накриво, щом толкова си се засегнал? Или е наранил чувствата ти? Както и да е, с твоите смешни познания, не можеш да дадеш дори за съвет на начинаещ за избор на кола. Трай си там и кажи на мама да ти донесе бира, че много се напиняш.
    Last edited by hannoslm; 16-04-2019 at 09:32.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •