Results 1 to 6 of 6

Thread: Alfa 147 JTDm 8v турбо

  1. #1

    Default Alfa 147 JTDm 8v турбо

    Гореспоменатата кола започна да издава доста неприятни звуци от турбината, която се оказа, че има значим радиален луфт. Разхода на масло ми е около 600гр. за 10 000км, но звука започна да се влошава и вероятно скоро ще изпуши. До колкото прочетох, имам три варианта. Първия е турбина на старо, но до колкото разбрах пасва само от 8V моторите заради захващането към колектора. А и за моята (120 коня), серийния номер на турбината е с една буква повече от на другите 8V мотори. Втория вариант е рециклаж, но нямам никаква идея къде, какви пари струва и така нататък, а най-важното е дали няма да умре скоро след това. Уж дават гаранция 6 месеца, но за тези месеци минавам около 10 000км, а ако се счупи за толкова пак няма да е ок. Третия вариант е някоя афтърмаркет, които вървят между 800 и 1000лв, но не разбрах нови ли са или са някакъв заводски рециклаж. Другото, което ме тормози е, че колата е на 184 000 км (реални), което ми се струва малко за да даде фира това турбо. Четох за някакви маслени магистрали и филтри, които трябвало също да се сменят, но не съм съвсем наясто кое, как и защо. Моля за съвет кое е най-безболезненото в създалата се ситуация .

  2. #2

    Default

    Ти по-добре се обърнете към сервиз

  3. #3

    Default

    Турбо Хют ми беше първия избор, имат доста сериозна апаратура, но имам чувството, че цената за ремонта ще е близка до тази на нова турбина...

  4. #4
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Аз рециклирах моята в Турбо Хют. Смениха ми ос и ремонтен комплект за 380лв. Гаранцията е 1 година.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    44

    Default

    А колко време отнема цялата процедура по рециклиране при Турбо Хют и дали предлагат монтаж-демонтаж на турбото?
    П.С. става въпрос за 59тка в моя случай
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150hp

  6. #6
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by aironhight View Post
    А колко време отнема цялата процедура по рециклиране при Турбо Хют и дали предлагат монтаж-демонтаж на турбото?
    П.С. става въпрос за 59тка в моя случай
    Рециклираха ми я за един ден. Когато рециклираха моята не предлагаха демонтаж и монтаж, но ме насочиха към сервиз, в който си оставям колата и те поемат ангажимент да я свалят, да им я занесат, след рациклажа да я вземат и да я монтират. По спомен цялата процедура отне 3 дни. Преди да я рециклират ми се обадиха да ми кажат какво е за смяна, каква е цената и дали да я правят. Моята е на 20 000 км. след рециклиране вече и засега е ок.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •