Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Нов избор за 166 ца дизел

  1. #1

    Default Нов избор за 166 ца дизел

    Здравейте, нов съм у клуба, мислим да взимам една 166 ца, до колкото четох, този модел е с 2.4 GTD. Какво да гледам при избора й, какво да слушам, специфични проблеми и болежки на мотора и купето? Не и работи дистанционното на алармата, нещо за модул под задното стъкло споменаха! Огледалото вътре не се затъмнява, но това не ме плаши. Изобщо всичко за тоя модел би ми било полезно като съвет, като човек, който до сега е карал само едно рено туинго, тази кола ми изглежда космически кораб

    Благодаря предварително.

  2. #2

    Default

    Към много добра кола си се ориентирал. Най-големия ѝ проблем е кашкаваленото окачване - трябва внимателно да се огледа или най-добре да заделиш пари за смяна на всичко - носачи, амортисьори, тампони, абе всичко. Другия често случваш се проблем е разход на масло - трябва да се огледа внимателно, дали не е омаслен двигателя.

    За фейслифтовите версии, често се износват валовете (за двигателя с 20 клапана), като добавим и шибаните клапи, по-добре не се съсредоточавай върху тях, а гледай pre-facelift-овете.

    За 2.4 jtd е от първите комон рейл двигатели на алфа (след 1.9) и си има болежки, но нищо фрапантно.

    Ако харесаш кола, задължително сменяй ремъци+водна помпа.

  3. #3

    Default

    А какво е този фейслифт?

  4. #4

    Default

    моделите между средата на 2005 г. и 2007 г.

  5. #5

    Default

    Първо фейса е след 2003г.второ окачването въобще не е кашкавалено,напротив в сравнение с други Алфи е много здраво,трето дизел и харч на масло,значи си попаднал на кофти екземпляр иначе това не е проблем при JTD-то,виж при бензиновите е друга бира.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by hannoslm View Post
    Към много добра кола си се ориентирал. Най-големия ѝ проблем е кашкаваленото окачване - трябва внимателно да се огледа или най-добре да заделиш пари за смяна на всичко - носачи, амортисьори, тампони, абе всичко. Другия често случваш се проблем е разход на масло - трябва да се огледа внимателно, дали не е омаслен двигателя.

    За фейслифтовите версии, често се износват валовете (за двигателя с 20 клапана), като добавим и шибаните клапи, по-добре не се съсредоточавай върху тях, а гледай pre-facelift-овете.

    За 2.4 jtd е от първите комон рейл двигатели на алфа (след 1.9) и си има болежки, но нищо фрапантно.

    Ако харесаш кола, задължително сменяй ремъци+водна помпа.
    Кашкавалено окачване!? Харч на масло!? Алфа 166!?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Кашкавалено окачване!? Харч на масло!? Алфа 166!?!
    Пълни глупости говори тоя, гледал е 166 през крив макарон. Аз съм един от тези във форума, които карат най-дълго 166, за над 10 години и над 100к км съм сменил един горен носач само заради тампони и масло не гори, колата е над 350к км.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8

    Default

    Така де и аз това се опитвам да обясня.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  9. #9
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Взимай колата и не му мисли, кой каквото и да ти каже шанса да се прецакаш е винаги на лице...
    Аз си купих за втори път кола (пак Алфа) преди 6 месеца, първия път дори не знаех каква кола искам и попаднах на наистина запазен автомобил без никакви проблеми. Втория ми опит за покупка на Алфа Ромео, въпреки сериозната подготовка и четене, не е толкова успешен... новата ми придобивка иска доста инвестиция, за да бъде всичко наред.

    Но както каза един колега някъде в темите "Единственото нещо което не ми харесва в Алфата е че трябва да ми е неудобно от другите защото се налага да ми завиждат" (прекалено ми е сложно, да го напиша правилно)

    Успех с покупката!
    Last edited by Alfa User; 25-04-2019 at 10:44.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  10. #10
    започва да се пристрастява ildivvy's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    54

    Default

    И защо се отказа от марката? Имай предвид,че каквато и марка да си купиш,останалите винаги ще те наричат по някакъв,специфичен за марката,начин! На какво се спря? Форума е имал и по-добри моменти,но и сега си става.Въпроса е колко сериозно ще се отнесеш.Винаги има някой,който ще ти отговори с подобаваща сериозност! Освен това,за толкова години,би трябвало да знаеш,на кого мненията си заслужават и на кого не! Нечии мнения просто ги прескачаш и нещата се получават!
    BMW 318ti '96

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Преди да се набеди приемника (модула под третия стоп), трябва да се установи, дали дистанционното работи. Или поне микроключето, което се натиска чрез гумения бутон. Добре е да се премери и напрежението на батерията му.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Както и да е, на колата й предстои смяна на номера, миене и пране, обслужване и ще се похваля, то е ясно. Как да изчистя тавана, бившият собственик е бил някакъв безумен чичка, 68 ми набор, зодия риби, май на 11 ти март роден, заклет пушач, всичко е пропито с никотин. Дори копчетата на радиото лепнат....
    Last edited by Alfa User; 25-04-2019 at 10:44.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Ако трябва да избирам измежду кораб, каран от чичка пушач и такъв, каран от младенец, който 200 пъти е удрял прекъсвач, бих избрал първото.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Много правилно казано... но човек никога не знае! Климатроника нещо не духа топло сутрин ми се струва, но ще го мисля по-натам. Поне компресорът на климатика върти и работи.

  15. #15

    Default

    За да задуха топло трябва температура в охладителната течност,предполагам не мислиш че ще задуха веднага топло като домашен климатик.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •