Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: Нов избор за 166 ца дизел

  1. #31
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by driftmaster View Post
    Attachment 170120
    Здравейте отново.
    Оказа се, че е препоръчително да сменя ангренажния комплект, защото не е ясно кога точно е сменян преди мен от предходния по време собственик. Сдобих се с горните (на снимката) части в комплекта. Въпросът ми е, дали е редно да се смени и водната помпа? Твърдят, че е препоръчително? Има ли онлайн каталог, нещо като графични изображения на двигателя, където да придобия представа как точно се задвижва водната помпа?

    Преди да ме нападнете - не, няма да го сменям сам, но искам да имам поне елементарна обща култура кое къде... Благодаря предварително.
    http://www.poweritalia.com/day-to-da...at-poweritalia

    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #32

    Default

    Благодаря ви, колега!

  3. #33

    Default

    Здравейте отново! Ново 20 с тази "бегачка" моята. Изчезнаха показанията на таблото - скорост, обороти, ниво на горивото в резервоара, температура! Свети подсветката, но никакви индикации. Някой дали има идея на какво може да се дължи това? Опасявам се, че не съм добър по електротехника.
    Благодаря предварително.

  4. #34
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Провери F18 в таблото под волана. Броят се отляво надясно и отгоре надолу.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #35

    Default

    Боже, да не го бях правил!!!!
    Хора, защо в търговските вериги продават такива предпазители? ЗАЩО?
    Половината са стопени и са се разтекли по гнездата?!?! Това ми се е случвало вече с ония китайски боклуци от по левче за блистер предпазителчета, които ги продават в магазините за пиротехнически изделия в Илиенци!
    Мамка му!

    Бяха прекъснати предпазители №2 № 6 и № 7. № 18 е здрав, в смисъл телта, намотана на него е здрава.
    По схема виждам, че е редно на позиция № 6 да е 7,5 А, а тук се мъдри един 5А китаец!? Какво за бога ги е накарало да изгорят? Смених ги и всичко работи?! Дори осветлението на копчетата!
    Смених всички предпазители. Има ли на други места предпазители, както на немските варели? Да нямам изненади и на други места?

    Оффтопик!
    Забелязах едно сиво реле валео там. Ужас, а аз с такъв кеф се отървах от френските чикитарници!

    Благодаря на колегата за съвета, не бих се сетил.
    Last edited by driftmaster; 23-05-2019 at 10:20.

  6. #36
    започва да се пристрастява smc's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    85

    Default

    Има кутия с бушони и релета в моторния отсек и в багажника зад десния калник има също. Това реле ще изкара повече от тези на пазара, не го сменяй.
    Last edited by smc; 23-05-2019 at 10:51.
    Alfa Romeo 166 3.2TI

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •