Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Нов избор за 166 ца дизел

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by Trenkata View Post
    За да задуха топло трябва температура в охладителната течност,предполагам не мислиш че ще задуха веднага топло като домашен климатик.
    Мислех, че има отоплител като е климатроник или греша?

    Имам и някаква дупка до радиото отдясно, като слот за фонокарта, това пък за какво служи?

  2. #17

    Default

    166цата е най-добрата Алфа от фиатския период, поне според мен. Замислям се сериозно дали пак да не се върна на нея, с някой екземпляр от последните години. Виж големите бензинови мотори. Дизел на тези години си и котка в чувал, а последните модификации са със скапани скоростни кутии.

  3. #18
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by driftmaster View Post
    Мислех, че има отоплител като е климатроник или греша?

    Имам и някаква дупка до радиото отдясно, като слот за фонокарта, това пък за какво служи?
    Може да има отоплител, а може и да няма.
    Ако има би следвало да е Webasto. Включва само при температури под 5 градуса.

    Другото е слот за СИМ карта. Има го на тези с вграден телефон.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #19
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Да изпозлвам темата на колегата. След като се разделих с моята 2.0 ТС след 12 години вярна служба сега започнах да се оглеждам за друга. Бях се спрял на Федра, Улис и 159. Днес разгледах няколко екземпляра заедно с жената и варианта за Улис и Федра отпадна - според нея и според мен, въпреки, че ни трябва голяма колица, някак си тези ванове простеят. Гледахме и няколко 159, но доста занемарени и някак си по тясна вътре като че ли от 166-та. Тези дни ще погледна и една 2.4 JTD 166, чипосана до 230 к.с. уж, та не знам това дали е добре? С дизел не съм си имал работа засега, но ако ми хареса мисля да я взема и отново да се върна при 166. И въпроса е как е направен тоя чип, дали може да се върне до оригиналните си настройки? Възможно ли е да направил някакви поражения по двигателя, турбина? Това ме вълнува за момента...
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  5. #20

    Default

    Ако е чипосана грамотно бива,не че няма изненада от сорта на турбини,съединителни,вътрешни карета и още куп други.Ако си доволен от 166-та защо я продаде,ако е за да я смениш с по мощна съм съгласен.
    Аз имам Крома,огледай и няма да съжаляваш.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  6. #21
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by Trenkata View Post
    Ако е чипосана грамотно бива,не че няма изненада от сорта на турбини,съединителни,вътрешни карета и още куп други.Ако си доволен от 166-та защо я продаде,ако е за да я смениш с по мощна съм съгласен.
    Аз имам Крома,огледай и няма да съжаляваш.
    Моята беше технически топ. Имаше единствено забележки по боята и не ми се инвестираше в 20 годишна кола. Затова се реших да я продам. Спрях се на двата вана фиат и ланч и 159 и от вчера пак на 166. Пък и в интерес на истината ми се искаше колата да е с по-мощен двигател и друго да е по-нова година/ не че е гаранция, че няма да е по-зле, но все пак.../.
    Как се разбира дали е чипната грамотно? Някакви неща за които трябва да обърна внимание при огледа?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Грамотно чипване е относително понятие. За да може да се нарече грамотно, 1 - трябва да усещаш по-адекватно поведение на мотора във всички режими и 2 - чипването да не е прекалено агресивно. Демек трябва да е щадящо компонентите на мотора. Това второто няма как да го разбереш за 10 км пробег.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги днес огледах една 166 - 2.4 , 175 к.с фейс, автомат. Колата ми хареса изключително много. Двигателя работи доста добре, няма пушеци, само при по-бързо тръгване лек черен дим и това е. Автомата и той уж работи - на място като го пробвах нямаше притрисане на колата само усещане и то леко, че преминаваш през скоростите. Светлините са ксенон адаптивни. Единственото, което е като проблем, че климатика има нужда от ревизия, защото не духа студеничко. Не съм я напъвал иначе колата, но доста доволно си дръпаше. Няма тракания и скърцания, салона е перфектен, от вън няколко забележки по предната броня и капака от камъчета и такива неща. Обаче ми направи впечатление, че като че ли капака на пасажерският еърбег е някак си като тръгнал да се отваря. Погледнах я отпред няма удари, гредите са прави, отдолу е ок. На моята също беше леко в единия край тръгнал, но дали на тази не е просто от времето тази лека деформация. Аз ще я закача на компа и ще видя за какво иде реч, но все пак ако може да ми кажете и за какво друго да гледам ще съм ви благодарен, колеги!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  9. #24
    започва да се пристрастява smc's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    85

    Default

    И при мен долу вдясно също е леко по-голяма фугата. С времето се измятат леко.
    Alfa Romeo 166 3.2TI

  10. #25

    Default

    А с какви автомати са били оборудвани тези автомобили навремето?

  11. #26
    започва да се пристрастява smc's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by driftmaster View Post
    А с какви автомати са били оборудвани тези автомобили навремето?
    ZF 4 HP 20 и AW 50-5ECT-i
    Last edited by smc; 07-05-2019 at 14:04.
    Alfa Romeo 166 3.2TI

  12. #27

    Default

    Здравейте
    и аз ако мога да се включа с един въпрос с какъв дизел е най-добре да се кара 166 2.4 jtd

  13. #28
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Относно фейса автомат - пробвай колата продължително. Маслото на кутията трябва да загрее на поне 85C за да разбереш, реалното състояние.
    При студено масло соленоидите дори да са дефектирали, работят нормално, и сменят предавките отлично.
    Не е достатъчно да закове 90C на антифриза на таблото, за да се каже, че кутията е загряла. Трябват и още 4-5 км градско след това.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  14. #29
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Днес я гледах пак и сега мисля дали да я вземам. Няма грешки, няма пушеци, кутията се държи ок след около 10 км градско. Климатика не работи, но като го тествам с МЕS , компресора цъка - съединителя. И другото, което ми направи впечатление, е че чувам турбото при ниските обороти. Тихо едва доловимо, но се чува. Не знам нормално ли е.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  15. #30

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	JTD8_10WA-270-1-800.jpg 
Views:	15 
Size:	49.9 KB 
ID:	170120
    Здравейте отново.
    Оказа се, че е препоръчително да сменя ангренажния комплект, защото не е ясно кога точно е сменян преди мен от предходния по време собственик. Сдобих се с горните (на снимката) части в комплекта. Въпросът ми е, дали е редно да се смени и водната помпа? Твърдят, че е препоръчително? Има ли онлайн каталог, нещо като графични изображения на двигателя, където да придобия представа как точно се задвижва водната помпа?

    Преди да ме нападнете - не, няма да го сменям сам, но искам да имам поне елементарна обща култура кое къде... Благодаря предварително.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •