Results 1 to 3 of 3

Thread: Сфетофари, знаци, предимство

  1. #1
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default Сфетофари, знаци, предимство



    Снимката е на кръстовището на Ибсен и Козяк, София, до мол Парадайз. Така го врътнаха това движение, че нямам думи. Чат пак виждам някой от дясно да се движи направо и да нахълта в кръстовището.

    А тук, цар Борис 3 и Софийски герой. Сфетофара пуска всички едновременно (МПС и велосипеди). Шофьорите на завиващите МПС надясно към ж.к. Лагера, ще си счупят врата да се огледат за нисколетящи велосипедисти и МПС идващи зад отзад.

    На бул. "Тотлебен" и "Гешов" е същото:


    Същото е и на Кауфланд по бул. "Тотлебен", след х-л Родина, посока от Руски паметник към околовръстното.

    Защо така са го измислили? То ясно, че в локалното са с предимство, и се оказва, че когато колите в локалното са повече си минават, но не и тези по булеварда, завиващи надясно.

    Пък и да се оплача, онзи ден някакъв човек със сива корейска джипка, не съобрази кой от двама ни е дясностоящ, и само и само да ми отнеме предимството, но не и да спре или намали, щеше да се набие в паркиралите коли, отсреща .
    После имаше и ръкомахания с ръце от негова страна, щот се движел явно направо и мръсна газ на тоя 2.5crdi. и от мен малко жестове, та жената ме нахока заради човека и ме остави гладен да си помисля как съм се държал.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    Конкретно за светофара на Кауфланд за който говориш, зелено на велосипедистите и на тези от локалното им свети само за няколко секунди след светването на зеленото за основното платно. Това все е нещо, защото доста карачи не са наясно с това, кой е с предимство.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Есо да ти кажа и няколко секунди да са пак може да стане инцидент. Първият път като минавах оттам (за Кауфланд) въобще не обърнах внимание, че светва зелено на всички и си завих надясно като пич, ама добре, че нямаше никой друг. Втория път като видях, че пуска всички, си викам какъв идиот съм бил.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •