Results 1 to 11 of 11

Thread: Спадане на температурата от 90 на под 70 градуса

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    33

    Default Спадане на температурата от 90 на под 70 градуса

    Здравейте, колеги!

    Да се похвалим (аз и мъжа ми )- освен 166-цата (2,4 JTD, 140hp, 2001), която имаме - вече се радваме и на 147-ца, 1,9JTDm, 150hp - фейслифт.

    Днес я регистрирахме в КАТ (т.е. все още не е много карана). Забелязахме, обаче, че по-бавно загря до 90 градуса (на път от КАТ по Цариградско). Но загря. Сега, вечерта, загря до 90 градуса, изведнъж заваля и задуха и пуснах духането на предното стъкло. В този момент (или малко преди това - трудно е да кажа) температурата спадна плавно на 70 градуса.

    На 166-цата не спада така температурата, след като е загряла. Разбира се, имаме съмнения за термостат. Така и така ще се обслужва - удобен момент е за смяна. НО тъй, като колата е по-нова не знам - да не би да е нормално това...?

  2. #2
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    Нека се изкажат и други колеги, но и при 156 е така като го описвате... според мен не сменяйте термостата.
    При 166 е наистина различно (така споделят други колеги) и стрелката не мърда въпреки температурните промени.
    На 156 е много чувствителна стрелката, дори това което изглежда като 70 гр. е 78 гр. реално при комп. диагностика, вероятно и при 147 е така. Просто при 166 не се виждат тези колебания на таблото.

    Моя термостат беше за смяна (не загряваше), след смяната и аз мислих че не е наред и термостата е може би кофти... смених датчика-резултата същия. Като ми пристигна кабела за комп. диагностика разбрах че не е нужно да го мисля и че показанията на стрелката не са съвсем адекватни.
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    33

    Default

    Благодаря!

    Имам кабел и ще я вържа после. Надявам се кабела да върши повече работа, че за 166-цата само част от нещата можеха с него да се видят Но иначе не е да не загрява, да няма парно или такива неща. Сякаш наистина е по-чувствителна стрелката и показва колебания, за разлика от другите коли, които съм карала.

  4. #4
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    От моя опит със 156, чертичката под 90 градуса е 80, а не 70 както всички си мислят. Гледал съм го на живи данни. Предполагам, че на 147, е по същия начин.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  5. #5
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    При 147 нещата са коренно различни от 156. Там вече има корекции и стрелката си застава на 90. Погледнете маркуча от термостата към радиатора,ако започне да се затопля преди стрелката да е стигнала 90, термостата е зьа смяна.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  6. #6

    Default

    Стрелките на 156 са жива скръб - и тази за нивото на гориво, и тази за температура. Човек ще остане с впечатление че е за термостат, а всичко е перфектно. Гледай живи данни. При 147 не съм забелязал подобни недъгавости. Говоря за бензинки и в двата случая, но тия стрелки при 156 са недъгави, което не е оправено даже и във фейслифта.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •