Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43

Thread: Съвет за покупка на кола

  1. #16

    Default

    В града е над 10 при всички положения, това няма как да се избегне. Прекалено нова ми е за кой знае какви наблюдения, а и тия дни от както съм я взел съм предимно в града и под 10 не слиза каквото и да правиш. Няма начин просто. Извънградско точно веднъж я пробвах, но за едните 30 км. кой знае какво засичане не мога да направя. Следващата седмица ми предстоят повече пътувания и ще имам "магистрални" наблюдения.

    Относно V6 Alfa-та... не знам, не съм карал такава. V6 дизелова имаше ли? Бензинова има, аз за дизелова говоря... дизелова 2.4 V5 159 освен (и 156 но със 136 к.с.).

    Та поне в градско забелязвам разликата, но и такава кола и такъв мотор не са правени за града, така, че знам какво съм купил. Но е леко шок в началото, особено ако не знаеш какво си купил. Аз психически съм се подготвил така, че шока да е по-малък .
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,341

    Default

    дизел 2,4 "V" при АР няма. Всички дизелови мотори на редови.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18

    Default

    Душегубче ли си си взел (2.5tdi)?
    Тоя скръбник ти гарантирам, че върви по-малко от големия спарк, гори много повече, яде си валовете и кобилиците, има 12 метра ремъци, на които да се обесиш и за бонус - помпата му (vp44) умира внезапно и те оставя на пътя.
    Last edited by dhtj; 27-04-2019 at 00:59.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Душегубче ли си си взел (2.5tdi)?
    Тоя скръбник ти гарантирам, че върви по-малко от големия спарк, гори много повече, яде си валовете и кобилиците, има 12 метра ремъци, на които да се обесиш и за бонус - помпата му (vp44) умира внезапно и те оставя на пътя.
    В момента всички тия неща са в перфектно състояние, а валовете и изпадалите кобилици са следствие от лошо мазане или липса на такова. Както и повечето проблеми при автомобилите. Щото още има хора, които сипват на мотори с по 200/300К пробег и нагоре масла за "20К" и карат по толкова, па после проблеми...
    Виж за помпата...тото е някакво, да. Има логика. Ми тя и алфата ме е оставяла, макар и не от помпа. То не е до марката - като ще ти се случи - ще ти се случи. Не ги деля на такава и онакава. Нито едната е от завода, нито другата - все на нещо ще му дойде времето. Мисля, че душко има да ме радва доста време но знам ли... жена и кола...знаете лафа.
    Ти за кой голям спарк ми говориш, щото те са бензин, има хас и да не върви повече?
    Аз пак ти казвам, че за вървежа на спарка лоша дума не мога да кажа - 1.8 го карам така, както много около мен не могат. В правилни ръце тия 144 коня в обороти са прилично забавни. Но и с вървежа му свършва гордостта. Това ми е мнението. Пък всеки със своето. А и нека разнообразя.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  5. #20
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Ами темата се превърна пак в един спор. И нищо по самата тема.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  6. #21

    Default

    Затова съм предимно read-only и в редките случаи в които пиша вече по форуми пак се получава спор... просто не може да се приеме като лично мнение дадено нещо, то винаги се търси спора...

    По темата моето мнение е такова - Ауди а6 ако е германско (над 2.0 щото тва купе има нужда от тяга), 159 за италианско (2.4) или мазда 6-ца (не им знам вариациите), от всичко японско единственото което ми хваща окото по някакъв начин и отвън и от вътре и бил го карал е мазда и точно 6-ците. Особено най-новите, но тва е друга тема.

    Тва е моето мнение пък всеки със своето. За маздатата не знам нищо, аудито е комфорт отвсякъде, алфата е вървеж (и комфорт но не и на нивото на ауди нека сме честни) и брутална визия... 159 има уникалната предница...тия очи...
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  7. #22
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Здравейте колеги, идва време в което трябва да пенсионирам алфонсо. Искам да купя друга кола, но вече съм много объркан и не знам каква да взема. Колкото повече чета, то трябва да ходя пеша . Заглеждам 159, мазда 6 2009, тойота Авенсис...
    Бюджет за по купка до 11к лв максимум. Ако някой може да ме насочи към нещо.
    Благодаря.
    Аз си взех Жулиета, бидейки в твоята ситуация. За малко повече пари, но има и такива, които се вместват в твоя бюджет. Ще останеш изненадан, колко добра всъщност е тази кола (и почти нямаш поддръжка по окачването),обмисли го като опция. 159 е вече стара, тойотата е легеноподобно возило, маздата е преоблечено Мондео с ненужно скъпа поддръжка...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #23
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Аз си взех Жулиета, бидейки в твоята ситуация. За малко повече пари, но има и такива, които се вместват в твоя бюджет. Ще останеш изненадан, колко добра всъщност е тази кола (и почти нямаш поддръжка по окачването),обмисли го като опция. 159 е вече стара, тойотата е легеноподобно возило, маздата е преоблечено Мондео с ненужно скъпа поддръжка...
    А кой двигател на Жулиета да гледам? С ръчни или автомат? Какво да гледам при покупка
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  9. #24
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    А кой двигател на Жулиета да гледам? С ръчни или автомат? Какво да гледам при покупка
    Желателно е някой да я прочете с лаптоп, да видиш работа на турбина (дизеловите и бензиновите двигатели са с турбо), дюзи/инжектори, километри (дизелите записват брой регенерации на ДПФ филтъра на всеки 500 км). Всичките двигатели са ОК, зависи какво очакваш/можеш да си позволиш като първоначално обслужване. Окачването е здраво и евтино, там нямаш и няма да имаш проблеми. Най-важното при огледа е, да ти функционира VDC (или ESP както е по-популярна) системата, която се командва от капсулиран модул във кормилната конзола, защото иначе няма да ти работи и DNA превключвателя, а ремонтът е цифра, и трябва да ти разглобяват цялата кормилна конзола, модулът да се праща на ремонт и пр. Т.е., ако акумулатора е ОК и имаш нормално ел. напрежение, не трябва да ти светят индикациите за грешки на ASR/VDC системата.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #25
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Така, още не съм купил кола, заради тези аномалии с пандемията. Искам нещо за жената да взема. Нещо 2007-2010 година. Чета форуми, мнения и все по - трудно става. Не знам към какво да се насоча. Колата ще е предимно за града. Искам да е бензин. Бюджет до 10к лв
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  11. #26
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Аз от миналата седмица имам 159 2,4 бордо.Като я видях и край за 15мин и капарирах.
    Гледах ЖУЛИЕТА но ми дойде малка.Иначе 2,0 дизел но е скопен на 140коня и най добрият вариант поне за мен и такава гледах.там има една гумичка на маслената помпа която трябва да се смени.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  12. #27
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Така, още не съм купил кола, заради тези аномалии с пандемията. Искам нещо за жената да взема. Нещо 2007-2010 година. Чета форуми, мнения и все по - трудно става. Не знам към какво да се насоча. Колата ще е предимно за града. Искам да е бензин. Бюджет до 10к лв
    Потърси 159 1.75 tbi. Почват от 2009 година, мисля че може да намериш кола в бюджета ти.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  13. #28

    Default

    Щом ще е за града и за жената, по-скоро 1.8 140 коня бих гледал, пак 159ка. Или дизел автомат.

    ТБИ-то идва малко надценено за мене.
    И е с гадната кутия.

  14. #29

    Default

    159-ката не е баш градска кола. Даже осъзнах, че като изляза със 147-цата по задачки, винаги обикалям по най-обиколния маршрут, много по-приятна е за каране в градски условия - лек волан, лек съединител, скоростната кутия е по-добра и въобще не дразни да ръчкаш предавките, даже напротив. Извън града е съвсем друга история.



  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Варна
    Posts
    37

    Default

    За градско според мен Жулиета, новата Делта, Браво и задължително бензин. Всичко от евро 4 нагоре с тоя ДПФ..... Отделно зимата няма загряване. И ако кара на къси растояния ще е само на студен двигател и студ в купето
    Тези неща ги казвам от личен опит, от един мултиджет 2010 г. и една стара темпра бензин. За градско от малка до средна кола. Всичко останало си е мъчение.
    Fiat Uno 1.5 MI-exc, Alfa Romeo 155 Silverstone-exc, Lancia Delta 1.8 VVT-exc,Fiat Panda Tracking 4x4-exc, Fiat Tempra SW 2.0 IE 4x4 - настояща

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •