Results 1 to 5 of 5

Thread: Двигател V6 в 147 - лесно постижимо ли е и струва ли си?

  1. #1
    започва да се пристрастява Sarge's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    37

    Default Двигател V6 в 147 - лесно постижимо ли е и струва ли си?

    Здравейте, колеги. Някой знае ли дали е лесно да се постави V6 двигател в 147 и дали си струва в крайна сметка упражнението?
    Интересно ми е дали монтажните точки съвпадат, съответно коя кола е най-подходяща за донор, дали 166 е удачен избор?
    Нужна ли е смяна на скоростите, дали кутията би издържала известно време?
    Общо взето какво минимално трябва да се промени по инсталацията?
    Причината за всички тези въпроси всъщност е скъсан ремък на двигател с крив картер, което май не е оферта за ремонт...
    Alfa 33 1.3 I.E.L. '93
    Alfa 166 2.0 V6 Turbo '99
    Alfa 147 1.6 TS '01

  2. #2

    Default

    Ако си го правиш сам и имаш условията е средно трудно и като цяло може и да се струва, ако имаш повечко свободно време и ноу-хау....
    Трябва двигателя да е с кутията си.....няма проблем с здравината на кутията.....принципно инсталацията е проблем и ще създаде най - много ядове......
    Ако ще плащаш на някой да ти го прави, ще ти вземе или много пори за да го направи както трябва или няма да успее.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3

    Default

    Прав е Ферариста.
    Според мен сам не става, поне един помагач ти трябва. И единия от двама ви да знае какво прави.

  4. #4
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Освен донор 156 2.5 ще ти трябва комп и всичкото окабеляване от 147 или GT 3.2. за да се върже 2.5 с canbus електрониката на 147
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  5. #5
    започва да се пристрастява Sarge's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    37

    Default

    Значи филма ще е голям и ще има твърде много нерви.
    Като най-голям проблем ще е нуждата от правилната нутия за в6 защото доколкото разбрах конструктивно 147/156/гт са доста различни от тези задвижващи 164/166/гтв.
    Главоболието с канбуса също май ще е твърде болезнено.
    Звучи като хоби за собственик на сервиз с автоморга, проблема е, че не съм хах
    Alfa 33 1.3 I.E.L. '93
    Alfa 166 2.0 V6 Turbo '99
    Alfa 147 1.6 TS '01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •