Results 1 to 6 of 6

Thread: Задържане на скоростен лост

  1. #1
    започва да се пристрастява andreev1's Avatar
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    34

    Question Задържане на скоростен лост

    Здравейте, колеги.
    Смених скоростната кутия и лоста спря да се връща в средата след като изключа от скорост, което не е фатално но ми бърка в здравето, а и понякога ми е трудно да си намирам предавките. Изчетох доста теми по форумите, гледах много неща в нета, но не можах да оправя проблема. Това, което направих е да махна акумулатора и кутията с бушоните, за дс стигна до селектора на предавките. Разкачих кабелите на лоста, изкарах Г-образната част, която в единия си край завърша с резба, а в другия с ябълка (не знам как се казва, моля някой да ме светне), почистих всичко с шкурка, после парцал и накрая смазах всичко с грес - и пак не става. Мисля, че е от нещо е тази част на селектора, защото като съм разкачил въпросната част селектора се движи нагоре надолу без проблем и се връща като хората. Не знам къде да търся проблема, затова се обръщам към вас. Поздрави и Христос Воскресе! ��

    Едит - става въпрос за тази част. Click image for larger version. 

Name:	IMG_20190428_205041.jpg 
Views:	22 
Size:	81.8 KB 
ID:	170056
    Last edited by andreev1; 28-04-2019 at 21:51.
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 190hp+ Blackline 🖤

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Когато откачиш жилата откъм скоростната кутия, лостът движи ли се леко във всички посоки? Ако не - може причината да е в самите жила.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    започва да се пристрастява andreev1's Avatar
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Когато откачиш жилата откъм скоростната кутия, лостът движи ли се леко във всички посоки? Ако не - може причината да е в самите жила.
    Трябва да проверя, но се съмнявам, че е от жилата, защото те не са сменяни, а на старата кутия си се връщаше перфектно. Като закача всичко и натисна селектора надолу трябва да го върна пак ръчно, а не се връща сам, което ме навежда на мисълта че някъде има някакво триене и нещо се движи трудно , а това е странно, защото свалих всичко и почистих и смазах с грес.
    Last edited by andreev1; 28-04-2019 at 22:33.
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 190hp+ Blackline 🖤

  4. #4
    започва да се пристрастява andreev1's Avatar
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    34

    Default

    Ново наблюдение - като е студена колата лоста се връща и е приемливо, макар и все още не идеално, а като колата е загряла лоста се стяга и задържа. Предполагам, че има някакво разширение на метала капо загрее колата.
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 190hp+ Blackline 🖤

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    При мен задържането също се влияеше от температурата и причината беше в жилата. Не казвам, че и при теб е така, но за да разбереш, къде да търсиш проблема, трабва да откачиш жилата и да видиш, как се движи лоста.

    Повече по въпроса:

    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E8%F2%E5/page3
    Last edited by ecotronic; 29-04-2019 at 21:09.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    При мен абсолютно същите симптоми бяха от пластмасовите втулки на избирача.

    https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-N...3/263540283765



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •