Results 1 to 15 of 15

Thread: Сваляне на колектор на 159 1.9 150

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default

    Добре ще сваля капака на ангренажа сега ... самата помпа може да се свали без да се сваля ролката й ? Мисълта ми е да не побегне с някой зъб .. че още не съм го отварил да разгледам ..

  2. #2
    Запален алфист Митко145's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Gaming
    Age
    43
    Posts
    392

    Default

    Зъбното колело се фиксира с два болта.
    145 1.4ТС 97г.EX,156sw2.4jtd 20V 2005 EX,
    159sw 2.2jts ti 07г. EX,147 1.9jtdm 8V 07г.EX
    159 1.9jtdm 05г.ex
    Giulietta 1750tbi.2012.

  3. #3

    Default

    Ясно , значи само свалям болта на оста и свалям помпата без притеснения.. щом колелото си остава фиксирано

  4. #4

    Default

    Колеги маркучите за маслото отзад ги разкачих отвих болтчетата на тялото но не излиза .. а точно отзад е и последния болт .. как се изважда това нещо .. не ми дава да прикача снимка
    помпата я фиксирах и извадих ..
    Last edited by Niki96; 03-05-2019 at 20:54.

  5. #5

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	87A48BBF-C2AE-4E79-9793-16F414B735E0.jpg 
Views:	66 
Size:	21.2 KB 
ID:	170081Снимката е от интернет .. при мен това се държи на метална пластина .. двете малки болтчета отгоре ги свалих но само хлапче и не излиза .. някакви идеи как да го махна тъй като пластината на която е имаше едно болтче което го свалих а зад Самата пластина има болт на колектора .. при мен е пластмасов колектора не е метален може би има малка разлика с металните в начина на захващане

  6. #6
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Не се налага да се сваля този сепаратор. Остава си в коша.



    Ето ти го. Държи се на планка, а тя се държи с 3 болтчета за ДВГ, развиват се, и се издърпва назад.

    Давам ти и последният необходим жокер - една от трите шпилки на ГНП-то трябва да се развие и махне, за да се извади колектора!

    Успех от мен.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  7. #7

    Default

    Всичко точно до тук ... разкачих всичко .. Кабелите на свещите , кабела за датчика на термостата , .. разкачени ... но при отлепянето на колектора от цилиндрите се чу бълбукаш звук вътре в самия двигател ... бях откачил предварително рейката на антифриза (всъщност това беше първото нещо след като махнах капака на деигателя) дали е влезнал антифриз в цилиндрите? И как да откача кабела на под дросела? .. тия дни не съм отварял капака защото е страшен дъжд (а днес и градушка)... трябва ли да сваля самия дросел за да стигна до кабела отдолу защото незнайно защо всички кабели минават първо отгоре над колектора ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •