Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: Въпроси за Alfa GT 1.9 JTD

  1. #1
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default Въпроси за Alfa GT 1.9 JTD

    Здравейте, първо искам да знам всички версии ли са без вихрови клапи и DPF ?
    Ако не до коя година са евро 3 реално.
    Скоростната кутия си е тази на алфа ромео а не M32 ? Ако не до коя година ?
    Имат ли проблеми с ръждите по купето и по гърнетата (147 гърнетата се топяха)
    Градския разход пак ли е 10/11 нафта както е при 159 ? Там дали заради купето или ДПФ-а разхода е много неприятен

  2. #2

    Default

    DPF-и нямат ГТ-тата. Някои казват че имат, ама са някакви мнооого редки бройки 2009-10г.
    Вихрови клапи има цф4 мотора, след 2006г. се монтира, проверявай в талона или по кода на мотора. Има разлика и в ангренажа, дюзите, софтуера и т.н... цф4 мотора върви повече и се тунингова повече от цф3 мотора, нищо че двата се водят 150кс.
    Горят с 1-2 кила по-малко от 159, кутията е здрава.
    Ръжди може само ако е някакъв австрийски кенеф.

    По едно време и аз бях навит на ГТ, ама пробвах няколко и не мисля че тази кола ти дава нещо повече от 156 или 147. Не си струва според мен, ако си имал някоя от другите коли на тая платформа, да си взимаш същата, само заради някаква разлика в дизайна. Пак ще ти друса, пак ще тропа и ще шуми като всяка една 156ца или 147ца. И като допълнителен минус няма да можеш да си намериш фарове, брони, калници или врати ако ти се наложи, а ако намериш ще ти искат тройно повече пари спрямо частите на една 156ца или 147ца.

  3. #3
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    DPF-и нямат ГТ-тата. Някои казват че имат, ама са някакви мнооого редки бройки 2009-10г.
    Вихрови клапи има цф4 мотора, след 2006г. се монтира, проверявай в талона или по кода на мотора. Има разлика и в ангренажа, дюзите, софтуера и т.н... цф4 мотора върви повече и се тунингова повече от цф3 мотора, нищо че двата се водят 150кс.
    Горят с 1-2 кила по-малко от 159, кутията е здрава.
    Ръжди може само ако е някакъв австрийски кенеф.

    По едно време и аз бях навит на ГТ, ама пробвах няколко и не мисля че тази кола ти дава нещо повече от 156 или 147. Не си струва според мен, ако си имал някоя от другите коли на тая платформа, да си взимаш същата, само заради някаква разлика в дизайна. Пак ще ти друса, пак ще тропа и ще шуми като всяка една 156ца или 147ца. И като допълнителен минус няма да можеш да си намериш фарове, брони, калници или врати ако ти се наложи, а ако намериш ще ти искат тройно повече пари спрямо частите на една 156ца или 147ца.
    ДПФ имат повечето ЕВРО-4 мотори!
    GT-то си е доооста по нагласена кола още в стоково състояние от 156 и 147!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    GT-то си е доооста по нагласена кола още в стоково състояние от 156 и 147!!!
    Дръжките се белят, копчетата по волана се изтъркват, копчетата на стъклата се чупят, същия кенеф е. Нали разликата е само в пепелника, спрямо 147.
    И 99% духат през готините безрамкови стъкла като вдигнеш над 140
    При 156 и 147 поне тая мъка я няма.

    Иначе ето ти една генерация на цф4 мотор, по каталог. Не виждам дпф.
    Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg 
Views:	22 
Size:	36.9 KB 
ID:	170099

  5. #5
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    @dhtj, имам и 156 и ГТ в момента и мога да ти кажа, че ГТ е доста по-добро от 156. При 156 всички пластмаси тропат и не е толкова добре обезшумена. За ръждата мога да кажа, че е главно по праговете, защото колата си е доста ниска.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  6. #6
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    @dhtj, имам и 156 и ГТ в момента и мога да ти кажа, че ГТ е доста по-добро от 156. При 156 всички пластмаси тропат и не е толкова добре обезшумена. За ръждата мога да кажа, че е главно по праговете, защото колата си е доста ниска.
    Съгласен съм,че 156 не е добре обезшумена,но относно пластмасите си беше перфектна.Докато моя милост не направи няколко неща по предните врати,и след затварянето на корите започна скърцането.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  7. #7
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Дръжките се белят, копчетата по волана се изтъркват, копчетата на стъклата се чупят, същия кенеф е. Нали разликата е само в пепелника, спрямо 147.
    И 99% духат през готините безрамкови стъкла като вдигнеш над 140
    При 156 и 147 поне тая мъка я няма.

    Иначе ето ти една генерация на цф4 мотор, по каталог. Не виждам дпф.
    Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg 
Views:	22 
Size:	36.9 KB 
ID:	170099
    Хубаво ще е преди да ми показваш картинки, да разгледаш на живо някоя кола!

    Първо е доста по обезшумена!
    Има уникални седалки!
    Окачването е доста нагласено, никъде не опират гумите даже и с по големи от стандартните джанти!
    Всички са оборудвани с АСР,ВДЦ, темпомат!
    Волана също е по удобен!
    Общо взето си личи, че е вложено доста в направата на автомобила още във стоков вид!
    Даже и багажника и е по голям от 156 147

    Кола като Алфа GT се купува щот те кефи!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Хубаво ще е преди да ми показваш картинки, да разгледаш на живо някоя кола!

    Първо е доста по обезшумена!
    Има уникални седалки!
    Окачването е доста нагласено, никъде не опират гумите даже и с по големи от стандартните джанти!
    Всички са оборудвани с АСР,ВДЦ, темпомат!
    Волана също е по удобен!
    Общо взето си личи, че е вложено доста в направата на автомобила още във стоков вид!
    Даже и багажника и е по голям от 156 147

    Кола като Алфа GT се купува щот те кефи!
    Виждал съм, карал съм, казах ти, същия кенеф е като останалите.
    Може да е обезшумена, ако са и наред стъклата и уплътненията. Аз три пробвах и трите шумеше вятъра през тея стъкла без рамки.
    Седалки има същите в 156.
    Окачване има най-различно в 156 - високо, ниско, меко, твърдо и т.н.
    АСР, ВДЦ и т.н. има и в другите алфи. Темпомат се слага за 30лв.
    Волан има същия...

    Не казвам че е лоша кола, просто според мен не е голям ъпгрейд спрямо 156 или 147, Даже може да ти причини неудобство с липсата на задни врати и липсата на части по купето.
    Няма дизелов петак, няма 2.0тс.... 156 е по-лека и с по-скъпи материали в конструкцията (магнезий в предните седалки и скелета на таблото).
    И едната има някакви минимални предимства, и другата, но като цяло са едни и същи коли с вечно тропащо окачване и неособено комфортна возия.

  9. #9
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Виждал съм, карал съм, казах ти, същия кенеф е като останалите.
    Може да е обезшумена, ако са и наред стъклата и уплътненията. Аз три пробвах и трите шумеше вятъра през тея стъкла без рамки.
    Седалки има същите в 156.
    Окачване има най-различно в 156 - високо, ниско, меко, твърдо и т.н.
    АСР, ВДЦ и т.н. има и в другите алфи. Темпомат се слага за 30лв.
    Волан има същия...

    Не казвам че е лоша кола, просто според мен не е голям ъпгрейд спрямо 156 или 147, Даже може да ти причини неудобство с липсата на задни врати и липсата на части по купето.
    Няма дизелов петак, няма 2.0тс.... 156 е по-лека и с по-скъпи материали в конструкцията (магнезий в предните седалки и скелета на таблото).
    И едната има някакви минимални предимства, и другата, но като цяло са едни и същи коли с вечно тропащо окачване и неособено комфортна возия.
    От това което си написал разбирам, че хал хбер си нямаш и въобще не си се качвал в такава кола!
    Явно си дочул нещо от някой, някъде....

    Така че бъди така добър да не подаваш грешна информация на хората които четат форума!!!

    Бъди така добър и не ми отговаря повече в тази тема, спама ти е излишен!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #10

    Default

    Ахх, извинявай колега, наистина не съм виждал такъв суперавтомобил, сигурно само в Дубай карат такива?

    Със сигурност няма нищо общо със 156 и 147, щото е на базата на бугати вейрон, окачването съвсем не е същия кашкавал, а интериора хич не е взет от 147 едно към едно...

    Явно от скоро караш ГТ, та си мислиш, че е нещо извънземно и голяма работа... Ако бяха много хубави нямаше да са по 4-5 хил лева.
    Last edited by dhtj; 14-05-2019 at 22:08.

  11. #11
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    ГТ -то е доста по добра кола от 156 и 147....то и цената на пазара го показва....ама някой клавиатурници с грешни убеждения и познания, опонират...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #12
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ахх, извинявай колега, наистина не съм виждал такъв суперавтомобил, сигурно само в Дубай карат такива?

    Със сигурност няма нищо общо със 156 и 147, щото е на базата на бугати вейрон, окачването съвсем не е същия кашкавал, а интериора хич не е взет от 147 едно към едно...

    Явно от скоро караш ГТ, та си мислиш, че е нещо извънземно и голяма работа... Ако бяха много хубави нямаше да са по 4-5 хил лева.
    Аз даже Алфа нямам!
    Тва го чух от едни хора съвсем случайно!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  13. #13
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Аз даже Алфа нямам!
    Тва го чух от едни хора съвсем случайно!!!

    dhtj , членувам в доста автомобилни форуми от доста на брои години, но почти никъде не съм засичал някои участник във форум толкова да плюе собствената си марка!
    Дори във форума с гоУфувете хората са мнооого по-толерантни и човечни (въпреки че си оправят возилата с чук и тел).
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #14

    Default

    Не е плюене, това са фактите. Трябва да сме реалисти.

    И България е мръсна страна с боклуци по всеки тротоар, дупки по улиците и невъзможен за дишане въздух в големите градове, пълно с цигани, корупция и беззаконие... Но понеже сме българи, трябва да се самозаблуждаваме, че е рай и е готино, чисто и подредено като в Калифорния ли?

    Същото е и с колите ни. Нека си признаем какви кенефи караме. Имат си някакъв чар, емоция, дизайн, но имат и много минуси, фабрични дефекти, недомислия, трудни са за работа, а и вече са на по 20 години и са много далече от заводското си състояние.

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    За толкова пари, толкова.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •