Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Въпроси за Alfa GT 1.9 JTD

  1. #16
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не е плюене, това са фактите. Трябва да сме реалисти.

    И България е мръсна страна с боклуци по всеки тротоар, дупки по улиците и невъзможен за дишане въздух в големите градове, пълно с цигани, корупция и беззаконие... Но понеже сме българи, трябва да се самозаблуждаваме, че е рай и е готино, чисто и подредено като в Калифорния ли?

    Същото е и с колите ни. Нека си признаем какви кенефи караме. Имат си някакъв чар, емоция, дизайн, но имат и много минуси, фабрични дефекти, недомислия, трудни са за работа, а и вече са на по 20 години и са много далече от заводското си състояние.
    Това е ясно. Предлагаш ли решение? Ок,продаваме(изхвърляме) тези и взимаме какво? Или си оправяме пътищата,и пак си караме Алфа? Или...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  2. #17
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не е плюене, това са фактите.

    Същото е и с колите ни. Нека си признаем какви кенефи караме. Имат си някакъв чар, емоция, дизайн, но имат и много минуси, фабрични дефекти, недомислия, трудни са за работа, а и вече са на по 20 години и са много далече от заводското си състояние.
    Виж сега ЛАЙНОЧИСТАЧО (следкато караш кенеф, трябва и лайна да чистиш). Може би, твоята кола е кенеф и не може да обиждаш мен и колегите че караме кенефи?! Престани с тъпите си разсъждения.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  3. #18

    Default

    Аа не бе, само моята е такава. Твоята е като нова от магазина, сигурен съм. 20 години е седяла заключена в хамбара в брацигово и не е остаряла изобщо.

    И по-културно с обръщенията само, все пак не всички сме родопски овчари тук.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Това е ясно. Предлагаш ли решение? Ок,продаваме(изхвърляме) тези и взимаме какво? Или си оправяме пътищата,и пак си караме Алфа? Или...
    За колите решението е ясно:
    Или изкарваме повече пари и си купуваме нови с гаранция, или се примиряваме и ги караме тея...
    За пътищата не мога да помогна.

    Иначе не знам що се извърна в тая посока темата.
    Казах само, че ГТ-то не е някакъв голям ъпгрейд, ако вече си имал 156 или 147. А някой тръгна да обяснява, как било почти S-клас тва ГТ, нищо че 99% от частите му(освен екстериора) съвпадат със 156 или 147.
    Last edited by dhtj; 15-05-2019 at 19:43.

  5. #20
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Аа не бе, само моята е такава. Твоята е като нова от магазина, сигурен съм. 20 години е седяла заключена в хамбара в брацигово и не е остаряла изобщо.

    И по-културно с обръщенията само, все пак не всички сме родопски овчари тук.
    Обръщението си е точно! Няма тема в която да не си се изакал?! Колегите избягват форума заради хора като теб.
    Last edited by nikotm; 15-05-2019 at 19:45.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  6. #21

    Default

    Не си ти човека, който ги преценява тея неща. Като станеш модератор - тогава.
    Аз поне казах нещо смислено в тая тема. Обясних за вихрови клапи и т.н.
    Ти какво смислено каза?

  7. #22
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Незнам защо се връзвате на dhtj, то и аз се опитвах да му променя мирогледа, но не се получава....такова ДА-ГЕ....не съм виждал, явна издънка на плевенският край, а там има толкова хубави хора и приятели, но както и да е......да вземе да си попълни в аватара годинките, за да преценят другите за опита му....иначе излиза, че майка му го е родила в някой автосервиз в канала или под крика и от там има супер познания за всички коли.....карал, видял, някой му казал, чел, ама не техническа литература, а в интернет, поправял, ремонтирал и т.н...поне с времето да беше напреднал малко в форума, ама не....и какви мисли и идеи има за някой неща....просто заеби.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  8. #23

    Default

    Оо, бобко, къде ходиш, бе, правопис?

    Че съм карал много коли - карал съм. Хоби ми е. Само под наем из Европа съм взимал поне 10. На приятели, колеги и съученици - много. На съфорумци - няколко. Даже по едно време имах един братовчед търговец, та и покрай него много покарах. И по обяви и автокъщи съм ходил и т. н. Този същия има и сервиз, та съм гледал и помагал и аз още като лапе.

    За правене - не съм правил чак толкова неща сам. Каквото съм правил съм го споделял във форума най-често.
    Настройвам и си обслужвам газовата, сменям носачи и тампони, балансирам гуми на съответната машина. И реглаж на предницата съм правил на лазерен стенд, но там трябва и втори човек.
    Миналата седмица свалях глава и смених гарнитура заради теч. А седмица преди това смених всички ремъци и ролки на моята кола, имам и снимки даже.

    Ти кое от тези неща можеш да правиш, та си позволяваш да ме коментираш и апострофираш? Бас хващам че един прост ангренажен ремък на спарк не можеш да зацепиш. Има да се чудиш индикаторния часовник що не показва часа....

    Сигурен съм че и с машините за реглаж и баланс не можеш да се оправиш, щото те работят с компютри, а ти горкия с един вайбър не можеш да се справиш, баси...

  9. #24
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Оо, бобко, къде ходиш, бе, правопис?

    Че съм карал много коли - карал съм. Хоби ми е. Само под наем из Европа съм взимал поне 10. На приятели, колеги и съученици - много. На съфорумци - няколко. Даже по едно време имах един братовчед търговец, та и покрай него много покарах. И по обяви и автокъщи съм ходил и т. н. Този същия има и сервиз, та съм гледал и помагал и аз още като лапе.

    За правене - не съм правил чак толкова неща сам. Каквото съм правил съм го споделял във форума най-често.
    Настройвам и си обслужвам газовата, сменям носачи и тампони, балансирам гуми на съответната машина. И реглаж на предницата съм правил на лазерен стенд, но там трябва и втори човек.
    Миналата седмица свалях глава и смених гарнитура заради теч. А седмица преди това смених всички ремъци и ролки на моята кола, имам и снимки даже.

    Ти кое от тези неща можеш да правиш, та си позволяваш да ме коментираш и апострофираш? Бас хващам че един прост ангренажен ремък на спарк не можеш да зацепиш. Има да се чудиш индикаторния часовник що не показва часа....

    Сигурен съм че и с машините за реглаж и баланс не можеш да се оправиш, щото те работят с компютри, а ти горкия с един вайбър не можеш да се справиш, баси...
    )))...тебе яко те тресе комплекса, един е неграмотен, друг е овчар, а ти си по-по- най.....ама реално не ти отърва да ги казваш тия неща, само виртуално..........ти си уникат в нета, влезни си в другите профили driftmaster , hannoslm ...и още един имаше там незнаен, че нещо замряха и спряха да пишат в форума.......))....много си зле моето момче, име не се прави на думи виртуално, а с действия реално....но все пак има надежда да откриеш нов форумен сервиз, зависи колко наивници се пръкнат занапред...
    Нямам желание, някой недоразбрал модератор да ме наказва за пост извън темата...
    Last edited by Бобби; 15-05-2019 at 21:36.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    )))...тебе яко те тресе комплекса, един е неграмотен, друг е овчар, а ти си по-по- най.....ама реално не ти отърва да ги казваш тия неща, само виртуално..........ти си уникат в нета, влезни си в другите профили driftmaster , hannoslm ...и още един имаше там незнаен, че нещо замряха и спряха да пишат в форума.......))....много си зле моето момче, име не се прави на думи виртуално, а с действия реално....но все пак има надежда да откриеш нов форумен сервиз, зависи колко наивници се пръкнат занапред...
    п.п...бил съм собственик на чисто нова алфа....няма нужда като някой мандраджия да ми говориш за кашкавал.......хайде по живо, по здраво си затвори черупката ....
    Ахахаха имал нова алфа. Това с какво те прави кадърен или можещ? Всички знаем, че татко ти я е купил.
    Иначе тактично пропусна въпроса за това какво можеш.

    А че си неграмотен е видно на всички.

    За обвиненията, че имам много профили - не ги изричай, ако не можеш да ги докажеш.
    За трети път ти предлагам бас, мога да ти докажа, че аз имам само един профил в този форум и не съм писал от други.
    Айде покажи топки един път, стига си мишкувал. Виждаме кой е силен само на думи

  11. #26
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Ахахаха имал нова алфа. Това с какво те прави кадърен или можещ? Всички знаем, че татко ти я е купил.
    Иначе тактично пропусна въпроса за това какво можеш.

    А че си неграмотен е видно на всички.

    За обвиненията, че имам много профили - не ги изричай, ако не можеш да ги докажеш.
    За трети път ти предлагам бас, мога да ти докажа, че аз имам само един профил в този форум и не съм писал от други.
    Айде покажи топки един път, стига си мишкувал. Виждаме кой е силен само на думи
    А бе.... аз на бас ще се хвана, ама като го спечелиш не знам дали лично ще дойдеш да си получиш парите, или ще трябва да ти ги пращам със запис......да не отидеш пак да си правиш селфи на колата на околовръстното като при миналият облога за 200км/ч на четвърта и да откажеш моята покана за реална среща и тогава ще говориш, кой е мишка.......успокой се и стига си се възбуждал пред компа....пари се изкарват трудно....а сега по темата.....момчето иска мнение за ГТ, а не за 156-та с диодно осветление в купето, кривак на задният капак.....и други не доказани туниг проекти от твоя страна...та по темата......не искам някой не доразбрал модератор да ме наказва пак за пост извън темата...
    Last edited by Бобби; 15-05-2019 at 22:13.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #27
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    И по-културно с обръщенията само, все пак не всички сме родопски овчари тук.

    На офтопик го обръщам, ама ми стана интересно ти лично колко родопски овчари познаваш, та говориш в множествено число и знаеш какви са родопските овчари, за да даваш определения? Щото ако направим анкета, май ще се окаже по-голям процента на тези, които познават плевенски *****....(броя на звездичките не е случаен). Не, че се заяждам, питам от чисто любопитсво. Колегата поне каза защо смята, че си лайночистач, дай ти подкрепа на думите си, че той е овчар, ако обичаш? Питам културно!
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  13. #28

    Default

    Двама познавам, защо питаш, да не се припознаваш нещо?
    И никъде не съм казал, че "колегата" е такъв.

    И айде стига с офтопика.
    Aз обясних на автора, каквото знам за гт-тата.
    Мога да допълня и с един полезен линк за колекторите и вихровите клапи. https://www.autolusso.co.uk/swirl-flap.html
    Има снимки, да различава различните модели колектори и да знае кои са опасни и кои не.

    Помогнете и вие по някакъв начин, а не само да спамите
    Last edited by dhtj; 15-05-2019 at 23:08.

  14. #29
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Двама познавам, защо питаш, да не се припознаваш нещо?
    И никъде не съм казал, че "колегата" е такъв.

    И айде стига с офтопика.
    Aз обясних на автора, каквото знам за гт-тата.
    Мога да допълня и с един полезен линк за колекторите и вихровите клапи. https://www.autolusso.co.uk/swirl-flap.html
    Има снимки, да различава различните модели колектори и да знае кои са опасни и кои не.

    Помогнете и вие по някакъв начин, а не само да спамите
    Да, припознавам се и питам, защото съм прост овчар, много не разбирaм, и ми е нужно малко по-подробно да ми се обясни, ама така като гледам, избирателно отговаряш на въпросите, явно така ти изнася. А колкото до това какво си написал - мисля че и прост овчар като мен, понякога разбира от намеци.
    За помощ - не мога да помогна за съжаление, защото овчар от коли не разбира, както и хора с други професии. Мога само да покажа как овчар върти гегата, в това съм най-добър. Каруцата я карам на хора, които разбират от каруци, а аз само овцете доя, и това много добре ми се отдава!
    Last edited by nblagoev; 15-05-2019 at 23:40.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  15. #30
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    До къде е докарахме..... антидизелист да дава акъл за вихрови клапи....и да знаете това е от опит защото е израснал в автосервиз, а не копи пейс от интернет...)
    Ще го помоля да си запази знанията и да ходи да върне овцете....разпръснал ги е като мненията си в форума.....хамелеон мени си цвета и отговаря на това което му изнася, като го настъпиш цвърчи злобно....
    п.п...трудно е да се спори с човек, който като изгуби аргументите си, започва да обижда.....ти го плюеш, то мисли, че роса го роси...
    Last edited by Бобби; 15-05-2019 at 23:58.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •